Nie mogę odbierać i wysyłać wiadomości w Microsoft Outlook 97?

przecież to ma być tylko Outlook97, nie polecaj mu czegoś czego nie chce.

1 polubienie

o tak ?

Teraz mam tylko taki błąd.

Przecież podałem ci jakie porty podaje Google do obsługi poczty przez pop3


Klikałeś w ten link?

Oj. Nie zmieniłem
EDIT:
Po zmianie nie mogę odbierać ani wysyłać poczty bo tak jakby się zawiesiło.
A ponowne uruchomienie nic nie daje.

Bo to nie zadziała z gmailem, zrozum w końcu, a spinacza sobie wydrukuj i powieś obok monitora :wink:

1 polubienie

Wydaje mi się że to jest rozwiązanie. :thinking:

Z tym że claws Mail ootb obsługuje tylko tekstowe maile (jeśli dobrze pamiętam) będziesz musiał doinstalować plugin do wiadomości html jeśli potrzebujesz - te są dostępne na stronie autora.

1 polubienie

Pop ok, ale dla SMTP ma być 587.

Uruchom router ponownie. Po poprawnym połączeniu z siecią spróbuj połączyć się jeszcze raz.

Chyba dam sobie radę. A Outlook jest na razie zbędny.

Wydaje mi się że to jest rozwiązanie. :thinking:

EDIT: To jest chwilowe rozwiązanie. Ale temat można zamknąć.
W razie czego to otworzę temat (albo napiszę do administracji żeby otworzyła temat).

Poprawione ale i tak nie działa.

To jest chwilowe rozwiązanie. (Claws Mail) Ale temat można zamknąć.
W razie czego to otworzę temat (albo napiszę do administracji żeby otworzyła temat).

Koniecznie zrób powyższe. Może router się przywiesza i niektóre porty przestają działać prawidłowo.

To już zrobiłem i dalej nic. Nawet laptopa restartowałem i nic.

Swoją drogą, Outlook 97 współpracuje z pocztą internetową TAK ŹLE, że Microsoft wydał darmową aktualizację - Outlook 98.

Co do GMaila, to jego poprawną obsługę wprowadził dopiero Service Pack 3 (!) do Office XP.

Więc najstarszym poprawnie działającym Outlookiem jest Outlook 2002 SP3. Wszystko niżej przesyła hasła clear tekstem, uszkodza poczte, usuwa dane itp.

2 polubienia

A ten Claws Mail jest po polsku czy trzeba pobrać spolszczenie.

Na zrzutach ekranu z DP jest po polsku.

Tu masz linka z dp:

1 polubienie

Ok. A jest jakiś installer. Bo mam takie coś

Rozpakuj to do folderu np. na pulpicie i uruchom plik *.exe programu. Tylko utwórz nowy folder na tym pulpicie, żebyś nie zawalił go sobie ikonami.