Nie mogę połączyć się z siecią WiFi

Cześć,
Dzisiaj skorzystałem z opcji “rozpoczęcie od nowa” w celu poprawienia wydajności laptopa. Po ukończeniu całego procesu I zainstalowaniu Windowsa na nowo, nie mam możliwości połączenia się z siecią wi-fi na żaden sposób. Diagnoza podpowiada że funkcja sieci bezprzewodowej jest wyłączona, ale nie mogę jej włączyć. Na pasku zadań mam ikonkę trybu samolotowego, a opcje są podswietlone na szaro i nie moge nic zmienic. Karty sieciowe w menadżeze urządzeń działają poprawnie, sterowniki aktualne. Ktoś miał podobny problem?
Windows 10, laptop Dell

Nie masz przypadkiem uruchomianego systemu samolotowego?
Sterowniki pobierz z strony producenta.

Jest niby włączony tryb samolotów Ale opcja włącz/wyłącz jest podwietlona na szaro i nie nie moge tam kliknąć , sterowników nie moge pobrać bez połączenia z siecią, a poza tym we właściwościach mam podane że sterowniki są aktualne. Dziwna sytuacja już nie mam pomysłu co jest nie tak. Nie mogę też skorzystać z opcji przywrócenia do poprzedniej wersji systemu.

Windows 10 TCP/IP Reset

  1. Type netsh winsock reset and press Enter.
  2. Type netsh int ip reset and press Enter.
  3. Type ipconfig /release and press Enter.
  4. Type ipconfig /renew and press Enter.
  5. Type ipconfig /flushdns and press Enter.

Hej,

A nie masz przypadkiem w laptopie jakiegoś przełącznika, który wyłącza sieć WiFi? Zwykle to skrót Fn+PrtScr bądź sam przycisk PrtScr.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Zrobiłem tak jak pisałeś I bez zmian.

Przycisk mam, ale nic to nie daje.

Klikam na sieć wifi, podswietla się na niebiesko na 2 sekundy I wraca do takiej formy.

  • A kliknij przycisk Sieć WiFi. Coś się dzieje?
  • Możesz zrobić zdjęcie klawiatury z laptopa?

Klikam przycisk “sieć wi-fi” uruchamia się na 2 sekundy I wraca do początkowego stanu.

  • A jak użyjesz tego skrótu, o którym pisałem (Fn+PrtScr) to jakakolwiek animacja się pojawia?
  • Czy działa zwiększanie i zmniejszanie głośności (skrót Fn+F2 oraz Fn+F3)?
  • Zerknij też na poniższy filmik - może pomoże. :slight_smile:

Robiłem to Co na filmiku I nic nie pomaga, skroty wszystkie działają poprawnie gdy klikam prn scrn +fn to nie ma żadnej akcji.

Na filmiku "tryb samolotowy " podświetlany jest na niebiesko czyli jest aktywny, a u mnie tak jak na zdjęciu jest na szaro i nic nie mogę zrobić tak samo jak z "sieć wi-fi "

To spróbuj z poziomu menadżera urządzeń usunąć kartę WiFi razem ze sterownikami. Następnie restart systemu i niech Windows sam poszuka sterownika. Masz możliwość podłączyć komputer do sieci kablowo?

Przeinstalowalem już sterowniki I karty sieciowe, tak radzili w poście który znalazłem I nic to nie dało. W menadżeze urządzeń karty sieciowe działają prawidłowo.

Nie mam możliwości podłączenia kablem niestety.

A jak wygląda komunikat o trybie samolotowym, gdy w menadżerze urządzeń po prostu wyłączysz kartę WiFi?

Podłącz smartfona po kablu USB i użyj opcji telefon jako modem, aby mieć połączenie z internetem mobilnym. (oczywiście połączenie taryfikowane wyłącz, bo Windows nic nie pobierze)

Wywal sterowniki WiFi, wyłącz tymczasowo szybkie uruchamianie i pozwól Windows na pobranie sterowników.
Uruchom ponownie lapka i karta powinna przejść do standardowego trybu.
Jeżeli bawiłeś się fizycznymi przyciskami do trybu samolotowego to jeszcze może być potrzeba przełączenia na nich.
Na lapku od znajomej taki podobny problem był po odświeżeniu systemu i po tych czynnościach się naprawiło, więc może i Ci pomoże.

Zrobiłem to co pisałeś I nic, ale teraz wydaje mi się że problem jest z aktywacją systemu Windows. Przed przywróceniem systemu miałem Windows 10 Home, a teraz mam Windows 10 Pro I napisane jest l, że nie jest aktywowany. Diagnoza pokazuje kod błędu: 0xC004F025

No i co teraz mogę zrobić. Przy zakupie laptopa wygrany był Windows 8.0, później mogłem to zaktualizować do 8.1, a następnie do Windows 10. No i po odświeżeniu systemu mam Windows 10 Pro, ale nie mogę to aktywować w żaden sposób. Nawet nie ma możliwości powrotu do wcześniejszej wersji. Muszę kupować licencję na nowo?

Nie, nie musisz kupować licencji. Ale wychodzi na to, że będziesz musiał na nowo zainstalować system przy pomocy Media Creation Tools.

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

Czy w systemie Windows zalogowałeś się na swoje konto w Microsoft-cie?

Tak logowalem I na telefonie również I tam mam w danych system podany jako Windows 10 Pro