Nie działa HDD Recovery - Toshiba

Witam serdecznie! Posiadam laptopa Toshiba Sattelite, od pewnego czasu mam problemy z laptopem (nie włącza się pulpit). Podczas zakupu laptopa system był już zainstalowany, więc nie mam żadnej płytki. Chciałbym przywrócić go do ustawień fabrycznych. Niestety nie działa mi HDD Recovery, próbowałem już różnych skrótów klawiszowych (0, F8) i nic się nie pojawia. Sprawdziłem, że na dysku D znajduje się folder HDD Recovery i zajmuje około 7 GB. Jak mogę to wykorzystać i naprawić z tego system? Pozdrawiam!

Partycja Recovery jest partycją ukrytą i nie wiem co Ty masz za folder Recovery na dysku D ale to pewnie jakaś kopia zapasowa nigdy takowych nie tworzę więc nie wiem co to jest. Może w ogóle nie partycji Recovery więc pozostaje Ci pożyczenie od kogoś płytki z W7 i zainstalowanie systemu z niej. Oczywiście płyty z systemem zgodnym z licencją jaką posiadasz na ten sprzęt zapewne Home Premium lub ściągnięcie odpowiedniego obrazu z sieci.

Załatwiłem sobie płytkę z W7 i niestety jest ładowanie plików, pojawia się czarne tło i kursor i dalej nic się nie dzieje.

Ściągnij GParted usuń partycję systemową i recovery o ile jest i wtedy spróbuj instalacji systemu.

http://www.dobreprogramy.pl/GParted,Pro … 13209.html

Wypal jako ISO. Jak nie masz CD-romu w tym laptopie to musisz stworzyć bootowalny pendrive z tym programem.

http://www.pendrivelinux.com/downloads/ … .9.3.8.exe

Odpal Z listy wybierz Gparted podaj ścieżke do ISO, wybierz pena, zaznacz format i create. Zbootuj pena.

Toshiba (zależy która) właśnie nie mają ukrytych partycji tylko jak pisze kolega na D folder HDDrecovery .

Wyłacz komputer > uruchomić przez F8 > wybrać NAPRAWA KOMPUTERA > potem powinno zacząć sie ładaowanie recovery > wybierasz swojego użytkownika > i pokaże sie okienko i na samym dole bedzie TOSHIBA HDD RECOVERY

Jak zadziała to przywracanie usunie zawartość dysku

Po wciskaniu F8 nic się nie pojawia

nawet uruchomić w trybie awaryjnym , napisz jaki model laptopa

Nie idzie uruchomić w trybie awaryjnym, model toshiba satellite c650

Próbowałeś uruchomić laptopa z już wciśniętym i przytrzymanym klawiszem “0” i trzymanym podczas startu tak długo, aż pojawi się logo Toshiby?

W linku który podałem przejdź do części “Jeśli nie masz płyty z Windowsem i nie uruchamia się żaden system” postępując w ten sposób powinieneś uzyskać dostęp do partycji recovery jeżeli takowa jest na dysku:

http://www.dobreprogramy.pl/roobal/Jak- … 31953.html

Załatw płytę z systemem i zainstaluj z kluczem, który znajduje się pod spodem laptopa. Najprościej.

zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

bootmgr-missing-pomocy-t516380.html?hilit=zaawansowane#p3237801

Przywracanie fabrycznych ustawień w Toshiba jest bardzo proste: wyłączamy laptop, wciskamy klawisz 0 (zero) i przy wciśniętym klawiszu zero włączamy laptop. Rozpocznie się ładowanie systemu przywracania z Recovery , potem postępujemy zgodnie ze wskazówkami, aż do pełnej instalacji systemu, sterowników i programów dostarczonych z systemem. Najczęściej przywraca się system z językiem angielskim potem można sobie doinstalować język polski.