Nie mogę zainstalować drukarki

Faktycznie moje niedopatrzenie :relaxed:
drukarka doPDF działa prawidłowo dokument się tworzy poprawnie.
Wszystkie dostępne drukarki

Skoro do PDF’a tworzy poprawnie plik, to oznacza, że usługa buforu wydruku działa poprawnie i to nie z nią jest problem.

  • A to robiłeś format partycji z systemem i czystą instalację systemu?
  • Czy masz do portów USB podłączone inne urządzenia? Jakie?

Tak czysta instalacja z kasowaniem wszystkich plików osobistych.
Do portów USB mam podłączoną tylko myszkę.

Na czas instalacji odłącz i wykonaj instalację z pomocą touchpada.

Niestety bez rezultatu.

Sprawdź to.


Miałem problem u kolesia z drukarka przez wifi i miał na dole wyłączone udostępnianie plików i drukarek i nie mógł zainstalować drukarki ani nic wydrukować.

Ten sam komunikat z przekroczeniem czasu?

Mało prawdopodobne, bo to dotyczy drukarek podłączonych do sieci, a ta jest podłączana lokalnie do komputera. Ale oczywiście sprawdzić można…

Komunikat ten sam.
Włączyłem udostępnianie ale nic to nie dało.

To chyba ostatni pomysł - masz może jakiś hub USB? Jeśli tak, spróbuj wykonać instalację na drukarce podłączonej do hub-a, który następnie podłączasz do komputera. Zdarzyło mi się kiedyś tak podpinać urządzenie, które przy innym połączeniu nie działało. Jeśli się nie mylę to był jakiś grabber video, a nie drukarka, ale w sumie można spróbować. Jak nie, to chyba już tylko jakiś print server (serwer wydruku), by drukarkę podłączyć do sieci i tak przez nią drukować.

Przez hub-a też nie poszło.
Kupiłem router asus z wejściem USB i próbowałem według instrukcji zainstalować ale też nic z tego nie wyszło.
Nie mam już pomysłu co z tym badziewiem zrobić

A jaki komunikat się pojawia przy instalacji na porcie USB routera Asusa?

Błąd jest zawsze taki sam.
Błąd.Wykonanie operacji instalacji trwało zbyt długo. To jest błąd krytyczny uniemożliwiający użytkowanie produktu.
Uruchom ponownie komputer i jeszcze raz włącz program instalacyjny. Jeśli problem będzie się powtarzał, poszukaj informacji na internetowej stronie wsparcia technicznego.

A próbowałeś w taki sposób?

https://www.asus.com/pl/support/FAQ/114046/

Drukarka się zainstalowała, jak chcę coś wydrukować to jest dostępna do wyboru ale nie drukuje.
Wyskakuje błąd drukowania.
Jak uruchomię narzędzie do rozwiązywania problemów to wyskakuje to

Czy ty próbujesz wydrukować np. bezpośrednio ze strony internetowej czy pdf czy jakiś tekst ?
mi to wygląda na cosik w firewall

Próbowałem stronę,pdf i dokument tekstowy.
Na stronie wygląda to tak że drukowanie jest wyłączone i nie wiem jak to włączyć.

Czekaj, czekaj. A instalowałeś oprogramowanie Asus EZ?

Tak instalowałem.

Oki, czyli EZ znalazło drukarkę, zaczęła się instalacja i klops. Nie mam pojęcia, jak inaczej to ugryźć. Chyba skończyły mi się wszelkie pomysły…

EZ znalazło drukarkę wyświetlił się adres IP i że program został zainstalowany, oczywiście drukarka nie była widoczna (wcześniej instalowałem to z płyty).
Dopiero jak zastosowałem się do instrukcji ze strony asus-a drukarka była widoczna, ale nic nie można było wydrukować bo wyskakiwał błąd drukarki