Nie uruchamia się panel sterowania

Mam Viste z Sp2. Po pewnym czasie zauważyłam że nie mogę uruchomić panelu sterowania (przez moment pokazuje się jego zawartość, ale po sekundzie robi się czarny ekran i chwilowa zawartość panelu sterowania znika). W usługach nic nie grzebałam (żadne usługi nie były wyłączane), zainstalowałam jedynie SP2, usunęłam cleanupem pliki pozostałem po zainstalowaniu SP2. Zastanawiam się z której strony mogę ugryźć temat i co może być powodem nieuruchamiania się panelu sterowania.

Może ten temat okaże się pomocny:Klik,do rejestru możesz wejść?

gpedit.msc mi nie działa-pewnie dlatego ze to vista home

natomiast co do reszty to zaraz probuje

thx za info

ekranu-laptopa-nie-mozna-otworzyc-programow-panel-sterowan-t345341.html#p2256244

semtex - zrobiłam wszystko tak jak w linku - nadal to samo

niezDarek - usługa licencjonowania cały czas działa i od tej strony jest OK, takze chyba nie tutaj jest przyczyna

Dzieki za info

Jest możliwość że złapałaś jakiś “syf” ale to nie moja działka,jedyne co mogę polecić to pełny skan,wszystkich dysków tym:Programem,jednak jak już pisałem,nie mam co do tego pewności,choć sam skan pewnie nie zaszkodzi.

mam nadzieje ze to nei żaden syf. Mam niby avasta+spyware terminator. Skanuje system co tydzien-niby czysto. Wydaje mi się, że problem tkwi bardziej od strony jakiegoś błędu związanego z przejściem na SP2-ale nie jestem ekspertką

Różne opinie panują na temat SP2,Ja go odinstalowałem,nie poprawił nic a nawet zepsuł,inni są zadowoleni,możesz spróbować przywrócić system do momentu przed instalacją SP2?Jeżeli tak to spróbuj,zrób to w trybie awaryjnym,jeżeli już przy tym trybie jesteśmy to czy możesz w nim wejść w panel sterowania,jeżeli tak to z jego poziomu można odinstalować Sp2.Ale lepszym rozwiązaniem było by przywrócenie.Jeżeli po tym było by O.K.tzn.że Sp był powodem problemów.

własnie temp-y po Sp2 zostały wyczyszczone cleanupem-e tej chwili pozostaje mi “męczyć sie” z SP2 (jesli to on jest tą przyczyną)

To jest Twój Temat?Jeżeli tak i tam nie poradzono nic ciekawego to ja tu też wiele nie zdziałam.Tylko to przywracanie pozostało,chyba że wyczyściłaś punkty przywracania.

dzieki za info