Nie mogę zainstalować żadnego antywirusa

Dzień dobry!

Ostatnio oddałem laptop do czyszczenia i drobnej naprawy obudowy. Gdy dostałem go z powrotem, zdecydowałem się na format. Komputer został przywrócony do ustawień fabrycznych, wszystkie moje pliki/programy zostały usunięte.

Problem pojawił się, gdy zaraz po formacie zabrałem się za instalację antywirusa. Zawsze używałem Avasta (wiem, że ostatnio nie uchodzi za najlepszy, ale dotychczas mi wystarczał), dlatego też i teraz się na niego zdecydowałem. W pewnym momencie okienko instalacji znikało. Na dysku były zainstalowane pliki, ale nie było możliwości włączenia programu. Gdy próbowałem go odinstalować, wyskakiwał błąd “Setup is still running…”. Odinstalowałem go przy pomocy unistallera Avasta i postanowiłem spróbować z AVG. Sytuacja była dokładnie taka sama.

Będę wdzięczny za każdą pomoc!
Dziękuję i pozdrawiam!

1 polubienie

Zrób format i postaw system na nowo.

Co gorsze? Defender czy Avast?? Ja używam Defendera bo Avast zżera sprzęt okrutnie. Czy Avast bezpieczniejszy, hmmm pewnie wywowałam dyskusje bez końca, ale trudno.

Avast przede wszystkim sprzedaje dane użytkowników i już tylko z tego powodu powinien zostać skreślony.

1 polubienie

Avast=chwast. A co się robi z chwastami? Defender przynajmniej nie wpada na pomysł blokady internetu i nie zajmuje połowy mocy obliczeniowej kompa.

Defendera ??? tego już niema , a win 10 już ma wgranego

Prawdopodobnie infekcja systemu. Spróbuj przeskanować system jakimś skanerem na żądanie np. Kaspersky Removal Tool, Eset Online Scanner czy inny uznanego producenta np Panda, Symantec. Gdy nie pomoże poproś o pomoc w dziale Bezpieczeństwo. Jednak na początek sprawdź czy instalujesz wersję odpowiednią dla twego systemu. Na przykład wiele nowych wersji aplikacji nie działa pod starszymi wersjami Windows (od 8 niżej).

Wróżę z fusów więc uwaga, mam rozwiązanie.
Windows XP nie jest już wspierany, żaden antywirus nie będzie na nim działał.

1 polubienie

A pamiętasz sytuację kiedy informował użytkownika że strona jego producenta jest niebezpieczna?

Nie pamiętam. Może dlatego, że nigdy nie używałem.

Było o tym głośno kilka lat wstecz.

Gdyby miał XP, na starcie instalatora by wyskoczyło powiadomienie o niezgodności nawet od samego systemu

Nie napisał jaki system więc tylko takie śmieszki pozostały.

Nie rozumiem tego sformułowania:
“zdecydowałem się na format. Komputer został przywrócony do ustawień fabrycznych.”
Jeśli sformatowałeś dysk twardy i zainstalowałeś na nowo system…to nie jest to przywrócenie do ustawień fabrycznych …tylko ponowna instalacja - wraz z na nowo instalacją wszystkich sterowników (WindowsXP do 7, lub też z automatu Windows 8.10).
Poza tym jeśli to czysta instalacja, wobec czego nie ma ryzyka wirusów…sam komunikat antywirusa “Setup is still running…” oznaczał niedokończona fazę instalacji i trzeba by zdefiniować, dlaczego tak się dzieje a nie z marszu instalować inny.

Komputer zawiesza się przy każdej próbie formatu.

Komputer zawiesza się przy każdej próbie pobrania jakiegokolwiek “identyfikatora infekcji”.

Wygląda na uszkodzony dysk lub pamięć…
Czy komputer upadł?

OK, a nie napisałbyś 3 rzeczy:

  • jaki to dokładnie komputer
  • co dokładnie było w nim naprawiane i dlaczego
  • dlaczego, do Windowsa 10/8 cchesz instalowac antywirusa? O starszych systemach nie mówie, bo ich uzytkowanie ejst najlepsza drogą do infekcji.

Nie, przed oddaniem go do czyszczenia wszystko było okej. W serwisie z powodu pomyłki pana naprawiającego była prawie dwa tygodnie, więc jak już, to nie przy mnie.