Nie widzi dysku?

Witam,

jakiś czas temu przedstawiałem moją sytuację, że komputer sam się uruchamia po wyłączeniu po kilku sekundach, że nieraz dzieje się tak, że sam się wyłączy i załącza się po chwili wyłączając i tak cały czas…

Również zrobiło się tak samo wczoraj, lecz jak zawsze wyłączyłem go przyciskiem na zasilaczu i myślałem, że uruchomi się jak zawsze i będzie ok, niestety, przy starcie wyskoczył napis “brak pliku ntldr”, dziś chciałem przeinstalować system, bo i tak był do instalacji, ale niestety po włóżeniu CD z systemem, wszystko idzie ok, do momentu wyboru i formatowania dysku, którego na liście w ogóle nie widać. Czy to można oznaczać, że dysk padł ?

Niedawno wymieniałem kartę graficzną, niedługo chciałem wymienić płytę główną, bo w niej niby tkwił problem samoczynnego włączania się kompa (wszystko inne sprawdzone), a teraz okazuje się, że dysk poszedł…i nie wrócił. Kij z tym dyskiem, najgorsze, że wszystkie dane, zdjęcia itp. A może da się to odzyskać jakoś ?

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

PS. Gdyby było to istotne, to mam win 7.

Czy dysk jest rozpoznawany w biosie?

Podaj model płyty głównej.

Jeśli możesz to podłącz dysk do innego komputer i sprawdź czy masz dostęp do plików.

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Niestety, w biosie nie widać tego dysku, co to można oznaczać?

Model płyty to: Gigabyte GA-EP45-DS3

Niestety, nie mam gdzie podłączyć tego dysku, dopiero jutro dam koledze, żeby zobaczył.

Taśmę dysku sprawdziłeś? może gdzieś nie łączy - jak dysk sata zmień gniazdo na płycie.

Jak dalej nic, trzeba sprawdzić go na innym kompie.

Wtyczki wszystkie pozamieniałem, ale niestety nie działa, na płycie też przemieniłem i niestety nic nie dało. Będę musiał sprawdzić u kogoś innego na kompie.

Dodane 27.10.2013 (N) 17:55

http://forum.dobreprogramy.pl/samoczynne-wlaczanie-kompa-czy-plyta-glowna-t548836.html

Nie tak dawno zakładałem taki temat odnośnie włączania się kompa. Dziś w związku z problemami z tym dyskiem, natknąłem się na to, że po wyłączeniu komputera poprzez przytyrzmanie przycisku “power” kompa gaśnie i nie wzbudza się, jednak jak zamykam przez system, uruchamia się, ktoś mi coś podpowie co to można oznaczać?