Nie działa system

Witam!

Kilka dni temu, podczas przeglądania systemu wyskoczyło mi okienko na cały ekran z informacją, że naruszyłem prawo polskie przez nielegalne programy lub filmy pornograficzne. Oczywiście był to wirus, ponieważ m.in. w narożniku widniało Godło Polski, tyle że z okresu PRL. No ale to coś chciało ode mnie wyłudzić 300 zł kary. Problem był taki, że pojawiało się ono za każdym razem jak uruchamiałem system.

W internecie przeszukałem fora i polecano program Combofix, no więc w trybie awaryjnym wykonałem operację tym programem. Po ponownym przejściu w tryb normalny, system działał, ale poszła karta dźwiękowa i Wi-Fi. Po następnym włączeniu komputera padł układ kolorów Windowsa 7 i wszystkie okienka były na szaro, a w ustawieniach nie było możliwości zmiany na poprzedni układ.

Pojawił się pomysł naprawy systemu przez wciśnięcie ALT+F10 przy uruchomieniu systemu, niestety wyskoczył komunikat o niedokończonym procesie instalacji systemu, a po wyjściu z niego system już się wcale nie uruchomił, ponieważ cały czas wyświetla się komunikat, że system jest uszkodzony:

Dodam, że dysku nie posiadam a pliki instalacyjne są na niewidocznej partycji.

Mam laptopa Acer Aspire 7552G - Windows 7 Home Premium x64

Bardzo proszę o pomoc w przywróceniu działania systemu i jeśli to możliwe ominięciu procesu formatowania dysku.

Pozdrawiam!

Zobacz więcej: http://www.chip.pl/forum/viewtopic?tid= … z20jIhhKXN

Fatalne skutki nienadzorowanego użycia maszyny niszczącej Combofix ( nie Codafix) , zostały uszkodzone pliki potrzebne do rozruchu.

Potrzebna jest płyta z systemem ,bez niej raczej się nie obędzie , i naprawa , która opisana jest tu : http://support.microsoft.com/kb/927392

Ciebie interesują komendy:

bootrec /FixMbr

bootrec /FixBoot

bootrec /RebuildBcd

po każdej z nich klikasz klawisz ENTER

No więc płytki z systemem, jak wspomniałem, nie posiadam, (pliki są na ukrytej partycji) co gorsza pożyczonej od kolegi płytki nie widzi :frowning:

Płyta musi być odpowiednia dla Twojej wersji systemu - 64bit. Czy ustawiłeś w BIOS rozruch z płyty ?

Jak nie masz płyty, to niestety musisz ją zdobyć, bo inaczej to nic innego nie zrobisz jak sformatowawanie dysku iprzywrócenie systemu z ukrytej partycji. Jak zdobędziesz płytę uruchom instalator i kliknij w napraw w lewym dolnym rogu i skorzystaj z narzędzia rozwiązywania problemów z rozruchem.

Jeżeli nie posiadasz płyty Windows, to patrz http://www.fixitpc.pl/topic/54-winre-me … prawczych/, konkretnie na część: “Żadna z powyższych metod nie jest dostępna” i tam “Windows 7 / Vista Recovery Disc (x86/x64)”. Obrazu ISO nie rozpakowujesz, ale nagrywasz od razu na płytę CD/DVD. Następnie uruchom komputer z tej płyty, zastosuj się do rad Łukasha, albo użyj SFC - czyli Ciebie na ekranie “opcje odzyskiwania systemu” %5C/gallery/image_page.php?image_id=4569 interesuje opcja “Wiersz polecenia” i Weryfikacja integralności plików via narzędzie SFC: http://www.fixitpc.pl/topic/1236-weryfi … edzie-sfc/

Inne możliwości

  1. Patrz pkt. 5 - reinstalacja bez utraty danych:

problem-uruchomieniem-systemu-t491976.html

naprawa-windows-wirusy-brakujace-pliki-t476472.html#p3005687

procedura-naprawy-systemu-windows-przez-nadpisanie-t447116.html

  1. Albo:

Szczegóły - pkt. 5 w temacie: problem-uruchomieniem-systemu-t491976.html

Ogólnie o koncepcji pozbycia się recovery problem-funkcja-recovery-t495125.html

  1. Jeżeli masz problem z uruchomieniem komputera z płyty to może Instalacja systemu Windows z pendrive’a - szybko i wygodnie http://www.techit.pl/Artykuly/Instalacj … ,3908.html Pendrive występuje w BIOS jako “removable device” (urządzenie wymienne), w razie problemów zobacz moją wiadomość na dole bootmgr-missed-nie-wiadomo-dlaczego-t490703.html

Wnioski na przyszłość: nie używaj ComboFix bez nadzoru specjalistów.

Poczytaj, sprawdź, wszystko będzie dobrze.

Pozdrawiam!

Dodane 16 lipca 2012 12:29:11

Gdy postawisz system na nogi, to wykonaj log OTL analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741, kliknij w znaczek wykrzyknika w prawym górnym rogu Twojej wiadomości i poproś moderatora o przeniesienie tematu do działu Bezpieczeństwo.

System udało się uruchomić :smiley:

Wielkie wam dzięki, Łukash i adam9870 :wink:

Dodane 17.07.2012 (Wt) 16:01

http://www.wklej.org/id/792285/

Acer ma oprogramowanie do przygotowania kopii systemu. Tylko jeśli będziesz ją tworzył to raczej na płycie M-Disc. Zwyczajne płyty DVD nie mają wysokiej trwałości. Nawet jeśli nie korzystasz z płyty, gdzieś tam sobie leży, to i tak po jakimś czasie możesz nie mieć opcji jej odpalenia. DVD M-Disc z założenia mają być bezpieczne. Kupiłem kilka sztuk do testów. W sieci zapowiadają, że te płyty będą długowieczne - http://www.komputerswiat.pl/nowosci/spr … awdzi.aspx Oby tak było. Jak na razie żadnych problemów z nimi nie miałem.

Odinstaluj AVG Security Toolbar,Babylon Toolbar.Użyj AdwCleaner http://general-changelog-team.fr/fr/dow … adwcleaner z funkcji Delete(w przypadku Visty/Windows7 uruchom z prawokliku jako Administrator).

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.

Mają, ale jak się trzyma płyty w nasłonecznionym miejscu i kupuje płyty za 80 groszy, to nie dziwota, ze są nietrwałe… Jak się nagra dane na płytę Verbatima, czy TDK, to nie ma takiej opcji, żeby dane szlag trafił. Ja na przykład niedawno znalazłem kiedyś płytę Verbatima z danymi, którą wypaliłem z 7 lat temu jak nie wcześniej i jak z ciekawości wsadziłem ją do napędu to odzytało ją bez problemu. To samo z kopią Windowsa 98, która ma już 13 lat i mimo wszystko bez problemu wgrałem z niej system! Ja rozumiem, że płyta ma swoją ograniczoną żywotność(dla CD jest to podobno 100 lat), jednak wydaje mi się, że autor prędzej zmieni komputer, albo Windowsa niż mu szlag trafi płytę z obrazem systemu…

Mam ten sam problem kiedy odpalam bootowalny pendrive. Chcę także naprawić system.