Nie mogę zainstalować drukarki

Moja wersja to 1903 kompilacja 18362.449
drugi laptop na którym udało się zainstalować drukarkę to wersja 1903 kompilacja 18362.418

Czyli niby poprawki z okresu czerwiec - październik psują drukarkę?

Na to wygląda.:disappointed_relieved:
Albo coś na moim laptopie się posypało.

Ale który dokładnie, bo na stronie jest kilka.

  • Jak długiego kabla używasz do podłączenia drukarki - tak mniej więcej.
  • Nie podłączasz jej przez żadne huby czy rozdzielacze sygnału?

Witam.
Próbowałem zainstalować pełne oprogramowanie i sterownik jak i wersję podstawową.
Drukarka podłączona bezpośrednio do laptopa,próbowałem w różne porty.
Oryginalny kabel ma 1,8 m a drugi na którym instalowałem ma 2 m.
Pozdrawiam

Pisałeś o tym, że instalowałeś na nowo Win 10 i aktualizacje.
Mimo to drukarka nie działa.

Spróbuj wykonać czystą instalkę win bez żadnych aktualizacji i zainstalować drukarkę.
Potem można ewentualnie doinstalować resztę.

Ewentualnie zostaje jeszcze próba podmiany sterownika z poziomu menadżera urządzeń. Klikasz na aktualizację sterownika - we właściwościach drukarki w menadżerze - i podajesz ścieżkę do wypakowanych sterowników w wersji Drivers Only.

Witam.
Niestety ani instalacja na świeżej wersji systemu nic nie dała, ani podmiana sterowników też nic nie dała.
Jeszcze zabiorę laptopa do pracy i tam mam podobne urządzenie HP i spróbuję instalacji i zobaczymy.
Pozdrawiam

Witam.
Zabrałem laptopa do pracy i zainstalowałem urządzenie wielofunkcyjne HP M1132, ale dopiero za 5 razem.
Więc myślę że to wina mojego laptopa .
Będę instalował do skutku może za którymś razem zaskoczy.

  • A instalowałeś przy pomocy kabla USB?
  • Jakie komunikaty się pojawiały, gdy instalacja kończyła się błędem?
  • Czy instalowałeś sterowniki do chipsetu płyty głównej?
  • Czy pojawiają się na laptopie problemy z dźwiękiem?
  • Próbowałeś tej podmianki sterownika korzystając z menadżera urządzeń?

Witam.
Drukarka instalowana na kablu USB (ta drukarka nie ma innej możliwości).
Komunikat to:
Błąd.Wykonanie operacji instalacji trwało zbyt długo. To jest błąd krytyczny uniemożliwiający użytkowanie produktu.
Uruchom ponownie komputer i jeszcze raz włącz program instalacyjny. Jeśli problem będzie się powtarzał, poszukaj informacji na internetowej stronie wsparcia technicznego.
Co do chipsetu wszystkie sterowniki są aktualne , tak twierdzi program do aktualizacji sterowników Drive Booster.
Z dzwiękiem nie ma problemu.
Co do podmiany sterowników coś tam próbowałem ale bez skutku.
Dodam jeszcze że w menadzerze urządzeń drukarka figuruje w urządzeniach do obrazowania nie wiem czy to ważne.

To akurat słaby wyznacznik, szczerze mówiąc. :slight_smile: Możesz napisać, co to dokładnie za laptop - podaj producenta i model.

Ale udało Ci się wskazać plik sterownika? Co się wtedy działo?

  • A jest widoczna jako urządzenie do obrazowania? Czy jako Fax?
  • A jest w systemie widoczne jeszcze jakieś inne, nieznane urządzenie?
  • Co jest widoczne w menadżerze urządzeń w drukarkach?

Laptop to Acer Aspire E1-571G
Teraz jest widoczne jako urządzenie do obrazowania HP LJ M125126 Scan Drv, ale w panelu sterowania widnieje jako drukarka HP LJ M125126 wchodząc we właściwości urządzenia mam do wyboru właściwości skanera tu otwierają się właściwości skanera i właściwości sprzętu które przenosi mnie do menadzera urządzeń.
Co do podmiany sterowników po wskazaniu pliku wyskakiwał komunikat że sterowniki zostały zainstalowane.
Próbowałem instalować w trybie awaryjnym,ale nic to nie dało
Poprzez HP Smart ale program nie wykrywa drukarki i proponuje podłączyć w inny sposób niż USB (niestety drukarka nie możliwości innego podłączenia)
Przy próbie wydrukowania jakiegokolwiek dokumentu nie mam żadnej drukarki do wyboru tylko OneNote.

A możesz w menadżerze urządzeń zaznaczyć drukarkę i pokazać na screen-ie wszystkie zakładki z Właściwości urządzenia?

Proszę bardzo.

Drukarka jak nic widoczna tylko jako skaner. :frowning:

  • Czy masz jakieś urządzenia w gałęzi Kolejki wydruku?
  • Masz możliwość zainstalowania jakiejś drukarki wirtualnej PDF - na przykład PDF Creator-a?

Urządzenia w gałęzi wydruku


Zainstalowałem doPDF ale przy próbie wydruku mam do wyboru to

Przygotowywanie dokumentów poprzez drukarkę doPDEF 10 działa poprawnie?

Niestety nie. Instalacje przebiegła prawidłowo doPDF widać w drukarkach i skanerach.


A przy próbie wydruku nie mam jej do wyboru.
Natomiast pojawiła się Microsoft XPS Document Writler

A dokument nim utworzony nie jest PDF-em a oxps.

Jesteś pewien? Zobacz, że w urządzeniach do wyboru masz pasek na dole - możesz przesunąć go w lewo i zobaczyć inne drukarki. :slight_smile:

obraz