Niebieski ekran

Miałem włączony komp.i jednym momencie wygaslo swiatlo spadło napiecie,komp sie wylaczyl.Po ponowym wlaczeniu podczas uruchamiania win xp pojawia się niebieski ekran (chyba kazdy wie o co chodzi) cos o bledach ,powtarzajacym sie komunikacie itp.NIc nie idzie zriobic.Co moge zrobic aby uruchomic windowsa?

Co jest na ekranie.

Przepisz nam ten błąd.

nie pamietam nie jestem w domu

niebieski ekran ,biale literki

Chodzi o treść. Jak bedziesz w domu to przepisz. Uszkodził sie jakiś element komputera zapewne.

wiem ,ze o tresc niestety nie ma takiej mopzliwosci…:frowning:

mozecie mi powiedziec co zrobic abym wogole mogl sprobowac wejsc w win

Chłopie a skąd my mamy wiedzieć co w nim jest.

prawdopodnie niebieski ekran oznacza “zrzut” pamieci, mozliwe jest ze uszkodzeniu ulegl ktorys z podzespolow lub sam system operacyjny. Probowales uruchomic system w trybie awaryjnym?

Moim zdaniem kosc albo kosci ramu siadly. Pozycz od kogos i sprawdz to.

IMO wystarczy przeinstalować system.

nie musi to byc koniecznie pamiec, spotkalem sie kiedys z sytuacja ze zrzuty pamieci pojawialy sie z powodu dysku, po lekkim przepieciu zaczal troszke wariowac. Jesli chcesz sprawdzic pamiec polecam darmowy i bardzo dobry program MemTest. Jesli otrzymasz informacje o bledzie to oznacza to, ze uszkodzeniu ulegla pamiec, jednakze moze to oznaczac takze, ze uszkodzenie jest o wiele bardziej powazne, np plyta glowna. Najlepiej by bylo odlaczyc wszelkie zbedne do “zbootowania” systemu urzadzenia i probowac uruchomic system i metoda eliminacji sprawwdzic, ktory podzespol powoduje owe blue screen’y. Przed wlaczeniem MemTesta odlacz karte dzwiekowa itp, niepotrzebne napedy.

Jestes tego pewien???

Ciekawe na jakiej pdstawie. ;]

Nie jestem pewien, ale u kumpla nie raz tak się działo… Jak w zegarku co 30 dni…

Znaczy co. Prąd mu siadał i miał blue screna po tym???

TAK. I po reinstalu na jakiś miesiąc miał spokój. Teraz wymienia kompa, więc będe mógł więcej powiedzieć o przyczynach tego stanu rzeczy.

Wymienia chyba instalacje elektryczną. ;]

a z formatem?

Tak, bo bez formatu mu ciągle BSoDy wyskakiwały.

awaryjnego tez nie idzie wlanczyc

To było do przewidzenia. Ja musiałem formatować dysk kumpla u siebie.

Ewentualnie używaliśmy FDISKa

da się jakoś bez formatu przynajmniej wejsc do win? co to BSoDy?