Nie mogę uruchomić Linux Mint

Po zainstalowaniu na nim Skype’a wysypał się. Popróbie zalogowania się do systemu pojawił się komunikat :20180303_175933 Musiałem z tego powodu na nowo instalować Minta i po zainstalowaniu Skype sytuacja się powtórzyła. Wygląda na to, że ponownie będę musiał instalować Minta od nowa a może jest inne wyjście?

To co pokazałeś na zdjęciu to jest prawdopodobnie jakiś błąd cinnamon, co do Skypa to nie mam pojęcia nie powiem dlaczego tak jest i nie powiem Ci czy go w ogóle uruchomisz.
Może ktoś bardziej obeznany podpowie.

Skype uruchamiałem i działał ale po wyjściu z systemu i ponownym uruchomieniu taki komunikat, Może problem powoduje Mint 64bit

Czyli po ponownym uruchomieniu cinnamon uległ awarii, po komunikacie spróbuj go zrestartować.

Próbowałem - logowanie i taki komunikat.

A czy do póki Skypa nie zainstalowałeś to cinnamon działał bez problemu?
I czy po każdym restarcie masz taki komunikat, bo jak dla mnie nie jest to wina Skypa tylko błąd
cinnamon więc spróbuj zainstalować linux mint z innym GUI.

Tak działał bezproblemowo . Mam zasadę , że po różnych modernizacjach uruchamiam system od nowa. Nie rozumiem pojęcia “mint z innym GUI”.

Chodzi mi o inne środowisko graficzne np. mate, kde, lxde.

Na moim blaszaku (vide moje pytanie z 2marca) jaka wersja byłaby odpowiedniejsza ?

Podaj link do tej wypowiedzi albo wymień podzespoły - włącznie z kartą graficzną. Podaj czy to jest komputer stacjonarny czy laptop itd.

Płyta główna ASUS PRIME Z270-P ; Procesor Intel Core i7-6700K 4.00 Ghz ]; Pamięć 16,0GB, dysk SSD

Wygląda bardziej jakby jakiś pakiet wywalił pakiet cinamon.

Nigdy tego czegoś nie używałem, więc nie znam zależności. Poza tym Mint jest dla masochistów, sypie się to gorzej jak Windows :wink:

2 polubienia

Nie masz dedykowanej “osobnej” karty graficznej? Jest tylko karta zintegrowana z procesorem?

@roobal

Dokładnie - to posklejana z nie wiadomo ilu części padaka, która ma wyglądać :stuck_out_tongue_winking_eye:

EDYCJA:
Taka konfiguracja pociągnie wszystko … nie wiem co doradzić. Sam używam Xfce na [jeszcze] mocnym sprzęcie. Ale jak lubisz wodotryski i bajery to może spróbować KDE / Plasma? Siłą rzeczy balast wad “wstępnych” + niedoróby własne pozostanie …

Niezła zabawa na zimowe wieczory - spróbuję KDE

Spróbuj zainstalować Skype zapakowanego we Flatpak (jest w repo również w takiej wersji), wówczas powinieneś uniknąć problemów związanych - być może - ze środowiskiem graficznym. Zajmie trochę miejsca, ale raczej nie powinno powodować takich zachowań.

Korzystałem ze Skype we Flatpak i muszę napisać, że nie może on korzystać z mikrofonu/kamery.

Zainstalowałem i niby jest OK , ale mam problem z głośnikami i męczę dalej

Choć w domu używam Windowsa, to z Linuksem mam styczność na VM oraz na uczelni. Bardzo fajny system, choć mimo mojej sympatii nie zastąpi mi Windowsa głównie za braki w sofcie. Niemniej jednak o ile Linux ogólnie jest dobry, to Mint jest straszny. A nowsze wersje Ubuntu (te z Unity) nie lepsze. Windows 10 to przy tych dystrybucjach ostoja stabilności. Raczej problemy na tym będziesz mieć i to nie tylko takie. Lepiej jakąś stabilniejsza dystrybucję wybrać i stabilniejsze środowisko graficzne. Np. Debian + Xfce, Xubuntu albo coś takiego.

1 polubienie

Jeśli jeszcze raz kiedyś z podobnym problemem to nie przeprowadzaj instalacji pakietów do końca tylko pokaż co byłoby zainstalowane.
Dla przykładu pokaże ci na przykładzie:
gdebi teamviewer_13.0.9865_amd64.deb
Reading package lists… Done
Building dependency tree
Reading state information… Done
Building data structures… Done
Building data structures… Done
Wymaga instalacji poniższych pakietów: libqt5x11extras5 qml-module-qtgraphicaleffects qml-module-qtquick-controls qml-module-qtquick-dialogs qml-module-qtquick-layouts qml-module-qtquick-privatewidgets qml-module-qtquick-window2 qml-module-qtquick2

Remote control and meeting solution.
TeamViewer provides easy, fast and secure remote access and meeting solutions
to Linux, Windows PCs, Apple PCs and various other platforms,
including Android and iPhone.
.
TeamViewer is free for personal use.
You can use TeamViewer completely free of charge to access your private
computers or to help your friends with their computer problems.
.
To buy a license for commercial use, please visit http://www.teamviewer.com
.
This package contains Free Software components.
For details, see /opt/teamviewer/doc/license_foss.txt
Zainstalować pakiet oprogramowania? [t/N]:n

Nie jesteś na bieżąco bo w nowych wersjach UBUNTU jest GNOME.

Zainstalowałem Minta KDE i jest OK. Pozostał mi temat uzyskania dostępu do drukarki Brother