Nie można zainstalować aktualizacji w Win7. Błąd 80072efe

Witam grono forumowiczów. Dziś zmagam się z instalacją aktualizacji na świeżym systemie Windows 7 Ultimate. Uparcie wywala mi błąd 80072efe - patrz zdjęcie. Szukałem wiele rozwiązań w języku polski i angielskim. Były pomysły zatrzymywania usług WU, usuwania folderów WU, instalowania agentów, pojedynczych aktualizacji, tego: Błąd 80072efe związany z Windows Update , oraz ściągnąłem i zainstalowałem SP1 ręcznie - a wszystko nie dało rezultatu:(
Zauważyłem też że nie mało postów było z końca 2020 i 2021 roku, więc nie tylko ja mam ten problem. Szczególnie że jakieś max pół roku temu instalowałem winde7 bez problemu, podobnie jak przez wiele lat wcześniej gdy potrzebowałem postawić systemu “na miesiąc” do jakich testów. Dodam, że nie aktywowałem klucza licencji, a płytkę z systemem jaką posiadam to jakaś baaaardzo stara wersja (data wydania to 2009) bez wbudowanego SP1, z możliwością wyboru typu systemu (basic,home,pro,itp) oraz wersji. (32/64bit) Sprawdziłem też zachowanie WU na laptopie matki z ~2010 roku - jest dokładnie tak samo. Podobnie ma się sprawa z defenderem - tam również wykracza błąd.

Noc zarwana, od rana temat meczę i ręce opadają! Macie może jakieś pomysły od czego zacząć?

Począwszy od 14 stycznia 2020 r. Twój komputer z systemem Windows 7 > będzie nadal działał, ale firma Microsoft nie będzie już świadczyć następujących usług:

- pomoc techniczną dotyczącą jakichkolwiek problemów,
- aktualizacje oprogramowania,
- aktualizacje zabezpieczeń i poprawki.

Rozwiązanie:

  • instalacja Windows 10

Alternatywne rozwiązanie:

  • instalacja jakiejś dystrybucji Linux

Miałem to samo. Microsoft kombinuje jak może żeby wszyscy przeszli na Windows 10.
Wejdź na stronę z linku poniżej i masz gotowe rozwiązanie :slight_smile:
Przetestowałem na kilku kompach.

https://www.dell.com/support/kbdoc/pl-pl/000145123/aktualizacja-systemu-windows-7-nie-działa

Tylko musisz mieć SP1 i komputer musi być podłączony do internetu.

W ogóle nie o to chodzi, nie rozumiem skąd ta pewność u poprzedników, skoro bierze się z poglądów branych na wiarę :slight_smile:
Windows Update w Windows 7 działa, ale potrzebuje aktualizacji dostarczajacej obsługę nowego TLS. Kolejność aktualizacji powinna być taka: Windows Update Agent -> Service Pack 1 -> wymagania wstępne dla “Convenience Rollup” -> Convenience Rollup -> Łatka do obsługi TLS -> LCU (ostatnia aktualizacja kumulatywna) ze stycznia 2020.

Wtedy możesz uruchomić Windows Update. Będzie szukać z godzinę i znajdzie kilka pozycji. Resztę wyświetli tylko jeżeli masz ESU.


Od tego. Może ktoś zajrzy.

Informacja dla tych co łapią sie za swój łeb.
To narzędzie słuzy nie tylko do identyfikacji infekcji ale zawiera również informację o możliwych błędach w systemie a także niektóre aktualne wypisy z podglądu zdarzeń.
Jest to już jakas informacja o systemie a nie tylko panie Sidkwa info typu “wyskakuje mi błąd”.

Ależ wy kombinujecie wszyscy :smiley:
https://support.microsoft.com/pl-pl/topic/aktualizowanie-w-celu-włączenia-protokołów-tls-1-1-i-tls-1-2-jako-domyślnych-protokołów-bezpiecznych-w-winhttp-w-systemie-windows-c4bd73d2-31d7-761e-0178-11268bb10392

Najprościej użyć WSUS Offline. Wersja 11.9 to chyba ostatnia wspierająca W7.

O holender, czemu mój AdBlock przepuścił tę reklamę? sic! (╯ ͠° ͟ʖ ͡°)╯┻poradyNIEmertytoryczne┻

mrugal76
O kruca fix, wydaje się diablo proste! Tylko SP1 do-instalować wpierw. Czy skuteczne - sprawdzę te rozwiązanie przez weekend i dam znać czy pomogło:-)

@wielkipiec
Hmmmm… piszesz “znajdzie kilka pozycji” - masz na myśli że nie znajdzie wszystkich aktualizacji dostępnych dla mojego komputera? Czy chodzi o to że zainstaluje te wydane do aktualizacja kumulowanej ze stycznia 2020?
Co do drugiego wpisu to brzmi ciekawie - przetestuję przez weekend:)

@anon44497448
jeśli do pokonania tego problemu potrzebne są spersonalizowane dane z konkretnego (mojego) komputera to przez weekend postaram się je dostarczyć.

pocolog
To jest dobre! Przyda się, dzięki:)

Błąd czego?

P.S.

Nie. To nie mój problem. Ty masz czas. Ja nie.

To Ci może pomóc:

XDDDDD

poddawanie presji obcych ludzi w internecie w wątku o aktualizacjach na kiju

Ego jest jednak niezniszczalne. Jak tak strasznie nie masz czasu, to może warto nie spędzać go na forum, co? Nie będzie się dzięki temu obrażać uprzejmych ludzi :heart:

Z innych wiadomości, odradzam całą mocą powyższą sugestię ze stosowaniem Windows 7 Modified by Przemo oraz innych adaptacji rodem z piwnicy, bowiem jest to, z definicji, niegodne zaufania :wink:

1 polubienie

EGO jest najważniejsze. dodali by live na żywo, albo tylko z kamery odpowiedzi, to 80 % by sie zmyło.
Szukałem czegoś takiego na necie. Livecam technologiczny i nie ma.
Żeby pryszczaci nie bruździli w poważnych rozmowach.
Może jakiś pomysł na stronę?? :slight_smile:

Ja bym olał błędy w Defenderze na 7, to nie to samo narzędzie jak wbudowane w 8 / 8.1 / 10.

Zajmuj się raczej sobą. Jeśli ktoś w czwartek mówi ze zajmie się czymś na czym ponoć mu zależy dopiero w weekend to oznacza ze mu jednak nie zależy.
Po co tracić własny czas gdy ktoś swego żałuje.
Tak trudno to zrozumieć?

@krystian3w
Myślę, że Defender naprawi się sam po aktualizacji, ale można go zasilić ręcznie plikiem mpas-fe stąd:
https://www.microsoft.com/en-us/wdsi/defenderupdates

Problem jest pewnie tej samej natury. BITS nie umie się dogadać via TLS, pobieracz jest ten sam, co w WU

@anon44497448
Błąd pojawia się przy próbie pobrania aktualizacji na świeżym systemie. Kod błędu jest widoczny na zdjęciu.

Eeeeeee… A może ktoś ma własne życie… no wiesz… praca, rodzina, te sprawy… Gdyby od postawienia tego systemu zależała moja przyszłość, to bym naprawdę zepną rzyć do działania.
Jeśli bym zwlekał z opisywaniem np. tydzień, wtedy można to uznać za brak mojej inwencji i szacunku do osób pod tym wątkiem, ale nie rozumiem szczerze jaką różnicę zrobi dzień lub dwa? Jeśli zechcesz zostać pod wątkiem - będzie mi miło, jeśli nie - oczywiście twoja decyzja.

@wielkipiec Tak, też myślę że ten problem z defenderem się naprawi sam, bo pamiętam że gdy kiedyś zapomniałem pobrać definicji do niego ręcznie, to (w poprawnie działającym dawniej) przy wyszukiwaniu aktualizacji WU proponowali mi zawsze najnowszą wersje definicji do defendera.

A w tylule tematu nie?

Dowiedz sie co to bug 80072EFE oraz czego dotyczy i co może go powodować.
Zmień w google “język” i gdy będziesz szukał odpowiedzi to rozdziel te co odnoszą się do tych gdzie jest już od dawna zainstalowany win7 od tych, teraz na czysto instalowanych z “pierwotnego” instalatora gdzie co najwyzej doinstalowano SP1 z 2010 roku. Dowiedz się jaka to róznica między nimi w bezpieczeństwie systemu. A to spora róznica. Ostatecznie między 2010 a 2020 sporo łat bezpieczeństwa wyszło.

Zrozumiałem ze tego to dotyczy,

Dowiedz sie co to w win7 Convenience rollup i Monthly update rollups oraz co również powoduje error 0x80072F78 a nie gdzie.

Ja swój czas poświęciłem, teraz twoja kolej.

Może to się komuś z was przyda:
https://forum.pclab.pl/topic/1189112-windows-7-image-updater-automatyczny-aktualizator-obrazu-windows-7-dla-nowych-maszyn-skykabycoffee-lake-ryzen-threadripper/?s=07475d593236af940683c454f9c154b7