Nowy pendrive, dobrze działa?

@ wasabi1084 tak zrobię. Nie będzie tu mi wałki robił jakieś, Płace żądam.

A jakieś testy ustalające,? wydałem 70zl a on działa jak pendrive z przed 20 lat 2gb z usb 2.0

To skoro mam 3.2 pendrive też ma to czemu mam 16MB/s

@ wasabi1084 a to też nie ma nipu?
zgłaszać oszusta?
Faktura_2.pdf (51,5 KB)

Nie cieszyłbym się, że w opisie @x-kom.pl jest 3.2 (mogli się walnąć lub nie nadążyli nad konwersją na nowsze nazewnictwo).

Możliwe, że powinni wpisać nawet „3.0”.

Tabela dla lepszego podglądu o czym mówi sidkwa:

USB 3.2 Gen 1x1 USB 3.2 Gen 1x2 USB 3.2 Gen 2x1 USB 3.2 Gen 2x2
Szybkość przesyłu danych 5 Gbps 10 Gbps 10 Gbps 20 Gbps
Wcześniejsze oznaczenie USB 3.1 Gen 1 oraz
USB 3.0
USB 3.1 Gen 2
Opcje interfejsu USB-A, USB-C, micro USB Tylko USB-C USB-A, USB-C, micro USB Tylko USB-C

Cześć kupiłem niby pendrive z górnej półki, a on działa tak samo jak ten za 5zl.

To nie jest pendrive z górnej półki, tylko elektrośmieć.

Jak podajesz linka, to nie do aukcji tylko do strony producenta, czyli:

Wystarczy jakikolwiek USB 3.x aby osiągnąć jego teoretyczną maksymalną prędkość zapisu, czyli w tym przypadku ~60MiB/s (jeśli Kingston prawdę pisze). Wiele jednak zależy od kontrolera, a nawet od ilości danych (np. pierdylion plików przy niskim I/O) i fałszowania specyfikacji (teraz „w modzie” jest wypuszczać urządzenia o tym samym modelu, ale np. kościach odbiegających od tych z pierwszej partii np. po to aby zebrać pozytywne recenzje). Twoje 20MiB/s to realna prędkość dla USB 2.0.

Dochodzi jeszcze kwestia czy ten pendrive w ogóle jest oryginalny… Na Twoim miejscu oddałbym go (nie zapomnij wtedy go sformatować w pełni), a jeśli nie to przede wszystkim sprawdził czy w ogóle ma te 128GiB pojemności.

@ krystian3w wy to wszyscy nie normalni albo lepiej od ode mnie.

Właśnie na to samo wpadłem, że ten x-kom może wała kręcić jak oni nawet w filmach na yt mówią nie prawdę. Widziałem 1 film i sorry ale to jakiś wałek.

Właśnie wpisywałem nr telefonu do producenta miałem dzwonić, ale jeszcze patrze że mam nowe wiadomości to tu wejdę ;d
niech mi powiem który jest 2.0 a który niby 3.2 prawy czy lewy.
Niech sprawdzi w oryginalnych papierach.
@ Berion już nie gadaj ze to gówno.
Mam ramy wynmieniłem specianie na kingstony , samsungi jakieś śmieszne mam dożywotnią gwarancję zaden inny producent jej nie daje a innych bym nie chciał.
Możesz pisać tak o pendrive po 5zl 128gb bo tą takie.
albo o firmie goodramu. Może z górną półka się zagalopowałem, wydawał mi się jeden z droższych 128

„To żaden paragon, tylko śmieć. Nawet NIPU niema.”
NIP jest i to na eksponowanym miejscu. Trzeba nauczyć się czytać to i NIP się znajdzie. :slight_smile:

Faktycznie, jest wpisany jako PL , ale nie wygląda to na paragon fiskalny, raczej jak wydruk do pdf.
Firma też jakaś taka dziwna, sporo reklam, a brak strony www. Niby działa od 2007, ale jak na tak długi okres czasu, to jakoś mało rozwinięta.

Ale wpisując nazwę, znalazłem czytnik który nie działa z tej firmy, ciekawe jak skończyła się reklamacja.

ps. Chyba mam taki pendrive w mieście, w którym będę w czwartek, coś kojarzę, że ten sam model. Jak tak będzie, to zobaczę jakie ma transfery.

1 polubienie

Może po prostu go zwróć i kup szybszy? :man_shrugging:

wy to wszyscy nie normalni albo lepiej od ode mnie.

?

niech mi powiem który jest 2.0 a który niby 3.2 prawy czy lewy. Niech sprawdzi w oryginalnych papierach.

Rusz dupę i sam sprawdź. Od tego są instrukcje obsługi na stronie producenta, w każdym laptopie czy mobo jest opis portów.

już nie gadaj ze to gówno.

Niestety to elektrośmieć wg. mnie. Typowa średnia półka… Topowe pamięci masowe mają zapis jak SSD/NVMe. No ale nie każdy potrzebuje takiego sprzętu.

Możesz pisać tak o pendrive po 5zl 128gb bo tą takie.

Nie ma takich…

Poza tym używaj poprawnych jednostek bo się kiedyś przejedziesz na tym. Wielkość flashy nie jest wyrażana w „gigabitach” bo 128Gb to 16GiB. :wink:

albo o firmie goodramu. Może z górną półka się zagalopowałem, wydawał mi się jeden z droższych 128

Widzę, że trzeba Ci przewartościować świat. Zapnij pasy. :stuck_out_tongue: Są firmy dobre, są gorsze. Te dobre mają różne produkty, od Trabantów po Ferrari. A nawet dobre firmy, zwyczajnie oszukują na partiach produktów. I na koniec: droższe nie oznacza lepsze, a tańsze gorsze. Różnie bywa. Wspominałem coś o dobrych firmach? To zapomnij, takich już nie ma.

@ Berion mnie nie musisz oświeca. Szansuję ta firmę i będe tylko tej frimy kupował a czy to ci sie podoba to mi to ><> Jak wiesz co to słow znaczy w ogóle.

Producent nie pisże parametrów laptopów na stronie to po pierwsze. Może u Ciebie.

Daj 5zl + wysyłke to ci wyśe 128gb wiec nie mów ze nie ma ziomuś.
Z tobą skonczyłem rozmawiać i z twoją wiedzą.

@ krystian3w
Na stronie xkom śmieci piszą nie ma tam 3.2 Osobiście do HP dzwoniłem. On na stronie nie udostępnia parametrów, ani nie dali żadnej książeczki ale sprawdził w tym swoim magicznym komputerze.
jest 3.1
To jest przyczyna? jego szybkośći?
W hu… mnie zrobili . Zaraz do papugi piszę, że Ja wywiązałem się z umowy i zapaciłem im a oni się nie wywiązali. Bo było jest napisane 3.2 i to był główny powód kupienia tego laptopa.
@ lordjahu

Złożyłem rekojmi o zwrot gotówki.
Pół polski je kupiło a nawet nie wiedzą że w hu… ich zrobili ;d
Niech teraz dają nowego ;d z 3.2 sobię wybiorę ;d
Cieszę się że kupiłem tego pendrive i to sprawdziłem.
@ Sidkwa dziękuje.
@ gvrxw nie mogę kupić szybszebo mój laptop tego nie wykorzystuje. A pendrive to śmieć ponoć. lapotpa za 4,2k nie może z nim sobie poradzić. Gdzie każda gra chodzi na ultra, lub wysokich.

Podane są prędkości odczytu a nie zapisu, zapis zawsze będzie wolny, pendrive to nie SSD.

BTW, 128GB za 67 zeta to wyższa półka?

pen1

To jest pendrak za około 250.

Skoro HP ustaliło, że to 3.1 Gen 1 (stara nazwa) to pewnie powyżej 5 Gbps (≈ 596,05 MiB/s) się nie uda wycisnąć.

Jak już cisnąc te jednostki to 128 Gb daje nie więcej niż 14,901 GiB: 16GB to GiB - Szukaj w Google / 128Gb to GiB - Szukaj w Google

Wiesz, mnie to zupełnie gówno obchodzi co będziesz kupować, a czego nie. Nie jestem właścicielem ani HP, ani Goodram, ani Apple, ani jakiejkolwiek innej technologicznej firmy. Tłumaczyłem Ci gdzie popełniasz błąd w postrzeganiu marek… To oczywiście tylko moja opinia, jakiegoś tam ‘randoma z internetów’, ale poparta argumentami (do których nawet się nie odniosłeś).

Producent nie pisże parametrów laptopów na stronie to po pierwsze. Może u Ciebie.

Oprócz nauki języka polskiego (ten bełkot ledwo da się zrozumieć), zalecam także naukę obsługi stron www. Odkryjesz wtedy zakładki/podstrony ze specyfikacją, a przy odrobinie samozaparcia może nawet instrukcję obsługi do pobrania.

Daj 5zl + wysyłke to ci wyśe 128gb wiec nie mów ze nie ma ziomuś.

Pewnego dnia odkryjesz co to jest preparacja tablicy fs, tak by przydzielała te same bloki adresowe albo jeszcze gorzej, lewy fw który to robi. Ale to dopiero jak stracisz dane. Wcześniej będziesz „mądrzejszy jak ładniejszy”.

A wystarczy prosta lekcja ekonomii: spróbuj zamówić takie kości nawet w hurcie gdzie za sztukę wychodzi 5zł. :]

Z tobą skonczyłem rozmawiać i z twoją wiedzą.

:smiley:

1 polubienie

@ krystian3w Może na 3.2 było by szybciej.
Nie mam jak sprawdzić bo jak widzisz nie mam tego portu.
@ wasabi1084 I jak Ci idzie ;d

Nie idzie, bo ten mój to nie jest KIngston tylko Samsung. Po prostu wygląda podobnie, tez metalowy.

@ wasabi1084 Kumam.
Ustalono i tak że jest 3.1 i tak dobrze.
Dziękuje.

Ale niema problemu abym przetestował pendrive jakiś szybszy na kilku laptopach z USB 3.0, 3.1 i 3.2 i zobaczymy jakie będą różnice.

@ wasabi1084 dziś się dowiedziałem:
Ze UBS 3.1 zmieniło nazwę na 3.2 gen 1. Po prostu 3.1 to stara na nazwa i teraz nazywają się gen 1 3.2

No właśnie nie mam jak sprawdzić bo tu nazwy zmienaiją teraz nie wiem już kompletnie o co chodzi.
Najlepiej jak by ktoś miał usb 3.2 i pendrive też ;d

Czy wkładam go w 2.0 czy w ten 3.1 potocznie nazywany 3.2 gen 1.
Mam 16MB/s Skacze do 20.
To mnie dziwi. A wydaje mi się że ten pendrive powinien na tym 3.2 lepiej działać.9
Sprawdziłem jest to samo tu i tu ta sama prędkość.
Pendrive jest na 3.2 gen 1.

Standard USB 3.0 wprowadzono ponad dziesięć lat temu (w 2008 r.) i była to trzecia znacząca modyfikacja. Oznaczała ona duży postęp w stosunku standardu USB 2.0, który pojawił się w 2000 r., oferując szybkość przesyłania na poziomie zaledwie 480 Mb/s. Później nastąpiło przejście na standard USB 3.0, który obecnie jest znany jako USB 3.1 Gen 1. USB 3.0 oznacza zatem to samo co USB 3.1 Gen 1.

Mam 3.0
idzię reklamacja na pół polskie sprzedali 3.2 które mają 3.0 potocznie zwane jako 3.1 gen 1
Zaraz będę to na www zmieniać. Na szczeście screnny porobiłem.

Dla tego taka sama prędkość

Przecież to nie USB ci ogranicza zapis, nawet na USB 2.0 zapis masz do 30-35MB/s.
Podkleiłem ci wyżej wyniki pendraka z wyższej półki na USB 3.0.
Kupiłeś tani pendrive, nie oczekuj cudów.

@ daras28-82 jak będę kupował następną pamieć masową to na pewno skorzystam z twoich usług ;d
Kupiłem takiego jakiego zawsze chciałem mieć. A że sklep mnie oszukał to inna sprawa.

Tak usb mi ogranicza zapisz. A nie pendrive.
I oczekuję 2gb/s zapisu ;d

Co to za jednostka?

Pomiary które ci podkleiłem wyżej są na USB 3.0.
Więc to nie USB ci ogranicza prędkość.
Skoro jednak wiesz lepiej…