Nie działający czytnik kart pamięci made in China

Witam.

Zakupiłem z Allegro czytnik kart pamięci jednak prawdopodobnie kaska w błoto. Myślę sobie: “Dobra biorę ten i tak na Allegro same szity made in China” i się przejechałem :expressionless: Nawet firmy nie ma. Wkładam kartę do “czytnika”, podłączam do USB i jest czerwone światełko i informacja, że nie można wykryć urządzenia, jest awaria itd. Próbowałem do wielu portów USB, jednak nic nie dało. Jest jakaś rada w tej sprawie? Jeśli się nic nie da zrobić, to nie wiem czy mam ze sprzedawcą pogadać, bo może wysłano mi wadliwy produkt, czy może dać pozytywny komentarz i niby wszystko ok, a kupić sobie inny czytnik? Jeśli inny to jaki polecacie, bo nie chcę się znów przejechać na tym? :expressionless:

Jeśli czytnik nie działa to oczywiście trzeba skontaktować się ze sprzedającym i niech wymienia.

Zagadaj do sprzedawcy że czytnik nie działa, sprawdź jak masz taką możliwość ten czytnik na innym kopie ale obstawiam że jest wadliwy.Pozytywa nie wystawiaj bo niby za co, takie są już te rzeczy od chińczyków jedne działają a inne nie.Sprzedawca pewnie wymieni ci.

Możesz podać link do sprzedawcy, u którego kupiłeś czytnik? Zobaczę, co za gość i czym handluje :slight_smile:

U tego gościa:

http://allegro.pl/show_user.php?uid=5006523

Zdecydowałem się napisać maila o wymianę produktu.

W zasadzie sprzedawca wiarygodny. Na jego stronie podany adres firmy, telefony. Powinien być w porządku, ale jednak nie jest. Ten sprzedawca jest po prostu jakiś fajtłapa. Nie dba o klientów, o towar i o swoje opinie. Widziałeś jego komentarze przed zakupem? Ma sporo negatywnych, jak dla mnie sporo za dużo, mimo że ma bardzo dużo pozytywnych. Ja bym u niego nie kupował, no chyba że nie miałbym wyboru. I teraz uwaga, czy wiesz, że w zakupach internetowych masz prawo do zwrotu towaru w ciągu chyba 10 dni, bez podawania przyczyn? I jeśli sprzęt był wadliwy, to tym bardziej nie powinieneś się zastanawiać, tylko zwrócić towar w zamian za inny, sprawny lub zwrot kasy. Kontaktuj się szybko ze sprzedawcą. Negatywa nie musisz wystawiać, jeśli się dogadasz.

Ma prawo do zwrotu jeśli kupił od firmy poprzez kup teraz i towar był nie otwarty i nie używany. Więc pozostaje reklamacja

Ten sprzedawca to właśnie firma Świat Komputerów - Kosiński Krzysztof. I ty wiesz, co piszesz? Jak ty sobie to wyobrażasz, że towar ma być nie otwarty? Ma nic nie zobaczyć i odesłać z powrotem? He, he. Przeżywałem takie sytuacje w praktyce i piszę - towar może być otwarty, wyjęty, obejrzany, sprawdzony /sprawdzenie to nie to samo, co używanie/, ale nie może nosić śladów użytkowania i nie może brakować czegokolwiek z wyposażenia. Odesłany ma być w oryginalnym, niezniszczonym opakowaniu, nie wolno na nim nic naklejać przy pakowaniu zwrotnym. Dokumentacja ma być kompletna. Zwracałem już głośniki komputerowe i nawigację samochodową. W obu przypadkach sprzęt wyjmowałem, sprawdzałem i nie miałem żadnych problemow ze zwrotem :slight_smile: Zwracałem też wadliwe towary, również nie było problemów, choć bywało, że musiałem płacić za przesyłkę zwrotną za towar wadliwy, a nie powinienem.

Sory trochę przekręciłem więc zwracam honor. Miało być mniej więcej tak jak napisałeś