Windows 7 nie pobiera aktualizacji


(gizmo21) #1

Tak jak w temacie, Windows nie pobiera mi aktualizacji. Nie mam pojęcia od kiedy to występuje, bo przez dłuższy czas nie sprawdzałem, ale ostatnio jakoś tak mnie naszło, wszedłem w panel sterownia, “sprawdź czy są aktualizacje” i raz, że właściwie przez długi czas nic, kompletnie nic się nie dzieje, a potem wyskakuje: “Usługa Windows Update nie może obecnie wyszukać aktualizacji, ponieważ usługa nie jest uruchomiona. Konieczne może być ponowne uruchomienie komputera” Za bardzo nie wiem o co chodzi, bo nie wyłączałem aktualizacji, zresztą gdy wciskam, że chcę sprawdzić jakie ostatnio były zainstalowane aktualizacje, mam to samo. Tak więc nie wiem co jest grane…


Coś mi blokuje aktualizacje systemu
(rivermoon) #2

Mam to samo już od dłuższego czasu, chociaż kilka dni temu nagle i niespodziewanie samo pobrało się i zainstalowało 11 aktualizacji. Kiedyś na jakiś czas pomogło mi to https://www.dobreprogramy.pl/WSUS-Offline-Update,Program,Windows,23429.html, ale później problem wrócił. Myślę że macza w tym palce sam Microsoft, bo chce żeby wszyscy przechodzili na 10.


(gizmo21) #3

No tak, bardzo prawdopodobna opcja z tym wymuszeniem przejścia na Windows10…


(wifista) #4

W takiej sytuacji korzystam z Windows Update Downloadera który sprawnie instaluje aktualizacje gdy Windows się zbuntuje.


(KAZDAN63) #5

(axis85) #6

Skoro usługa nie jest uruchomiona, to wejdź w usługi (services.msc) i uruchom usługi BITS (usługa inteligentnego transferu w tle) oraz usługę Windows Update.


(Seba228215) #7

Inny poradnik naprawy windows update:

  1. Wyłączyć aktualizacje Windows
  2. Restart
  3. https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=KB3020369 (zgodne z wersją systemu)
    i
    https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=KB3172605 (zgodne z wersją systemu)
  4. Restart
  5. Włączyć aktualizacje Windows

(fobo) #8

(axis85) #9

Napisałem 2 posty wyżej co zrobić, gdy usługa nie jest uruchomiona, czytałeś?


(rivermoon) #10

Ale te dwie usługi są uruchomione, nic nie daje też ich restartowanie, komunikat jest cały czas taki sam.


(Dimatheus) #11

Hej,

Wejdź w ustawienia Windows Update, zmień status na “Nigdy nie sprawdzaj…”. Zatwierdź zmiany. Restart systemu. Następnie wchodzisz ponownie i ustawiasz w Windows Update aktualizacje automatyczne, bądź ręczne i klikasz wyszukiwanie poprawek.

Pozdrawiam,
Dimatheus


(gizmo21) #13

Dobra będę próbował tych metod co napisaliście, mam nadzieję, że coś zadziała.


(gizmo21) #14

Hmm, co ciekawe spróbowałem najpierw naprawy tym programem co podał fobo, ale dalej mi wyświetlało problem z aktualizacjami. Potem dałem tak jak pisał Dimatheus zmieniłem na “nigdy nie sprawdzaj”, zatwierdziłem, nawet nie resetowałem, nie wyłączyłem komputera. Potem wszedłem w sprawdź aktualizacje, wyszukałem, znalazło, dałem by zainstalowało i chyba udało się zainstalować… Dałem teraz znowu, by automatycznie aktualizował, zobaczymy czy teraz będzie działać.