Nie słychać mnie kiedy mówię przez mikrofon

Witam mam problem z mikrofonem mianowicie mam zainstalowane sterowniki dźwięku,wszystkie kable są dobrze podłączone,głośność mikrofonu jest ustawiona,a mimo wszystko mikrofon nie działa dodam jeszcze,że jest sprawny bo na innym komputerze testowałem cały dzień szukałem takiego problemu w internecie,ale nie udało mi się znaleźć rozwiązania może Wy coś poradzicie?

Podam parametry komputera

System operacyjny Microsoft Windows XP Professional

Dodatek service pack systemu operacyjnego Dodatek Service Pack 3

DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Typ procesora Intel Celeron D 346, 3066 MHz (23 x 133)

Mikroukład płyty głównej Intel Lakeport-G i945G

Pamięć fizyczna 1024 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)

Typ BIOS’u AMI (04/12/06)

Karta wideo ATI Radeon HD 4350 (1024 MB)

Karta dźwiękowa Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]

To są chyba te najważniejsze parametry bardzo proszę o jakakolwiek rade z góry dziękuje:)

Poprawione.

gringel ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Przejrzyj rady z tego tematu: vista-nie-dziala-mikrofon-skypie-t489563.html

Ogólnie wejdź do Panelu Sterowania - dźwięk - zobacz czy mikrofon jest włączony.

Start >>> uruchom >>> w okno uruchamianie wpisz devmgmt.msc i kliknij OK >>> rozwiń gałąź Kontrolery dźwięku, wideo i gier. Zobacz czy przy żadnym urządzeniu nie ma wykrzykników albo strzałki w dół.

Zobacz moje rady stąd: wykrzyknik-przy-kontrolerze-multimediow-audio-sterowniki-t491114.html, zwłaszcza w mojej ostatniej radzie w tamtym temacie. Czyli odnośnie przeinstalowania sterowników do karty dźwiękowej.

W jakim programie Cię nie słychać? W Skype czy w windowsowym Rejestratorze dźwięku?

Pozdrawiam!

Dzięki za zainteresowanie tematem.

Mikrofon jest włączony.Wykrzyknik jest przy sterowniku od dźwięku podam link do zdjęcia http://imageshack.us/f/210/problemyq.png/ przeinstalowałem sterowniki ale nic to nie dało,a jeszcze wcześniej sformatowałem komputer i ten wykrzyknik pojawia się jak zainstaluje sterowniki dźwięku.

Mikrofon nie działa nigdzie tj. skype,rejestrator dźwięku,ventrilo,ts.

Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda dobrze muzykę w głośnikach słychać,czy masz może jeszcze jakiś pomysł na mój problem.

Niestety w tym drugim linku który podałeś zdjęcia wygasły.

Za http://forum.pcformat.pl/Sterowniki-do- … ntroller-t spróbuj tych http://uploading.com/files/3231d8ea/Rea … %255D.rar/

Albo: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1247287.html

Możesz zerknąć tu: wykrzyknik-przy-kontrolerze-multimediow-audio-sterowniki-t491114.html

Jak coś, to podaj nazwę płyty głównej. Pobierz i zainstaluj System Info for Windows (SIW) http://www.dobreprogramy.pl/System-Info … 13062.html, zmiana języka na Polski:

i tam przykładowo Sprzęt - System Summary.

Albo zamiast z SIW skorzystaj z AIDA64 Extreme Edition http://www.dobreprogramy.pl/AIDA64-Extr … 22112.html a tam przykładowo Komputer - Podsumowanie (za kolegą XMan vista-nie-dziala-mikrofon-skypie-t489563.html#p3083489) Albo CPU-Z http://www.dobreprogramy.pl/CPUZ,Progra … 13047.html a tam karta Mainboard i pole Model http://imgup.pl/di-ZQKU.png Wtedy będziesz wiedział jaką masz płytę główną. Jeżeli szukasz sterowników, to wrzucasz nazwę płyty głównej do Google i dodajesz: " drivers" albo: " sterowniki", na przykład ASUS P5G41T-M lub ASUS P5G41T-M drivers. Chyba pierwszy link w Google: http://www.asus.com/Motherboards/Intel_ … 5/P5G41TM/, tam karta Download i dalej sobie poradzisz. Tam mogą być sterowniki do karty sieciowej, dźwiękowej, czasami graficznej jeżeli jest zintegrowana z płytą.

Oczywiście w SIW i tego typu programach możesz sprawdzić jaki masz inne podzespoły i poszukać do nich sterowników, niekoniecznie do płyty głównej. To co napisałem to tylko przykład, który często bywa przydatny i bardzo praktyczny. Po prostu.

Jak naprawić niedziałający mikrofon w Windows XP

Ale te sterowniki które mam działały do zeszłej niedzieli i nagle przestały działać dodam że używam sterowników które dostałem do komputera.

A ten link do youtube.pl to nie jest rozwiązanie,jeśli byłby to tak błahy problem to bym tu głowy nikomu nie zawracał.

Przywracanie systemu żeby przywrócić system do stanu kiedy wszystko było w porządku?

Czy instalowałeś ostatnio coś znaczącego? Jakieś aktualizacje, programy, sterowniki? Przejrzenie dzienników i ostatnio zainstalowanych programów: windows-zawiesza-sie-ekranie-zapraszamy-t483583.html#p3047732 - na przykładzie Windows 7, ale w XP jest podobnie.

Start - wszystkie programy - akcesoria - narzędzia systemowe - przywracanie systemu.

Jeżeli dalej będzie źle, zobacz na moją poprzednią wiadomość w tym temacie, na początku podałem linki do zasobów, skąd można ściągnąć sterowniki.

Pozdrawiam!

Właśnie żałuje,że nie pomyślałem o przywracaniu systemu tydzień teamu,bo teraz to były robione formaty więc nici z przywracania systemu pewnie?

A kiedy był format?

Bo jeżeli był format - dźwięk nigdy nie działał i teraz nie masz dźwięku, to nie masz teraz możliwości przywrócenia systemu do stanu, kiedy było dobrze.

Jeżeli był format - dźwięk działał i nagle przestał działać, to być może jest utworzony punkt przywracania systemu.

Sprawdź: Start - wszystkie programy - akcesoria - narzędzia systemowe - przywracanie systemu.

Przejrzyj moje wcześniejsze rady. Mówię o mojej wiadomości z 23 czerwca 2012 21:02:11. Podałem tam link do sterowników, które podobno działają. Podałem metody wyszukania sterowników. Podałem metodę odinstalowania sterowników przed instalacją nowych. No chyba, że już sprawdziłeś rady stamtąd.

Gdy wszystko będzie dobrze, zastanów się nad tworzeniem kopii zapasowych. Jest żart, że ludzie dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i na tych, którzy dopiero będą je robić. Do wyboru narzędzia wbudowane w system Odzyskiwanie systemu. Narzędzia Windows XP. albo programy firm trzecich. Polecam bezpłatne narzędzie Paragona: http://www.sendspace.pl/file/29be869eb8 … cjaparagon Program do odczytu instrukcji http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Reade … 11539.html lub http://www.dobreprogramy.pl/Foxit-Reade … 14318.html Tak to działa. Przykładowo instalujesz i konfigurujesz system, uruchamiasz komputer z płyty Paragona, tworzysz obraz partycji systemowej albo całego dysku na inną partycję albo inny dysk albo nawet pendrive. W razie problemów uruchamiasz komputer z płyty Paragona i odtwarzasz obraz. I wszystko znowu działa. Albo na przykład możesz zrobić obraz partycji C na partycji D (jeżeli takowe masz) i w razie gdyby system padł, to uruchamiasz komputer z płyty Paragona i odtwarzasz obraz partycji C z partycji D. I wszystko działa. Jest mnóstwo możliwości, narzędzie jest proste w obsłudze, robisz obraz raz i zapominasz do czasu awarii. To dobry odpowiednik kopii recovery znanych z laptopów, usunieta-calkowicie-partycja-recovery-zrobic-t489674.html.

Pozdrawiam!

No to tak przywrócić systemu już nie mogę,sterowniki które podałeś u mnie nie działają.

W najbliższym czasie zawiozę komputer do Geoinfu tam może dojdą co to może być z tym dźwiękiem i może coś poradzą.

Dzięki za rady,ale jak widać na odległość ciężko coś poradzić.

Pobierz najnowsze sterowniki do karty dzwiekowej ale nie beta. potem pobierz stero do karty graficznej tez nie beta i powinno dzialac przynajmniej u mnie tak jest :slight_smile: :smiley: