Windows 7 nie pobiera aktualizacji

Tak jak w temacie, Windows nie pobiera mi aktualizacji. Nie mam pojęcia od kiedy to występuje, bo przez dłuższy czas nie sprawdzałem, ale ostatnio jakoś tak mnie naszło, wszedłem w panel sterownia, “sprawdź czy są aktualizacje” i raz, że właściwie przez długi czas nic, kompletnie nic się nie dzieje, a potem wyskakuje: “Usługa Windows Update nie może obecnie wyszukać aktualizacji, ponieważ usługa nie jest uruchomiona. Konieczne może być ponowne uruchomienie komputera” Za bardzo nie wiem o co chodzi, bo nie wyłączałem aktualizacji, zresztą gdy wciskam, że chcę sprawdzić jakie ostatnio były zainstalowane aktualizacje, mam to samo. Tak więc nie wiem co jest grane…

Mam to samo już od dłuższego czasu, chociaż kilka dni temu nagle i niespodziewanie samo pobrało się i zainstalowało 11 aktualizacji. Kiedyś na jakiś czas pomogło mi to https://www.dobreprogramy.pl/WSUS-Offline-Update,Program,Windows,23429.html, ale później problem wrócił. Myślę że macza w tym palce sam Microsoft, bo chce żeby wszyscy przechodzili na 10.

No tak, bardzo prawdopodobna opcja z tym wymuszeniem przejścia na Windows10…

1 polubienie

W takiej sytuacji korzystam z Windows Update Downloadera który sprawnie instaluje aktualizacje gdy Windows się zbuntuje.

Skoro usługa nie jest uruchomiona, to wejdź w usługi (services.msc) i uruchom usługi BITS (usługa inteligentnego transferu w tle) oraz usługę Windows Update.

Inny poradnik naprawy windows update:

  1. Wyłączyć aktualizacje Windows
  2. Restart
  3. https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=KB3020369 (zgodne z wersją systemu)
    i
    https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=KB3172605 (zgodne z wersją systemu)
  4. Restart
  5. Włączyć aktualizacje Windows

Napisałem 2 posty wyżej co zrobić, gdy usługa nie jest uruchomiona, czytałeś?

Ale te dwie usługi są uruchomione, nic nie daje też ich restartowanie, komunikat jest cały czas taki sam.

Hej,

Wejdź w ustawienia Windows Update, zmień status na “Nigdy nie sprawdzaj…”. Zatwierdź zmiany. Restart systemu. Następnie wchodzisz ponownie i ustawiasz w Windows Update aktualizacje automatyczne, bądź ręczne i klikasz wyszukiwanie poprawek.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Dobra będę próbował tych metod co napisaliście, mam nadzieję, że coś zadziała.

Hmm, co ciekawe spróbowałem najpierw naprawy tym programem co podał fobo, ale dalej mi wyświetlało problem z aktualizacjami. Potem dałem tak jak pisał Dimatheus zmieniłem na “nigdy nie sprawdzaj”, zatwierdziłem, nawet nie resetowałem, nie wyłączyłem komputera. Potem wszedłem w sprawdź aktualizacje, wyszukałem, znalazło, dałem by zainstalowało i chyba udało się zainstalować… Dałem teraz znowu, by automatycznie aktualizował, zobaczymy czy teraz będzie działać.

1 polubienie

Dzięki kolego. Miałem ten sam problem. Po zastosowaniu zmian zadziałało, ale po uprzednim wyłączeniu usługi update win. Następnie rozruch win. i uruchomienie uslugi. Jest ok. Pozdr. TR

2 polubienia