Nie uruchamia się system także w trybie awaryjnym

Mam problem z laptopem Fujitsu-Siemens Amilo Pi 2512… przywiózł mi go brat, bo mówił że ostatnio go szybko wyłączył i nie chciał się właczyć bo wyskakiwał błąd z windows\system32\drivers\acpi.sys, ale sformatowałem partycje c, bo akurat nic ważnego tam nie było i zacząłem instalować sterowniki wrzuciłem od karty graficznej uruchomiłej ponownie i później od karty sieciowej… komputer nie chciał się uruchomić i stanęło na pasku postępu. Włożyłem płytę pojawia się błąd na czarnym tle z lokalizacją windows/system32/boot/winload.exe, a na uruchamianiu awaryjnym zatrzymuje się na crcdisk.sys… Co zrobić ? Nie mogę w ogóle uruchomić tego okienka z płyty visty z formatowanie i w ogóle… Dziękuje za pomoc

Dodane 15.05.2012 (Wt) 2:23

Uruchomiłem komputer poprzez jedną z wersji ubuntu 9.10 i na dysku znajduje się WinRE pytanie tylko jak do tego dojść jeśli jest błąd w pliku startowym?

Na metodach odzyskiwania systemu z recovery itp. nie znam się. Pomoc - instrukcja obsługi, inne fora, google, telefon do serwisu (powinien być w papierach, które otrzymałeś z laptopem). Ale opiszę jakie ja widzę możliwości przywrócenia komputera do normalnego stanu.

Masz płytę z Vistą taką normalną, bez dodatków producenta, taką, jaką dostaje się w sklepie kupując samą Vistę? Czyli nie żadne recovery?

Jeżeli tak to możesz zainstalować system i w trakcie instalacji podać klucz z naklejki (powinna znajdować się pod spodem laptopa). Uwaga - warto sobie ten klucz spisać albo zakleić taśmą, bo po pewnym czasie użytkowania może być on nie do odczytania. Chodzi o taką naklejkę: http://image.tradevv.com/2010/11/01/top … oa-x15.jpg

Zobacz:

nie-moge-zainstalowac-windows-t484612.html?hilit=technet#p3053284

zmiana-bity-bity-t483865.html?hilit=diskpart#p3048977

Metody naprawy

  • uruchomienie komputera z płyty Windows Vista (na zrzutach ekranu Windows 7 ale jest identycznie) i wybór języka

di-MTIP.png

  • w lewym dolnym rogu wybór opcji Napraw komputer

di-RV42.png

  • wybór systemu

di-LEVO.png

  • na ekranie, który zostanie wyświetlony opcja Wiersz polecenia

di-ZXKF.png

W konsoli, która zostanie otwarta Wymiana plików metodą SFC [http://www.searchengines.pl/Metody-napr … ntry545848](http://www.searchengines.pl/Metody-naprawy-Vista-t124843.html/page p 545848#entry545848)

Albo popatrz tutaj: http://www.sevenforums.com/tutorials/15 … ecker.html (może przydać się http://translate.google.com/)

Jeżeli wpiszesz Notepad w konsoli i wybierzesz w Notatniku Plik - Otwórz to będzie mógł poruszać się po dysku i np. zrobić kopię danych z dysku np. na pendrive albo z partycji na partycję. Albo przez płytę Ubuntu. Do wyboru.

Albo spróbuj przywracania systemu - również z płyty, skoro tryb awaryjny się nie uruchamia.

Reinstalacja Windows 7 (z Vistą zapewne jest podobnie) bez utraty danych:

naprawa-windows-wirusy-brakujace-pliki-t476472.html#p3005687

procedura-naprawy-systemu-windows-przez-nadpisanie-t447116.html

zmiana-bity-bity-t483865.html#p3048977