Nie otwierają się niektóre strony internetowe

Wbudowany Defender w W10 w zupełności ci wystarczy. Problem jest teraz jednak taki, że skoro już zainstalowałaś tego Avasta to wcale tak prosto nie będzie go odinstalować. Bo niestety ten szpieg zostawia po sobie dużo śmieci w systemie.

ale chyba jakoś się da odinstalować

Problem w tym, że ten programik niczego nie gwarantuje. To takie same gówienko jak Avast. W końcu stworzyli go ci sami ludzie którzy pracują nad Avastem. Przecież nie po to tworzą szpiega by tworzyć również oprogramowanie które go usuwa.

Chyba najłatwiej usunąć poprzez logi w FRST. Szajs zostanie, ale bez odnośników nie będzie działać.

pomimo odinstalowania Avasta, dalej jest problem z otwieraniem niektórych stron, nawet sytona dobre programy się nie otwiera na kompie. Pojawia się na.komunikat
Ta witryna jest nieosiągalna

Nie udało się znaleźć adresu IP serwera ze stroną .wp.pl .

  • [Uruchom Diagnostykę sieci systemu Windows](javascript:diagnoseErrors()).

DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN

Sprawdzałeś czy idzie na Firefoksie? W ostatnim czasie dostrzegam większą problematyczność przeglądarek Chromium, nie tylko u siebie. Na smartfonie nie działają mi strony sklepowe bo niby są niebezpieczne (powszechny błąd certyfikatów). Często po aktualizacji Windows 10 nie mogę włączyć żadnej przeglądarki poza Firefoksem. Klikam i tylko migają oknem kilka razy zamiast się otworzyć aż ponownie włączę laptopa. Z moich bardziej dokuczliwych problemów to na razie wszystko, ale na forum już były podobne tematy, że np. przeglądarki Chromium nie otwierają zagranicznych stron. Normalnie na Firefoksa nie narzekam, ale wersja na smartfony muli i nie wiem czy jest jakiś dobry zamiennik

  1. Usuń ciasteczka w Chrome.
  2. Spłucz DNS

Odpal wiersz poleceń
Wpisz “ipconfig /flushdns” (bez nawiasów)

  1. Zrestartuj adapter sieciowy

Odpal wiersz poleceń
Wpisz “netsh winsok reset” (bez nawiasów)

  1. Zmień DNS sieciowy na Google’a.

Prawdopodobnie wirus namieszał DNS przez który łączysz się ze stronami internetowymi, i adres IP DNS jest nieaktualny. W wyniku czego wpisując część adresów wywala błąd, bo serwer DNS nie odpowiada.

A jak Zmienić DNS sieciowy na Google’a.

Zamiast Avasta polecam Panda Dome, używałem go pół roku i było dobrze

Czemu ten temat zmienił się w jakiś festiwal (jakiś typ napisał, że avast jest be i uwierzyliście… prawdziwy polityk) zamiast skorzystać z mojego rozwiązania?

Gdybyś tu TYPIE częściej bywał to wiedziałbyś jaką opinię ma Avast wśród forumowej społeczności i dlaczego.

1 polubienie

Generalizując: ‘forumowa społeczność = wszyscy tutaj’, obrażasz swoją inteligencję. Dalej nie widzę powodu rozmowy o Avaście. Tym bardziej, że twój pomysł usunięcia go nie pomógł w rozwiązaniu problemu a chyba o nie to chodzi.

AVAST śledzi, przepuszcza zagrożenia, sprzedaje dane użytkowników. Program malware group, nawet nie jest na listach Microsoftu. To tylko spam, sklep i śledzenie kliknięć.
Łatwiej usunąć wirusa, którego przepuścił AVAST, niż odinstalować AVASTa. To tysiące zmienionych ustawień systemowych w rejestrze i nieusuwalne resztki, usługi, harmonogram, eventlog. Dedykowany program też zostawia podłożone świnie.
Przebił już ranking fake AV IOBit Antimalware i allplayer - odinstalowanie tego programu uszkodzi ten komputer.
Tu na forum widzimy niejeden raport z pobojowiska.
Monitor ccleanera (też od AVASTa) robi dokładnie tą samą fake robotę.
Takie to przekleństwo naszych czasach - trolle wmawiają, że cacy, a potem usr…ny kłopot.
Festiwal dla naiwnych…

Jeżeli po avaście nie były wypłukane dnsy, zresetowany protokół tcp/ip, wypłukane ARP cache, przywrócenie host file, zresetowane proxy - to trudno podawać do publicznej wiadomości, że odinstalowanie AVASTa nie pomogło!

Dokładnie te same ustawienia - Complete internet repair - Problem z reCAPTCHA/przeglądarką

1 polubienie

Nie będę się kłócił z ELITĄ tego forum :slight_smile:

To, że się tutaj często udzielacie nie daje wam prawa do decydowania co jest dobre a co złe bo jest to pojęcie zależne od wielu czynników - między innym punktu widzenia. Dlatego też sądzę, że pomoc w rozwiązaniu problemu jest kluczowa i nie muszę być hiperaktywnym członkiem tego forum by chcieć pomagać :slight_smile:

I tego się trzymaj. Nas Avast nie opłaca byśmy musieli być zmuszeni dobrze o nim pisać.

To ruszyła kampania reklamowa - czyli niewiele się zmieniło. Fake storry.
A patrzyłem się na stronie MS za avastem i nie ma dziada https://support.microsoft.com/pl-pl/help/18900/consumer-antivirus-software-providers-for-windows

Pokaż mi o elitarny użytkowniku tego forum gdzie napisałem o nim dobrze :slight_smile:

ponawiam pytanie
jak Zmienić DNS sieciowy na Google’a.

Karyno od lakierów:

https://www.sordum.org/downloads/?dns-jumper

Pobierasz, rozpakowujesz, uruchamiasz i możesz zmienić na Google DNS.

Lub na piechotę:

https://www.instalki.pl/demonstracje/internet/11613-windows-7-zmiana-adresow-serwerow-dns.html - z obrazkami.