Nie za wysokie temperatury?

ustawienia masz ok.

zalecam zanieść całą skrzyneczkę żeby się nie pruli, że grzebiesz w kompie, jeszcze zwalą winę na ciebie że uszkodziłeś coś :slight_smile:

Dodane 17.01.2009 (So) 22:36

nie wiem czy ma rację ale skoro napisał taką poradę to jeśli potrafisz wykonaj tak jak jest opisane w tym artykule i zobacz czy jest różnica.

jeśli radiator nie będzie gorący to masz czujniki walnięte a z tym już nic nie zrobisz.

Jak nic nie obejdzie się bez oddania kompa :confused: Ja pierdziu … 2 długie tygodnie :confused:

otwórz teraz pokrywkę, sprawdź czy jest gorąca puki jest rozgrzana i mniej to z głowy. dziwne żeby w spoczynku grafa miała 82 stopnie ;| może to czujniki walnięte są więc jeżeli tak to można z tym jakoś żyć.

Zobacz znalazłem zrzut ekranu na jakiejś stronie :

gpuz-sensors.png

Też ma 80*C :confused: Nie wydaje wam się że to normalne w tych kartach ??

Chociaż znalazłem też gdzie jest 50 oraz 60 kilka stopni :confused:

A może wystarczy mu tylko troszkę obroty wentylatora zwiększyć i nie musi to być od razu serwis ??

wiatraczek się kręci zbyt wolno, dziwne że CCC nie podkręcił obrotów automatycznie. ;|

tylko on ma inne taktowania i ty masz inne taktowania… przecież to te samy karty, dziwne.

ja lubię grzebać przy kompach więc na pewno zmienił bym sobie chłodzenie a standardowe wyrzucił :slight_smile:

Ale jak producent montuje standardowe chłodzenie to powinno ono działać NORMALNIE !!

Owszem powinno standardowe chłodzenie spełniać swoją rolę i chłodzić odpowiednio do przyzwoitych temperatur, moim zdaniem do HD ze serii 48xx powinni montować znacznie lepsze chłodzenia i później to testować, a nie użytkownicy teraz mają problemy z temp. wiadomo jest to dobra grafa i na pewno wymaga dobrego odprowadzenia ciepła bo inaczej się dusi.

Czekamy do jutra w takim razie.

Co to tej “niewidocznej” funkcji regulowania wentylatora.

Musisz zainstalować nowe sterowniki do karty, bodajże od 8.11 jest dopiero możliwość ręcznego manipulowania (wcześniej tez można było, ale wiązało się to z głębszym grzebaniem w opcjach :stuck_out_tongue: )

A jakiej firmy masz w ogóle tego radka, bo już 2 strony tematu a tego dalej nie wiemy :slight_smile:

I jeszcze jedno pytanie, jak u Ciebie wygląda sprawa z obiegiem powietrza? (ile wentylatorków i gdzie)

4850 to ogólnie grzałka, ale bez przesady, twój wychodzi poza normę jeżeli temperatury były podawane w Idle, co dopiero by było pod obciążeniem :slight_smile:

Karta: ATI

Wentylator 1 z tyłu. Czy więcej: niepamiętam

Chodzi od czego jest ten Radek od MSI, Palita, Gigabyte, Galaxy czy co…

Może to coś rozjaśni sytuację:

http://www.gral.pl/preview/PowerColor/R … nt.php?p=0

jeden z tyłu starczy bo to taki minimum, a co do sterowników to dzięki że przypomniałeś o tym Ramen :wink: też ważna rzecz, ściągnij nowe stery, te usuń w trybie awaryjnym i oczyść jeszcze windowsa programem Driver Cleaner http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … leaner+3.3 plus czyszczenie rejestru np CCleaner http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … r+2.06.567 i w normalnym trybie zainstaluj nowe sterowniki, może pomoże to rozwiązać problem z regulacją prędkości wiatraków.

sterowniki pod Windowsa Xp 32 bit: http://game.amd.com/us-en/drivers_catal … radeonx-xp

  1. W trybie awaryjnym usuwam sterowniki

  2. Czyszczę kompa: Driver Cleaner

  3. CCleaner

  4. http://game.amd.com/us-en/drivers_catal … on-vista64 Sterowniki pod VISTE 64bit

To pomoże regulować obroty wentylatora ale nie rozwiąże problemów 80*C w stanie spoczynku :confused:

Dajcie spokój! Na HD4850 80*C w spoczynku to całkowicie normalne! Ja miałem w idle (zaraz po włączeniu komputera) 79*C i przez pół roku chodziło :wink:

Potem zmieniłem chłodzenie na Accelero S1 + Slip Stream 800rpm i wreszcie cisza i spokój…

Właśnie dla porównania takie temp masz z boxowym chłodzeniem(i sa one całkowicie normalne jak na tą kartę, też taki miałem):

mwsnap005gn9.jpg

Po zmianie chłodzenia wygląda to tak:

hd4850s1wn7.jpg

w388.png

Kolego noname321 czy to co podaję poniżej będzie dobre ??

:arrow: Zestaw: 1 + 2 wystarczy ??

:arrow: Albo tylko to wystarczy ??

P.S. zainstalowałem najnowsze sterowniki i pojawiła się opcja MANUAL :slight_smile:

Podniosłem mu troszkę wentylator d0 40% i temp spadła do 68*C

mwsnap004ds5.jpg

Jeśli decydowałbyś się na zmianę chłodzenia to oba będą dobre, z naciskiem na zestaw pierwszy.

PS na allegro jest taniej;)

Dodane 18.01.2009 (N) 14:35

A jakie są teraz najnowsze/najlepsze sterowniki do HD4850?

Nie interesowałem się przez kilka miesięcy, aktualnie mam 8.7

Zmieniać?

pewnie, że zmienić! ja zmieniłem to przy programie Fraps widziałem na własne oczy że jest 5 - 10 fps więcej w grach czego nie mogłem powiedzieć przy wcześniejszej wersji sterowników.

aktualna wersja to 8.12

piotrekjunior - no sam widzisz, że jednak to coś dało, pozwól jej się schłodzić bardziej i podkręć więcej obrotów :slight_smile:

Jak na moje to 68 stopni to troche duzo jak na spoczynek przy takich obrotach

ja mam 4870 i przy 35% mam temperature 51 stopni spoczynek i 81 stres (taktowanie mam GPU 780 a pamiec 1090 lekko podkrecona)

Wezmę ten 2 zestaw

Wiem że na allegro taniej ale ja chce kupić w gralu i żeby mi od razu założyli. Nie chcę sam przy tym grzeb ac (nigdy tego nie robiłem) a jak popsuje to oni mi powiedzą że to moja wina i że gwarancja przepada :confused:

A wentylatora bardziej podkręcać nie chce bo obecne na 40% zaczynam go słyszeć :stuck_out_tongue:

coś kosztem drugiego, chłód za hałas :wink: