Nie mogę otworzyć BIOS

:joy: :joy: :joy:

W Windows 7 dopiero.

Reszta co piszesz to jeszcze większe chłopczyku głupoty.

Gdzieś na forum jest wątek, że dedykowane GPU wyświetla obraz dopiero jak wystartował system, czyli bez loga producenta laptopa czy płyty głównej i czemu nie hejtujesz powrotu garoza na forum.

Proponuję byś to co napisał, przeczytał jeszcze raz a potem napisał konkretnie w czym problem. Po polsku.

Na przykład tak.

Włączam komputer z takim a takim uefi/bios, naciskam wielokrotnie konkretny klawisz w trakcie uruchamiania, mający uruchomić Uefi ale to nie skutkuje i uruchamia sie system Windows.

Ktoś ci napisał o Uefi fast boot.

Jeśli sobie cos takiego w uefi zafundowałes (win 10) lub MS ci to zrobił (bywa w Win 11) to pozostaje

Oczywiscie pod warunkiem ze system jest sprawny
No i co masz na myśli pisząc

Co jeszcze przychodzi mi do głowy to przełączyć do innego gniazda jak klawiatura chodzi pod USB.
W komputerze było 10 gniazd USB w tym na 4 nie dało się uruchomić Bios-u

Wyjmij baterię z płyty głównej. Odczekaj pół godziny i włóż. Zresetuje to BIOS i jeśli FastBoot nie jest domyślnie włączone to wejdziesz do niego.

to nie jest warte utraty ustawień - najpierw musimy dokładnie się dowiedzieć, czy „czarny ekran” jest na etapie WinRE, czy wejścia do aplikacji UEFI

Na razie wygląda na „walkę z wiatrakiem”, ale OK.

Nie jest walką z watrakiem, bo po prostu jest za mało danych. Psucie rzeczy, ‘bo może to pomoże’ to wyższy koszt niż po prostu dostać odpowiedź na pytanie. Z tego samego powodu lekiem na wszystko nie jest „zreinstaluj sobie system”. Zamiast orać środowisko, lepiej je najpierw zdiagnozować. Proste.

Wiesz ile razy od Windows XP wertowałem internet, zeby znaleść pomoc z wirusem, crackiem itp, itd i wszystko kończyło się fiaskiem, po całym dniu miałem dosyć. Przeinstalowanie systemu stosunkowo zajmuje mniej czasu, a nawet jak znajdziesz rozwiązanie i np. za 5 lat ponownie znajdziesz się w tym samym miejscu, problemie, zapomnisz coś takiego wtedy zrobił i znowu katowanie siebie nerwami jak to naprawić.

Jeżeli da się to tutaj zrobić bez resetowania BIOSu to fajnie. Pierwsze co bym zrobił wtedy wyłączył Fast boot bo to chyba tylko ma sens na laptopie bo w BIOSach laptopów akurat ustawień jak na lekarstwo i lepiej nie ruszać :slight_smile:

Według twojej logiki, każde forum można zaorać i zastąpić zdaniem „zreinstaluj se system” oraz „nie pomogło? wyrzuć”.

Szukamy nie tylko rozwiązania, ale także powodu. To ma być ludziom potrzebne i po to szukają odpowiedzi na forum. Mistrzostwa świata w reinstalowaniu systemu na czas, długofalowo nie pomagają nikomu.

Nalegam zatem na trzymanie się tematu i konstruktywnych sugestii.

Chyba CPU się koledze przegrzał, albo za mało RAMu i za wolne :stuck_out_tongue:

Tak poważnie gdzie napisałem, że nie pomagać, nie rozwiązywac, nie szukać problemu w awarii takiej czy innej? Bo nie widze, a ty wrózysz albo z fusów, albo z wosku przeterminowanego.

Chodziło mi o to, że nie zawsze siedzenie i szukanie jest adekwatne to znalezionego rozwiązania bo tyle ile ludzi tyle konfiguracji komputerów na świecie. Zresztą o czym ja z tobą dyskutuje. Jak masz dzieci to je wychowuj, a nie mnie.

W sumie dobry przykład - rodzicie też starają się (najczęśiej) rozwiązać problem, a nie zrobić sobie nowe dziecko.

Dawniej to pozostawała reinstalacja ale w obecnych czasach?
Robi sie jakas dobrą zewnetrzną aplikacją, sprawny obraz systemu wraz ze sprawnymi zainstalowanymi programami i w razie czego, góra dziesięć minut a wszystko ponownie dobrze działa.
No chyba ze… ale to juz trzeba naprawde mieć pecha.

jak dorosły się zachowuje jak dziecko, to czasem go trzeba wychować. Na przykład moderacją :wink:

Powiedziałeś, żeby od razu iść do utraty ustawień. Które nie wiadomo jakie są. Może to one wywołują problem i trzeba je najpierw poznać (z poziomu OS)? To nie jest oczywiste dla osoby zadającej pytanie, patrząc po formie tegoż pytania.

Tymczasem autor posta opuścił statek i bardzo możliwe, że mu się wszystko naprawiło ^^

1 polubienie

Albo pożałował, że w ogóle zadał pytanie :joy:

Nie bądź taki hop bo kiedyś w końcu pożałujesz nadużywania władzy Moderatora i skończysz marnie jak kolwiek sobie to zinterpretujesz.

To forum potrafi mówić moim głosem? To jest lepsze od Ai Microsoftu :stuck_out_tongue:

Wiesz jeśli on kiedyś coś przestawił w BIOS co powoduje problem i chce to zmienić to najprosciej reset BIOSu. 99% ludzi nic tam nie zmienia bo nie ma zielonego pojęcia o co kaman, a jesli ma jakieś bo kolega powiedział przestaw będzie ci lepiej to teraz „ma lepiej”.

1 polubienie

W dalszym ciągu wydajesz się nie rozumieć, że forum nie służy tylko do udzielenia punktowej odpowiedzi na specyficzny problem jednego użytkownika.

Dopóki nie dowiemy się więcej od autora, nie ma sensu kontynuować tej konwersacji.

Taka dyskusja nawet jak jest off-top nie ma sensu bo ja swoje ty swoje. Ty mnie w ogóle nie rozumiesz. Ściana by zrozumiała.

Post został podzielony na nowy temat: Brak możliwości wejścia do BIOS