Nie mogę odbierać i wysyłać wiadomości w Microsoft Outlook 97?

Hej, mam nietypowy problem.
Mam starego laptopa z Windows XP i Microsoft Office 97.
Chodzi mi o to że nie mogę odebrać ani wysłać wiadomości E-mail.
Bo pojawia się błąd taki jak w załączniku. Jak kliknę OK to niby sprawdza ale nie ma nowych wiadomości.
Konto Pocztowe (Gmail) mam skonfigurowane.
Proszę o pomoc i dziękuje za odpowiedzi.

PS: W razie czego podam model i specyfikacje laptopa.

Hej,

Z kontem Google-a łączysz się poprzez protokół POP3 czy po IMAP?

Pozdrawiam,
Dimatheus


W taki sposób mam to skonfigurowane.
EDIT: I tak

Spróbuj użyć jakiegoś współczesnego klienta pocztowego np. darmowego Thunderbird.
Przede wszystkim będzie to bezpieczniejsze, a może rozwiąże problemy z połączeniem. Może w tak starym (22 lata?) kliencie są jakieś stare certyfikaty bezpieczeństwa czy coś… :thinking:

2 polubienia

Spróbuj ustalić limit czasu na minutę bądź 5 minut. Rozumiem, że żadnego antywirusa nie używasz, skoro tarcza z centrum zabezpieczeń jest w tray-u?

A problem pojawia się cały czas czy tylko okresowo?

Ja bym nie chciał używać Thunderbirda bo mam Outlooka a on mi się podoba.Bo Outlook ma asystenta np. Clippy, Albert Einstein, Punkt, Robot, i.t.p.

Port wychodzącej poczty nie powinien być 587?
https://support.google.com/mail/answer/7104828


ustawiłem według tego…
ale ustawiłem to 587 i nic

EDIT: Mam nowy błąd ale poczty i tak brak.


ten komunikat jest w kółko i tak do wyłączenia programu

Nie odpowiedziałeś jeszcze na pytania

Mam anty-wirusa


A ten problem stał się od uruchomienia lapka.

Czekam na odpowiedzi

To tak serio?

Tak na serio. A co ?

To znaczy, że wcześniej program pobierał pocztę normalnie? W takim razie może to faktycznie jakiś antywirus pracujący w tle się zaktualizował?

Człowieku korzystasz z tykającej bomby, ale jak sobie chcesz. EOT

Antywirus pobiera jak mu zlecę aktualizacje. A program wcześniej nie działał bo nie miałem kiedy odbierać poczty. Dzisiaj skonfigurowałem i nagle to.

O co chodzi z tykającą bombą ?

Zobacz koniecznie w ustawieniach poczty GMail, czy w ogóle serwer POP dla Twojego konta jest włączony.

1 polubienie

Zaraz sprawdzę.

O to że w ciągu jednego dnia będziesz miał tak zasyfiony sprzęt że żaden antywirus Ci nie pomoże, przecież O 97 jest starszy niż gmail.