Nie wiem Vistę wziąć - x32, czy x64?

(Azot 31) #1

Kurcze, mam mały problem. Narazie mam 2GB RAM-u i planuję rozszerzyć do 4GB, ale nie wiem kiedy to nastąpi, nie wiem ile jeszcze minie. Mam licencję na Vistę HP, ale nie wiem czy brać x32, czy x64? Bo z jednej strony narazie mam 2GB, więc x32 by wystarczyła, ale jak będę mięc w przyszłości 4GB, to nie wiem jak to będzie z x32. Bardzo proszę o jakąś radę. :frowning:

(Cedar) #2

Skąd ją będziesz brać? Skoro masz licencje to znaczy, że chyba masz już system.

(Evil Coca Cola) #3

nawet jeżeli będziesz miał 4GB to tak bardzo nie robi różnicy bo 32 bitowy system chyba widzi do 3,5GB ramu (coś blisko tego)

(Rzodkiewkowy Potwór) #4

Co by tu dużo rozmyślać, jak planujesz dokupić RAM to weź 64 bitowy system :smiley: Nie ma Visty x32 tylko jest x86.

(Veers) #5

Ja bym jednak pomyślał - po jaką cholerę brać Vistę, skoro na rynku jest już 7 ..... No i jeszcze pozostaje tajemnicza kwestia o której wspomniał Cedar ...

(pio_95) #6

Może to być wersja box.

Z tym jest różnie, odsyłam do tematu: system-windows-uzywa-tylko-ramu-t387316.html

(Kpc21) #7

Napisał że ma licencję na Vistę :slight_smile:

Ja brałbym 64-bit (nie x64, co najwyżej można pisać x86-64). Chyba że korzystasz z jakichś programów, które z wersją 64-bitową nie współpracują.

(Veers) #8

Napisał - i co z tego? Jeśli ma licencję BOX - to pytanie jest w ogóle jakieś takie nie na miejscu. Jeśli nie ma BOX-a, to wybieranie pomiędzy 86 i x64 jest delikatnie mówiąc - nie na miejscu.

(Online Virtual Space) #9

Zamów Windows 7 x86 oraz x86-64 w MSDN AA. I zainstaluj tą której w danym momencie potrzebujesz, a jak dokupisz RAM to ewentualnie przeżuć się na 64 bit.

(Veers) #10

Extra - ja też tak chcę. A tak w ogóle od kiedy Academic Alliance jest dostępne dla wszystkich ? :twisted:

(Emilmlo) #11

Od 17:14 jest dostępny :lol: