Nie mogę uruchomić sytemu Xp

Witam moim problem że nie można uruchomić systemu tak jak w temacie. Problem polega na tym ze nie pokazuje co jest uszkodzone ale myślę jakiś plik systemowy ale jaki to nie wiem bo nie pokazuje. Ostatnio został wyłączony przez listwę, teraz nie chce się uruchomić, nawet w trybie awaryjnym. Winda nie chcę się zainstalować, bo coś tam jest uszkodzone. Czy to możliwe, że dysk został uszkodzony? Czy można w jakiś sposób odzyskać dane? Czy jakbym wgrał Linuxa lub podłączyłbym go pod inny komputer da radę odzyskać dane?

Czy komputer się włącza?

Wydaje jakieś dźwięki?

Pokazuje jakieś komunikaty?

Jakie?

Napisałeś, co się nie dzieje, a co się dzieje?

Dysk twardy mógł zostać uszkodzony, ale równie dobrze uszkodzeniu mógł ulec sam system.

Linuksa możesz, ale nie musisz wgrywać.

Bo można uruchomić komputer z płyty z Linuksem (Live-CD) i już masz dostęp do plików.

Istnieją nawet takie dystrybucje, że cały system podczas rozruchu zostaje skopiowany i uruchamiany z pamięci RAM.

Jest to szczególnie przydatne osobom, które posiadają tylko jeden napęd optyczny, bo po uruchomieniu systemu można ten sam napęd z którego został uruchomiony system wykorzystać do zgrywania danych z dysku.

Ps.: Naprawa z płyty instalacyjnej nie działa ?

Ps2.: Czasem wystarczy wejść do konsoli odzyskiwania i wyjść z niej, aby system się naprawił.

Ps3.: Warto spróbować przywrócić domyślne ustawienia biosu, bo może się coś poprzestawiało.

Gdy się włącza kom odrazo panel mi si pokazuje że mam uruchomić w trybie normalnym lub awaryjnym itp gdy naciskam np na awaryjny wchodzi z powrotem do tego panelu i tak w kółko

Ps.: Naprawa z płyty instalacyjnej nie działa ?

nie działa gdy naprawia nagle przerywa …

co do biosu nic nie było tykane tak jak mówiłem komp działał normalnie i jestem pewien że to tez żaden wirus tak jak mówiłem wyłączony był przez listwę a nie Start > Zamknij

Linuksem (Live-CD) to mówicie mi że pójdzie i odzyskam te dane i jak przymocował pen drive to się skopiuje ?

Dodane 19.01.2010 (Wt) 10:03

może mi ktoś podać link z takim linuxem fajnie by było jeszcze gdyby był po PL

Jeżeli dysk HDD nie jest fizycznie uszkodzony nie powinno być najmniejszych problemów z kopiowaniem.

Pen drive możesz podłączyć do komputera albo przed uruchamianiem systemu, albo już na uruchomionym systemie.

Zaś odłącza się go po wybraniu z menu: “Usuń w sposób bezpieczny”, albo po wyłączeniu komputera.

Proponuje przeczytać: problem-twardym-dyskiem-brak-dostepu-zawartosci-t368876.html

Ze szczególnym zwróceniem uwagi na:

Staram się nigdy nie narzucać nikomu konkretnej dystrybucji.

Tu: http://jakilinux.org/ bez większego problemu powinieneś znaleźć linki do ściągnięcia obrazu płyty (.iso) różnych dystrybucji Linuksa.

Ps. Jeśli mimo tego nie będziesz czegoś pewny pytaj.