Nie można zaufać plikowi cabinet

Mam wielki problem. Gdy próbuję zagrać w jakąkolwiek grę, nie pokazuję mi się nic, ale podejrzewam, że problemem jest DirectX.

Gdy próbuję zagrać w jakąś grę są błędy z plikami, takimi jak D3dx9_43.dll, lub D3DCompiler.dll, itd.
Jednakże jeśli jest to przez Steama, to albo w ogóle nie włącza mi się gra, albo mnie z niej wywala.

Ale gdy próbuję zainstalować DirectX 9.0, wyskakuje mi błąd typu: “Nie można zaufać plikowi cabinet”,

Gdy instaluję te pliki na jakieś stronce .dll i umieszczam w SYSWow64 (Czy jakoś tak), wyskakuje błąd o niepoprawnym otwarciu gry.
Posiadam Windows 10.

Robiłem skany dysku, wszystko ok!
Na innym forum podpowiadali mi abym zrobił testy w aplikacji FRST, napisali mi, że wszystko okej, a potem już echo, nie pomogli mi, dlatego pytam się was, co mam zrobić?! Nic nie pomaga!

Nie mogę nawet antywirusa pobrać (Mam już jakiegoś, ale skończyła mi się licencja i postanowiłem przenieść się na innego) i nawet instalatora nie mogę włączyć!

Jestem załamany, nie mogę prawie nic zrobić na laptopie oprócz przeglądania internetu, robienia jakiś podstawowych rzeczy i grania w jakieś słaby gierki.

Nie wiem co mam zrobić, pomocy!

Możesz też przejrzeć czy jakieś stamtąd proponowane rozwiązanie tobie pomoże, powiedzmy poza ostatecznym przywracaniem systemu (jak masz punkt przywracania systemu), opcji odświeżania Windows 10 (z zachowaniem plików użytkownika / bez zachowania plików użytkownika) czy instalacją na świeżo w taki sposób:

1 polubienie

Jakiego tego antywirusa masz?
1.Skoro skończyła Ci się licencja to wywal go w powietrze łącznie z plikami może to on Ci gryzie i sypie błędami.
2.Odinstaluj DirectX
3.Pobierz i zainstaluj DirectX
4.(Jeśli nie pójdzie wcześniej) spróbuj
Start -> Uruchom -> services.msc - kliknij OK

Znajdź Usługi Kryptograficzne -> kliknij na nich prawym przyciskiem myszy-> Właściwości-> Typ startowy ustaw na AUTOMATYCZNIE -> Zatwierdź -> zrestartuj komputer -> spróbuj instalacji DirectX ponownie

Na dobry początek wypróbuj tego.

1 polubienie

Audacity nie posiadam, bo nie potrzebuję, komend w cmd próbowałem. Gdy “Wyodrębniłem” directxa i go próbuję instalować przez plik “DXSETUP.exe” dalej to samo. Sposób z UAC też już robiłem.

1 polubienie

Słyszałem kiedyś, że odinstalowanie DirectXa równa się z tym, że nie można go ponownie zainstalować.

Usługi Kryptograficzne zawsze miałem na Automatycznie.

W życiu nie słyszałem ani mi się nie zdarzyło by po wywaleniu DirectX nie mógł go ponownie zainstalować.
Inną metodą - troszkę mniej będącą rozwiązaniem jest wyszukiwanie tych plików .dll które Ci będzie sypało,ale jak wspomniałeś przez Steam gry Ci się wgl nie uruchamiają.

Możesz spróbować wywalić Directa i zainstalować na nowo na spokojnie.Natomiast wcześniej koniecznie wywal tego nieużywanego antywira i usuń pliki po nim.

1 polubienie

Pliki z antywirusa odinstalowałem, jednakże dalej tego nowego nie mogę zainstalować, nawet proces się nie pojawia.

Nie wiem gdzie znajduje się folder z DirectXem, możesz mi napisać?

Może to głupie. A spróbuj pobrać directx redistribute z DobreProgramy i go zainstalować. Niektórym pomaga tzw. “inna” paczka Directx.

1 polubienie

Bardzo dobrze,że odinstalowałeś.Dobrze by było ręcznie pousuwać niedobitki folderów i pozostałości po Nim, ale to potem.
Póki co zainstaluj sobie DirectX
Link do Directa do pobrania i instalacji - >
https://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=35
Filmik instruktażowy z YT ->

a wracając do antywirusa to ręcznie wyszukaj sobie foldery(próbuj po nazwie byłego antywira) i trwale je pousuwaj.

Dalej ten sam błąd: “Nie można zaufać plikowi cabinet…”

Właśnie tę wersję wyodrębniałem.

1 polubienie

No dobra.
Masz CCleanera? - jeśli nie pobierz wersję portable nawet.
Przejdź do zakładki “Registry” następnię kliknij “Scan for issues” - > "Fix selected issues…"
Oczywiście stwórz kopię i rozwiąż wszystkie problemy./Ew jeśli znasz inny program do czyszczenia błędów rejestru itp. to możeszgo użyc

Teraz tak - directX wywaliłeś,tak?
Jeśli tak - super ; jeśli nie - wywal.
Po usunięciu zrestartuj PC, po czym uruchom Windows Update czy jak to w 10 - centrum aktualizacji.
Wyszukaj aktualizacje :
a)Jeżeli znalazło Ci direct X - pociągnij z windows update/centrum aktualizacji
b)Jeżeli nie znalazło
https://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=35
-> Zapoznaj się z tym.
Uruchom ponownie komputer i zerknij czy wszystko śmiga.

Z rejestrem naprawiałem błędy jakieś tydzień temu, więc chyba nie będzie innych.

Niestety dalej nie wiem, gdzie znajduje się DirectX.

Podałem Ci link przecież już dwukrotnie do pobrania … :confused:
Z Directem do pobrania ew wypróbuj z Windows Update/Centrum Aktualizacji pierw.
A co do rejestru to błędy mogą się w dzień czy dwa porobić,tak czy tak nie zaszkodzi sprawdzić i ewentualne problemy które się pojawią naprawić.

Czy ze strony Microsoft, jak weźmiesz pobierzesz wersję DX online/offline, możesz jakąś z nich zainstalować ? Czy nie próbowałeś jeszcze z tymi wersjami ze strony Microsoft ?

Ale po co do pobrania, skoro nie mogę go nawet zainstalować? Mam pobrać instalator i go wywalić do kosza od razu?

Piszesz że wyodrębniasz i nie wiesz gdzie? Możesz drugi raz na pulpit i potem do ścieżki na końcu dopisać \Directx

1 polubienie

Nie mogę żadnej zainstalować, żadnej. Próbowałem z wieloma wersjami.

Myślałem, że chodzi o ten który mam rzekomo zainstalowany (Bo przy niektórych grach wyskakuję mi błędy, że nie można plików znaleźć, ale gdy pobrałem te pliki to dalej nic to nie dawało.) Poza tym, kolega dał link do poradnika jak zainstalować DirectXa, nie jak wyodrębnić, czy coś innego.

Już któryś temat z DX, że pozwolę sobie spytać. Jaki windows (wersja, oryginał/pirat), jaki jest/był zainstalowany AV ?