Nie można ukończyć instalacji aktualizacji

Hej, pacjent Windows 10 LTSC 21H1. Wczorajsza aktualizacja coś u mnie sknociła. Przy uruchamianiu PCta mieli i mieli aktualizację, i nie może jej zainstalować. Wyskakuje błąd „Nie można ukończyć instalacji aktualizacji - Wycofywanie zmian”. Próbowałem zainstalować ją ponownie z poziomu Windows Update, ale wyświetla się komunikat „Wystąpiły problemy podczas instalowania aktualizacji, ale ponowimy próbę później, Kod błędu 0x80070643”. Potrzebuję pomocy w naprawie tego czegoś. Zaraz mnie ch… strzeli przez to ciągłe wycofywanie zmian. Postaram się wrzucić logi z SFC po południu, bo podobno twierdzi że coś naprawił.

Może ten sam problem co tutaj. Podaj oznaczenie aktualizacji rozpoczynające się od KB, której nie udało się zainstalować.

@Narv KB5034441

No to jest dokładnie ten sam problem z tą samą aktualizacją. Zwiększ rozmiar partycji odzyskiwania do przykładowo 1GB. Po tej zmianie aktualizacja zostanie zainstalowana poprawnie. Partycję możesz zwiększyć jakimś programem uruchamianym z płyty lub pamięci USB, jakieś środowisko WinPE (np. Hiren’s BootCD PE) albo nawet GParted. Możesz też użyć skryptu PowerShell udostępnionego przez Microsoft.

Wyglada na to ze masz jakas wersję Windows Enterprise.

Zajrzyj tu.

https://support.microsoft.com/pl-pl/topic/13-lutego-2024-r-kb5034763-kompilacje-systemu-operacyjnego-19044-4046-i-19045-4046-f1c993e4-32b3-4cc8-947a-69e70ae124d5

I rozważ to co Microsoft napisał.

Ty masz 21H1

Być moze problem tu lezy.

Ty masz 21H1. Być moze problem tu lezy.

@Yakii Pomyłka, jednak mam 21H2.

Zwiększ rozmiar partycji odzyskiwania do przykładowo 1GB. Po tej zmianie aktualizacja zostanie zainstalowana poprawnie.

@Narv Zwiększyłem GParted, ale dalej nic


ta wczorajsza poszła a z stycznia stoi w miejscu

Naprawa błedu polegajaca na zwiekszeniu partycji (partycji WinRE) dotyczyła problemu z aktualizacją KB5034441.

To ze aktualizacja nie zachodzi i jest identyczny error 0x80070643, oznacza tylko ze jest problem z aktualizacją. I nic wiecej
Jak wpiszesz w wyszukiwarke „update error 0x80070643” i pominiesz ostatni zalew info o problemie z tamtą aktualizacją (KB5034441) to znajdziesz np. to

Próbuj.

Powiększyłem partycję i się zainstalowało. To już miesiąc minął od wydania, także chyba nic już z nią nie zrobią.

Zrobili. Pokazali obejscie, dołączyli skrypt.
Dla uzytkownikow Windows Home to i tak nie ma zadnego znaczenia.

Ukryłem ją tym narzędziem Microsoftu i już nie jest upierdliwa.

https://download.microsoft.com/download/f/2/2/f22d5fdb-59cd-4275-8c95-1be17bf70b21/wushowhide.diagcab

1 polubienie

Jeszcze to można dodać

To program z linka wyżej Nie można ukończyć instalacji aktualizacji - #11 przez cyngiel_1, Błażej nie wymyślił w poradniku nic nowego/odkrywczego.

Stare narzedzie ale jeszcze działa. Z 2015 r.

Swoją drogą, w Windows7 można było ukryć każdą niewygodną aktualizację „z palca” jednym kliknięciem.
Teraz trzeba to robić dodatkowym narzędziem, które nie jest wcale tak popularne i trzeba je samemu znaleźć.
Powinni je dołączyć do systemu na takiej samej zasadzie jak działa rozwiązywanie problemów, co po ukryciu tej aktualizacji też pokazuje właśnie takie komunikaty, że naprawiono problem.

Ale wycofali. Po raz drugi. Za pierwszym razem usuneli to po koniec maja 2021 r. bo było podatne na „łamanie zabezpieczeń” (SHA-1)
Potem to naprawili i było już zgodne z SHA-2 ( 25 czerwca 2021).
A potem uznali ze wiedza lepiej i zabawkę wycofali a dali to

Link który wstawiłes jest do tej nowej, bezpiecznej wersji.

OK Wszystko jasne.

Poukrywałem sobie te aktualizacje, ale i tak Windows je instaluje, co oczywiście kończy się niepowodzeniem. Zanim Windows się odpali, musi przemielić te całe przywracanie zepsutej aktualizacji i czasami czekam nawet ±5 minut.
image

Jest jakiś inny sposób żeby to się nie instalowało, albo inaczej - żeby w końcu się zainstalowało?

A zaznaczyłeś pola tych aktualizacji? Bo tu tego nie widać

To znaczy to jest screen z ukrytymi aktualizacjami (show hidden updates), a nie do ukrycia (hide updates)… więc nie ma potrzeby ich zaznaczania - bo to zaskutkuje tylko dalej ich instalacją.
Ja po ukryciu w ukrytych też tak mam.
Więc ciekawe, dlaczego ukryte system dalej chce instalować.
U mnie zniknęły nawet wpisy w zainstalowanych te z niepowodzeniem instalacji.

Ale napisałeś, że:

To raczej chyba nie problem z tą aktualizacją.
Ona kiedy się zainstaluje z błędem, to potem automatycznie już się nie pojawia, tylko jak ręcznie się zrobi wyszukanie aktualizacji.
Pojawia ci się jej błąd w aktualizacji?
Nadal z nią związany?
Daj screena z aktualizacji, jak tak długo mieli system i co za wpis się pojawia w aktualizacji.
Poza tym masz nieaktualny system Windows 10 Version 21H2 zamiast 22H2, więc to chyba nie ta aktualizacja ci bruździ w systemie, a aktualizacja do 22H2! - a nie doczytałem teraz, że masz jakąś specjalną wersję

Microsoft Windows 10 Enterprise LTSC

Więc to nie to.
Poza tym, dlaczego ukryłeś tę KB5034763?
Z tą nie ma problemów.
Wszystko wskazuje na jakąś inną przyczynę, inną aktualizację, która się nie chce poprawnie zainstalować a jest już pobrana…
Możliwe, że tak się dzieje u ciebie, ponieważ masz tę inną wersję systemu.