Nie mogę połączyć się z siecią WiFi

A jaką wersję miał Windows 8, oryginalnie wgrany na sprzęcie?

8.0 albo 8.1 njie jestem do końca pewien

Ale w wersji Home czy Pro?

Home na pewno

To chyba postawiłbym system od zera, jak proponowałem w jednym z poprzednich postów. Ewentualnie szukałbym możliwości naprawy aktywacji systemu. Rozumem, że posiadasz klucz produktu?

Laptopa kupiłem 6 lat temu I miałem od razu aktywny system. Nie użyłem tego klucza wgl I prawdopodobnie już go nawet nie znajdę. Bez klucza po przywróceniu czystej wersji nie ma szans aktywowania?

Generalnie w przypadku Windowsa 10 instalator powinien odczytać klucz zaszyty w BIOS/UEFI. A jeśli tak się nie stanie, to zalogowanie do systemu korzystające z konta MS tez powinno aktywować poprawnie system.

Myślę, że poniższy artykuł powinien być pomocny.

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/12440/windows-10-activate

Czyli próbować instalować system Windows 10 z tego linku podanego wcześniej? Czy Windowsa, który był pierwotnie aktywowany 8.1?

A ściślej, wprost z tego:
https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209
Proszę przygotować sobie pendrajwa co najmniej 8 GB.

Zainstalowałem z linku powyżej I nadal mam wersję Windows 10 Pro nie aktywną.

To jakoś dziwnie zainstalowałeś, przecież podczas instalacji, w jednym z okien instalatora, jest możliwość wyboru przez użytkownika czy system ma być Home, czy Pro.

Trzeba najpierw kliknąc, że nie ma się klucza do systemu czy jakoś tak. Jak wklepał jakiś klucz to taki ma system.

Nie wpistwalem klucza, pod koniec instalacji wyskoczyło podsumowanie I miałem podaną wersję Windows 10 Pro I fajkę obok, wyboru żadnego nie miałem. Tylko nie instalowalem z pendrajwa, a bezpośrednio z Internetu, to może być problemem?

Tak, ponieważ to nie była normalna, zwykła instalacja “na czysto”, lecz po prostu uaktualnienie (aktualizacja) istniejącej na komputerze wersji.
Jeśli uważnie przeczytasz kreatora po uruchomieniu narzędzia Media Creatiom Tool, to zauważysz, że masz (już na początku) do wyboru dwie opcje, albo uaktualnienie (co zrobiłeś), albo przygotowanie zwykłej instalacji (na nowo) z pendrajwa lub płyty CD-DVD (za pośrednictwem pliku ISO).

Na CD windows 10 się nie zmieści :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Na jednej nie, ale na kilku…

Co do problemu, to tak jak pisze @Astor444 - trzeba nowej instalacji, a nie uaktualnienia. Niestety przejście z wersji Pro na Home nie jest możliwe bez przeinstalowania systemu.

Strasznym desperatem trzeba być zważywszy na to, że DVD 4,7GB czysta nie kosztuje, aż tyle drożej od CD.

Może i nie desperatem, ale pytanie było z kategorii: “Da się czy nie?” Oczywiście, da się! Pytanie drugie: “Po co się tak męczyć?” A no dla zasady. :smiley:

I jak zainstaluje z nośnika Windowsa to W jaki sposób on się aktywuje? Dlaczego poprostu po odzyskaniu systemu nie był aktywny, a teraz po instalacji ma być? Co się zmieni?

Odczyta klucz zapisany w UEFI.
Jeżeli klucz będzie zgodny z zainstalowaną wersją, to system zostanie aktywowany.

Jeżeli nie, to możesz jeszcze spróbować pobrać i zainstalować taką wersję systemu, jak była dostarczona do komputera, czyli W8.1.