Nie mogę włączyć starej gry na Windows 10

Niestety, nie mogę odpalić dodanej już gry, wyskakuje to:

nawet jako admin

da się coś w ogóle zrobić?

Bez samej gry trudno coś więcej powiedzieć. Możesz zrobić ISO z płyty i gdzieś wrzucić? Wtedy łatwiej można będzie coś jeszcze doradzić. Mam nadzieję, że nie będzie to odebrane jako nakłanianie do piractwa:)

Sprawdź takie rozwiązanie:

  • otwórz z 10 okien notatnika, do każdego wpisz coś;
  • wybierz opcje zamknij system;
  • jak system zacznie krzyczeć że masz jakieś 10 niezapisanych prac w notatniku to przerwij procedurę zamykania Windows 10 i nie pozwól by ci szybko liczba spadła;
  • jak przerwiesz, to możesz pozamykać notatniki bez zapisywania i sprawdzić czy na grę pomogło.

Mnie to kiedyś pomogło jak już na samym XP kilka gier szwankowało.

Opcjonalnie podobny efekt pewnie da tryb czystego rozruchu jak masz ochotę wyłączać autostart i niestandardowe usługi np. zewnętrzny antywirus inny niż Defender.

Nie da się :wink: CoD 2 w wersji podstawowej nie zadziała na WIn10.

Windows 10 a granie w stare gry Polecam przeczytać mój post w tym temacie .

Postaw na wirtualnej maszynie.

Windows 10 nie obsługuje safedisc i securom. Zapomnij o edycjach płytowych gier zawierających te zabezpieczenia. Możesz zakupić sobie wersję steam, origin, etc. I jak pobierzesz taką edycję to zadziała. Lub znaleźć witaminkę w Internecie (metoda nie polecana, choć możliwa).

Jak masz jeszcze gdzieś starego Windowsa (np.98, może 2000), to jest to chyba dobre rozwiązanie. Powinno zadziałać i powinno dać się grać.

W zasadzie nie wiem czy jest sens to robić.

Autor niech przeczyta jeszcze to:
https://www.download.net.pl/jak-uruchamiac-stare-gry-zabezpieczone-przez-securom-lub-safedisc-w-windows-10/n/7312/

Nie, niestety to nie pomogło.

Nie ma tej gry na steamie, jak mówiłem:

nie jest jakoś specjalnie znana

Hej,

A na pewno zainstalowałeś? Czyli po wypakowaniu wszedłeś w folder, który wskazałeś i uruchomiłeś plik DXSETUP.EXE? A później klikałeś dalej i dalej?

Pozdrawiam,
Dimatheus

To też nie pomogło :persevere:

Tak, tak, robiłem to.

Napisałem, Windows 10 nie obsługuje Safedisc i Securom i albo kupi się grę steam/origin/etc lub pozostaje zainstalować co mamy i znaleźć fix usuwający zabezpieczenie z gry. Co jeszcze napisać można? Że kombinowano jeszcze z podpisaniem ściągniętego secdrv.sys, ale ostatnio nie działa to za dobrze.

1 polubienie

Może da się to zrobić jakimś emulatorem płyt czy czymś takim?:thinking:Tylko nie pamiętam jak się nazywał…

Nie rozumiesz? Emulacja zabezpieczeń jest wywalona z poziomu systemu i żaden emulator typu Alcohol/Daemon Tools tego nie obejdzie.

To by było na tyle. :slightly_smiling_face:

mhm…:confused: