Nie widać części plików na oryginalnej płycie CD

Alcohol ma zwykłe audio i te drugie ty bierzesz z tych dwóch audio te poniżej dla cd. i w tym profilu tworzysz obraz i go montujesz do wirtuala alcohol. Jeżeli ten profil nie pomoże, spróbuj jeszcze z profilem general protect disc. I zobacz czy któryś zadziała. Jak nie, to może trzeba będzie reklamować płytę jako z defektem fabrycznym, która nie ma wszystkiego w zawartości, co powinna mieć.

1 polubienie

Dvd nie mam, ale sprawdzę u kolegi w najbliższym czasie.

To jest płyta mixed (audio - video) i dwie sesje.

Sprawdź jeszcze DVD X Player: https://www.dobreprogramy.pl/DVD-X-Player,Program,Windows,38420.html

Alkohol również nie widzi plików, niestety. IsoBuster i alkohol widzą tylko 1 sesję płyty… Zgłupiałem już.

DVD X Player też nie dał rady. Kurczę, nie sądziłem, że będą aż takie jaja z tym. Nic… Mimo wszystko baaaaardzo wszystkim dziękuję, że zechcieliście mi pomóc :grin::grin::grin: Chyba nie da się nic z tym zrobić…

Na pewno są jakieś sposoby, aby zobaczyć w pełni zawartość płyty.
Jeśli nie ma sposobów, pozostaje Ci zaopatrzyć się w odtwarzacz DVD. :smiley:

1 polubienie

No, jutro wieczorem po pracy zobaczę u kumpla na dvd… Kurczę, jakoś już nie wierzę, że cokolwiek zadziała… No ale jeszcze się pomęczę i popróbuję :grin:

Masz cd extra mixed więc muszę przy chwili zobaczyć czy stare metody zgrywania są cały czas skuteczne. Przynajmniej do plików, abyś mógł z dysku je odczytać. Ale to dopiero spojrzę za jakąś chwilę. Wiemy na pewno. Jest DRM. MS powiedział nie dla drm ze względu np. na problemy tego typu, jak ty masz teraz. To znaczy problem z odczytem oryginalnego nośnika. Zgrywałem kiedyś i takie płyty do użytku własnego do plików na dysk z moich oryginalnych cd audio. Więc myślę, że recepta się znajdzie do pomocy. Ale… Musisz ten oryginał włożyć w jakiś zwykły dvd w celu wykluczenia defektu na płycie, bo ta sytuacja może doprowadzić do reklamacji, jeżeli fizycznie jest jakiś brak na płycie w plikach, a opis produktu wskazuje, że to powinno tam być.

1 polubienie

Takie pytanie. Czy w systemie masz włączone we właściwościach pokaż ukryte pliki i foldery? Czy cały czas nie widać czegoś dodatkowego?
Z tego co czytam i widzę, Alcohol nie ma problemów z multi sesjami.

Jedna z płyt to CD a druga to Enhanced CD. Znane problemy z tym drugim formatem
Wystarczy w google wpisać Enhanced CD problems.
Są między innymi opisane tu w sekcji Problems.


A w skrócie? Po prostu odtwarzacz moze nie widzieć wszystkiego.

1 polubienie

Możesz spróbować to zgrać do obrazu za pomocą clonecd? Wersja trial na moment wystarczy i odpal obraz w wirtualnym Alcohol 120%. Sprawdź czy ci zadziała. Ale w profilach zgrywania do obrazu clone cd zaznacz audio. Może coś zacznie widzieć. Ale dziwne, że sprzęt tego nie widzi, bo już to było tak dawno, że nagrywarki DVD/CD powinny sobie z tym poradzić.

I to jest dziwne, bo nigdy na mojej nagrywarce nie miałem problemu z odczytem i z zgraniem takich płyt do plików na dysk. Ale może nadal są napędy, które nie radzą sobie z audio do końca.

Jednak nie próbowałeś w totalcmd,

Wydaje mi się, że total commander może nic nie wskurać. Ale można spróbować.

Próbowałem i nic…

Mam włączone ukryte pliki w eksploratorze… Wezmę lapka do pracy jutro i zobaczę jeszcze czy coś tam wskóram. Ale alkohol widział tylko jedną sesję. Chyba, że coś źle mam ustawione…

Ale bywa. Odtwarzaczy z ich firmware jest od czorta i trochę. Programów odtwarzających też Zostało to zauważone. Niektórzy twierdzą z powinno się odtwarzanie uruchomić ze starszego programu (najlepiej wersja portable) w najstarszym trybie zgodności. Mimo wszystko jest to dosyć stare, z czasów lat 90 -tych. Pod odtwarzacze CD a nie DVD.

2 polubienia

CloneCD widzi jedynie pierwszą sesję i zgrywa tylko tę do obrazu… Po odpaleniu alkoholem jest tylko widoczna ta właśnie sesja. Gdzieś na zagranicznych forach wyczytałem, że to niby jest tak… Ścieżka z muzyką jest jako pierwsza, a pliki tzw. komputerowe, są wgrane na końcu płyty. Do otwarcia tego nie jest potrzebny żaden program, a wystarczy jedynie otworzyć płytę w eksploratorze Windows i skopiować sobie pliki. Z tym, że to jest przestarzały format płyty i żeby to działało, jest potrzebny stary komputer z Windowsem 95, 98 lub xp oraz stara stacja cd rom. Nie wiem na ile są to zweryfikowane informacje…

W Windows 10 na ikonie z twojego cd/dvd prawy przycisk myszy i otwórz. Co jest wtedy w plikach?