Nie działa wyszukiwarka Windows (win+s)

Przestała mi działać wyszukiwarka Windows. Jak nacisnę win+s to okno się niby pojawia, kursor mruga w w polu „wpisz wyszukiwane słowa” ale nie da się nic wpisać. Klawiaturowa nie przekazuje znaków tam. Natomiast da się tekst wkleić napisane gdzie indziej i wtedy działa.

Co mógłbym zrobić?

Sprawdź status usługi Windows Search.
Możesz również spróbować z narzędzia rozwiązywania problemu w ustawieniach.

Sprawdź też to:

(Najlepiej wszystkie 3 cytowane wątki i opisz co pomogło).

Okazałem się zbyt neroway chyba. Pomogło wylogowanie i zalogowanie. już działa :slight_smile:

Generalnie jak się nigdy nie wylogowuje tylko pracuje cały czas na usypianym komputerze. I może już za długo nie byłem wylogowany i się pokaszaniło.

Może za miesiąc ciągłego usypania znów się zawiesi. Niestety na drodze może utrudnić to majowe kb planowane na 10 maja (aktualizacje raczej pomijają tryb hybrydowego zamykania w celu wdrożenia poprawek, by bug wymagający czasu przerwał).

Wylogowanie może być męczące jak trzeba odtworzyć „100” otwartych w tle programów.

A to jest podejrzenie co się wiesza od usypiania?

U mnie to po aktualizacji Windowsa pewnie w 50% dostaje raz niebieski ekran (i to za każdym razem z różnych powodów - inny kod błędu) Raz się zawiesi a potem spokój. Dlatego boje się aktualizacji i często przesuwał je o tydzień (za tydzień znów i tak miesiąc)