Nie widoczny komputer w sieci-Anonimowość

Witam

Trochę po czytałem w sieci i widzę ze nie można być choć by trochę anonimowym w sieci :frowning: SA rożnego rodzaju programy do Zmiany IP, proxy, ale to nie wiele daje.

Z tego co widzę jest wysyłany adres MAC, wolumin HDD nazwa Windowsa i komputera i pewnie wiele więcej. Czyli Anonimowość w sieci to mit

A program który by blokował wysyłanie i podawanie danych po których można identyfikować dana jednostkę w sieci nie istnieje heheh.

W kacu nawet najlepsi crackerzy są namierzani i łapani heheh

To chyba bardziej nadaje się na bloga, a nie na forum :stuck_out_tongue:

daj mu się pożalić, chłopak przeżyć nie może że bana na onetczacie ma :roll:

@ip5d

Sam się zal, bo ja się nie żale, Połączyłem się przez innego PC i mogę se wieść na czata hehe :stuck_out_tongue:

Ale nie o to mi chodziło a ogólnie, o anonimowość(pseudo bo jej nie masz w sieci) i identyfikacje Ciebie, i twojego kompa.

Co właśnie dosadnie mi uświadomił owy BAN, czy to na czacie forum itp.

Zaciekawiło mnie też, ze Ban był na tyle skuteczny, Że nie tylko zablokował mego kompa a tez PC w okolicy hhehehe :o

sieć Tor?

I czemu tu się dziwić ??

Jesteś za natem i masz IP wewnętrzne, na zewnątrz widać IP serwera przez który się łączysz wraz z innymi osobami i dlatego jak zostało zbanowane to IP serwera to i inni z twojej sieci mają bana.

Inna możliwość, jeżeli byłeś bardzo uciążliwy to admin na Onecie mógł zablokować całą pulę adresów i stąd taki efekt.

Hmm ja za natem?? to Neostrada jest za Natem??

Przecież podałem Ci dwie możliwości, nie jestem wróżką żeby wiedzieć w jaki sposób łączysz się z internetem.

Ja tez nie jestem Informatyk, ale Wydawało mi się ze Neo nie jest za natem

To ciekawe dzięki jednemu może, innym utrudnić dostęp :o

Ale co ciekawe Neo tez ma zmienne IP czyli jako taka blokada IP nic nie daje hehe ??? Teoretycznie przekierowanie Przez Proxy powinno to wyeliminować a jednak nie heheh

Bo nie jest, na NEO masz zewnętrzne IP przyznawane dynamicznie, i być może właśnie z tego powodu admin zablokował całą pulę adresów.

Anonimowość w sieci to jedno a odpowiedzialność - to drugie!! Widzisz, jak TWOJE działanie w sieci może być szkodliwe dla innych użytkowników, chociaż ma to znamiona odpowiedzialności zbiorowej za wybryki jednej osoby. Ile razy mogłem się przekonać, jak na forach, chatach itp ludzie zapominają o kulturze słowa, o poszanowaniu innych … Słowo złe może też zabić!

Ale do kogo masz żale?

Jak nie umiesz normalnie zachowywać się miejscu publicznym, bo takowym jest czat, to na cało liczyłeś?

Jak korzystasz z routera, wystarczy zresetować właśnie to urządzenie.

Nic to nie da w przypadku zbanowania całej puli adresów.

to poczytaj jeszcze troche o TOR 8)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Tor_(sie

pytanie w jakim celu i jakim kosztem chcesz być anonimowym. Przykład : korzystasz z sieci zewnętrznej, bezprzewodowej niezabezpieczonej (uczelnie, centra miast, sieć sąsiada). Do tego komputer z oprogramowaniem legalnym inaczej lub kupiony za gotówkę (w praktyce transakcja nie do namierzenia - a przynajmniej kupujący). Możliwe będzie blokowanie go w przyszłości, zdobycie danych typu MAC adres itp tylko po co skoro nikt nie przypisze konkretnej osoby do danego urządzenia?

w takim przypadku anonimowość jak najbardziej możliwa…

I to jest ciekawe i trochę głupie. Neo coraz więcej jest banowane albo ograniczane :frowning: Z mojej okolicy przynajmniej nie można wejść na ruski odpowiednik naszej klasy. :smiley:

A proxy w tym przypadku nie powinno za działać??

Najlepszą radą w tym momencie to jest nie podpadać administracji, za darmo Ci bana nie dali.

Reszta to kombinacje i spekulacje.

Już mówiłem, ze wszedłem i tak mimo BANA :stuck_out_tongue: A Czy do stałem słusznie!? Nie, ale to być może kwestia punktu widzenia.

Mnie chodzi o to jak, Mogą blokować, i jak jest z ta anonimowością?

No i Skoro blokada jest na pule adresów IP to proxy powinien pomóc, a tak nie jest wiec to jest cos innego i ciekawego :smiley: :o

nie masz jej… a jak posiadasz konta typu n-k, fotka czy inne takie to już w ogóle (w sumie wystarczy wrzucenie na twój komputer keyloggera i wiemy o tobie wszystko :stuck_out_tongue: )

jakbyś potrafił czytać posty to byś wiedział, sieć TOR…

Posiadam hehehe :slight_smile: Nie chodzi mi żebym ja się mógł ukryć, tylko czy ogólnie są takie możliwości i tez jak są namierzane PC

hehe znam i wiem :stuck_out_tongue: Ale większość jest dość prosta do wykrycia :smiley:

Czytam znam i dla mnie to nic nie dawało hehe :stuck_out_tongue: :smiley: