Nie można uruchomić laptopa

Pomoze ktos?
Wczoraj wlaczylem instalacje Windowsa 11 (nie dlatego,ze potrzebowalem,tylko przypomnienie o aktualizacji wisialo mi na ekranie już z tydzien).Niestety,w trakcie aktualizacji musialem wyjsc z domu,kiedy przyszedlem i wlaczylem laptopa,ukazal sie czarny ekran z napisem w stylu (dokladnie nie pamietam) „niestety,nie udalo sie uruchomic systemu/komputera”.Probowalem rozne przyciski i za ktoryms razem wlaczyl sie BIOS,gdzie potwierdzilem ustawienia bo balem sie cokolwiek sam zmieniac.Nic to jednak nie dalo.Pozniej za ktoryms razem przy wlaczaniu pokazaly sie opcje typu „zrestartuj system” itp.Wybralem „odinstaluj ostatnia aktualizacje”.Od tamtej pory po wlaczeniu jest tylko czarny ekran z komunikatem „System Windows nie moze ukonczyc instalacji.Aby zainstalowac system Windows na tym komputerze,uruchom ponownie instalacje”. Jak wlaczam OK,uruchamia sie ponownie z tym samym efektem.Zadne inne przyciski nie dzialaja.Laptop ASUS,kupiony w maju,nie zniszczony,do tej pory dzialal bez problemow.Prosze o pomoc,jestem kompletnym laikiem w tych sprawach,nie mam pojecia co robic…

Najprościej?
Usb/Live cd i zgrywasz swoje pliki.
Później z jego poziomu format dysku w laptopie i instalacja na czysto.
W przypadku braku livecd, można fizycznie dysk z laptopa podpiąć do komputera stacjonarnego i wyczyścic.
W przypadku braku livecd/dostępu do stacjonarki, to pan Zenek, spec od komputerów, zrobi reinstalację w pół godzinki.

CD w moim laptopie nie ma.
a jak podpiac dysk z laptopa do komputera i wyczyscic?
Moglbys to jakos prosto opisac?

LiveCD jest „tradycyjną nazwą”, tak jak „ptasie mleczko Milki”. :wink:
Dysk stratowy zrobisz też w wersji na USB, a te na 100 masz.
Pobierasz z netu jakiegoś Live Linuksa i np. Rufusem wgryasz na nośnik, dalej bęzie intuicyjnie.

Zależy jaki dysk i jakiego komputera. Zasadniczo rozkręcasz laptopa, wyjmujesz dysk i podpinasz do słacza sata. Chyba że masz dysk m2, to wtedy musisz w desktopie mieć złącze, a jak nie masz to przejściówki.

Oczywiście wersja z LiveUSB jest bezpiecznijsza, nic nie popsujesz/nie połamiesz rozkręcając, prócz tego, że całe oprogramowanie producenta laptopa pójdzie do piachu, ale to niewielka strata.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Wiesz, laptopa się nie wyłącza w czasie aktualizacji, nie odcina od prądu lub Internetu. No i umiejętność zrobienia liceUSB i reinstalacji W10 jest do opanowania w 2h, łącznie z oglądaniem YT. :wink: Masz zaraz weekend, możesz dać zarobić lub sie poduczyc. :wink:

Do tego raczej trzeba miec scisly umysl,poza tym szukalem juz jak zrobic reinstalacje,wszedzie widzialem tylko jak to zrobic normalnie,kiedy laptop dziala.Moj nie dziala.
No i powinna byc jakas opcja naprawienia szkody jakimis ustawieniami (chocby tym BIOSem czy czyms takim),a nie trzeba od razu wszystko od nowa instalowac.Nowoczesnosc,super technologie,cuda niewidy,a jak w czasie glupiej aktualizacji np. nie z winy uzytkownika rozlaczy internet,to wszystko lezy.

I nie po to place nie tak malo w koncu za laptopa,zeby po nieudanej aktualizacji miec laptop do wyrzucenia albo uczyc sie rzeczy,ktore mnie w ogole nie interesuja.No ale w koncu moge jeszcze stracic pieniadze na naprawe.Jestem pod wrazeniem.

Jak nie bęzie reagował na przycisk włączenia to niedziała, jak jest błąd z właczeniem, to jest w 100% sprawny.

W takim razie po grzyna aktualizowałeś, W10 ma wsparcie do 2025…

Porada gratis: Jak coś działa dobrze, to nie poprawiaj. Zaoszczędzisz na serwisie! :wink:

Ale w poradach jest pokazany normalnie dzialajacy komputer,u mnie po wlaczeniu jest tylko logo Asusa,laduje sie,a potem czarny ekran i komunikat ze nie mozna ukonczyc instalacji.To co mi z tego,ze wg tego co napisales jest w 100% sprawny?
Aktualizowalem,bo od tygodnia albo dluzej przypominalo mi o tym ze jest najnowsza aktualizacja i nie moglem sie tego pozbyc.

Jak twierdzisz ze nie potrafisz to idź do serwisu i tyle.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

No albo robisz sam albo komuś płacisz nie ma w tym nic dziwnego.

Jeżeli dajesz laptop z problemem z dźwiękiem to co w tym dziwnego, że odpala losową muzykę aby sprawdzić czy Ci dźwięk działa?

Ja mam 10 na dwóch komputerach i nie wyświetlają mi się żadne aktualizacje do 11. Pozatym przy nieudanej aktalizacji windows powinen automatycznie powrócić do poprzedniej wersji, ale to w miarę oczywiste że jak wchodzi nowy windows to posiadanie go nie jest dobrym pomysłem na nerwy bo zawsze od n lat coś się dzieje

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Bodajże w 2018 MS zrobił wtopę ze windows 7 samoistnie aktualizował się do 10 i wtedy to był pogrom :slight_smile:

Czyli ten cały Windows to g… większe nawet,niż myślałem.

Przejdź na Linuksa albo Unixa, może być też MacOS, jak masz ochotę płacić więcej za każdą śrubkę. :wink:

Nie obchodzi mnie,że cos jest moze jeszcze wiekszym szajsem.

Sprobowalem jeszcze powciskac rozne przyciski i po wcisnieciu chyba „7” albo „8” pokazał się niebieski ekran i informacja „Twoje urzadzenie napotkalo problem i wymaga ponownego uruchomienia.Trwa zbieranie informacji o bledzie.Po zakonczeniu tego procesu mozna uruchomic ponownie komputer.”.Pod spodem „Ukończono 0%”.
Czekam z 10 minut,nadal jest 0.
Będzie cos z tego,czy nie warto czekac i wylaczyc?

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.