Nie uruchamia się panel sterowania


(Wores) #1

Mam Viste z Sp2. Po pewnym czasie zauważyłam że nie mogę uruchomić panelu sterowania (przez moment pokazuje się jego zawartość, ale po sekundzie robi się czarny ekran i chwilowa zawartość panelu sterowania znika). W usługach nic nie grzebałam (żadne usługi nie były wyłączane), zainstalowałam jedynie SP2, usunęłam cleanupem pliki pozostałem po zainstalowaniu SP2. Zastanawiam się z której strony mogę ugryźć temat i co może być powodem nieuruchamiania się panelu sterowania.


(Semtex) #2

Może ten temat okaże się pomocny:Klik,do rejestru możesz wejść?


(Wores) #3

gpedit.msc mi nie działa-pewnie dlatego ze to vista home

natomiast co do reszty to zaraz probuje

thx za info


(niezDarek) #4

ekranu-laptopa-nie-mozna-otworzyc-programow-panel-sterowan-t345341.html#p2256244


(Wores) #5

semtex - zrobiłam wszystko tak jak w linku - nadal to samo

niezDarek - usługa licencjonowania cały czas działa i od tej strony jest OK, takze chyba nie tutaj jest przyczyna

Dzieki za info


(Semtex) #6

Jest możliwość że złapałaś jakiś "syf" ale to nie moja działka,jedyne co mogę polecić to pełny skan,wszystkich dysków tym:Programem,jednak jak już pisałem,nie mam co do tego pewności,choć sam skan pewnie nie zaszkodzi.


(Wores) #7

mam nadzieje ze to nei żaden syf. Mam niby avasta+spyware terminator. Skanuje system co tydzien-niby czysto. Wydaje mi się, że problem tkwi bardziej od strony jakiegoś błędu związanego z przejściem na SP2-ale nie jestem ekspertką


(Semtex) #8

Różne opinie panują na temat SP2,Ja go odinstalowałem,nie poprawił nic a nawet zepsuł,inni są zadowoleni,możesz spróbować przywrócić system do momentu przed instalacją SP2?Jeżeli tak to spróbuj,zrób to w trybie awaryjnym,jeżeli już przy tym trybie jesteśmy to czy możesz w nim wejść w panel sterowania,jeżeli tak to z jego poziomu można odinstalować Sp2.Ale lepszym rozwiązaniem było by przywrócenie.Jeżeli po tym było by O.K.tzn.że Sp był powodem problemów.


(Wores) #9

własnie temp-y po Sp2 zostały wyczyszczone cleanupem-e tej chwili pozostaje mi "męczyć sie" z SP2 (jesli to on jest tą przyczyną)


(Semtex) #10

To jest Twój Temat?Jeżeli tak i tam nie poradzono nic ciekawego to ja tu też wiele nie zdziałam.Tylko to przywracanie pozostało,chyba że wyczyściłaś punkty przywracania.


(Wores) #11

dzieki za info