Nie wiem Vistę wziąć - x32, czy x64?

Kurcze, mam mały problem. Narazie mam 2GB RAM-u i planuję rozszerzyć do 4GB, ale nie wiem kiedy to nastąpi, nie wiem ile jeszcze minie. Mam licencję na Vistę HP, ale nie wiem czy brać x32, czy x64? Bo z jednej strony narazie mam 2GB, więc x32 by wystarczyła, ale jak będę mięc w przyszłości 4GB, to nie wiem jak to będzie z x32. Bardzo proszę o jakąś radę. :frowning:

Skąd ją będziesz brać? Skoro masz licencje to znaczy, że chyba masz już system.

nawet jeżeli będziesz miał 4GB to tak bardzo nie robi różnicy bo 32 bitowy system chyba widzi do 3,5GB ramu (coś blisko tego)

Co by tu dużo rozmyślać, jak planujesz dokupić RAM to weź 64 bitowy system :smiley: Nie ma Visty x32 tylko jest x86.

Ja bym jednak pomyślał - po jaką cholerę brać Vistę, skoro na rynku jest już 7 … No i jeszcze pozostaje tajemnicza kwestia o której wspomniał Cedar …

Może to być wersja box.

Z tym jest różnie, odsyłam do tematu: system-windows-uzywa-tylko-ramu-t387316.html

Napisał że ma licencję na Vistę :slight_smile:

Ja brałbym 64-bit (nie x64, co najwyżej można pisać x86-64). Chyba że korzystasz z jakichś programów, które z wersją 64-bitową nie współpracują.

Napisał - i co z tego? Jeśli ma licencję BOX - to pytanie jest w ogóle jakieś takie nie na miejscu. Jeśli nie ma BOX-a, to wybieranie pomiędzy 86 i x64 jest delikatnie mówiąc - nie na miejscu.

Zamów Windows 7 x86 oraz x86-64 w MSDN AA. I zainstaluj tą której w danym momencie potrzebujesz, a jak dokupisz RAM to ewentualnie przeżuć się na 64 bit.

Extra - ja też tak chcę. A tak w ogóle od kiedy Academic Alliance jest dostępne dla wszystkich ? :twisted:

Od 17:14 jest dostępny :lol: