Niedostateczny na półrocze

(Ggusi) #1

Wiecie moze, czy są jakieś konkretne terminy, w jakich uczeń powinien zostac poinformowany o zagrożeniu na półrocze? Na wystawienie ocen nauczyciela maja czas do 21 stycznia. Czy jeśli nie byłem poinformowany o zagrożeniu, to jest szansa że się wywinę? Średnia o 1.78, a potrzeba 1.75. Jednak mam pewną rzecz niezaliczoną - oczywiscie nauczyciel tylko mówił że obleje kogoś, kto nie zaliczy tego. Ale co mają słowa, do średniej ocen?

Frekwencja na tym przedmiocie wynosi u mnie 96%, nie byłem też raczej tym "gorszym" uczniem (w sensie przeszkadzania na lekcji)

(ra-v) #2

Przeczytaj regulamin szkoły, który notabene powinieneś już znać.

Jasne że jest szansa.

Chodzi o średnią ocen? Jeśli nauczyciel dokładnie tak ustalił to się wywinąłeś. Jeśli wystawia wg ważności ocen (sprawdziany ważniejsze oraz samo przykładanie się do zajęć) to już może być różnie.

([c4d]) #3

Powinieneś dostać niedostateczne za lenistwo w stosunku do nauki lub chociażby nie użycia zwykłej ... wyszukiwarki. Identyczny temat jest na forum : zagrozenie-ocena-niedostateczna-t430531.html

A co do średniej to nie wiem jak jest teraz ale u mnie jak ktoś miał choćby 1,9999999 to i tak dostawał jeden. To co było po przecinku dla nauczyciela się nie liczyło. Jak było przed przecinkiem 1 to dostawał 1. Żeby mieć 2 trzeba wykazać się chociaż minimalną wiedzą z danego przedmiotu to chyba nie jest coś nieosiągalnego przy dużej ilości wolnego czasu?

(ra-v) #4

No u mnie było w większości tak że liczył się priorytet ocen i podejście do przedmiotu. W LO pojawił się na niektórych przedmiotach system punktowy, od 35% dop, od 51% dst ....

(Kpc21) #5

Oceny na koniec semestru ustala nauczyciel. Chyba, że w przedmiotowym systemie oceniania (albo w innym dokumencie) masz zapis, że ocenę wystawia się ze średniej ważonej, a w statucie ani WSO nie ma zakazu korzystania ze średniej ważonej przy wystawianiu oceny śródrocznej (bo zdarzają się takie przypadki).

Ja na twoim miejscu bym to zaliczył i miał spokój. Po co kłócić się z nauczycielem, który prawdopodobnie ma rację? Najwyraźniej jest to jakiś ważny materiał, którego znajomość będzie konieczna w dalszej nauce.

(sla17) #6

Jaki to przedmiot?

Ja miałem okres wystawiania ocen do wczoraj :wink: Jak osoba wyżej, także bym zaliczył tą daną część materiału na twoim miejscu, i miałbym spokój. Ostatnio jeden z klasy miał "27%" ze sprawdzianu, "29%" i się ma dwa minus :slight_smile: Sprawdził sprawdzian, dostał punkt więcej i się cieszył, że nie musi przyjść na poprawę :wink: Pani mu mówi, że i tak tego nie umie i ze sobie dalej nie poradzi a no "co z tego, teraz mam dwójkę" :wink:

Ta pała to przez to, że nie rozumiesz totalnie tego przedmiotu, czy jakbyś poświęcił więcej czasu to na mocne dwa, albo i nawet trzy by się wyciągnęło :wink:

(Ejkon) #7

Przeczytaj dokładnie kryteria oceniania w twojej szkole ale z tego co wiem to jeśli nie miałeś zagrożenia to nie miałeś prawa dostać bani wiem z sytuacji w swojej szkole ale to też wszystko zależy od nauczyciela a czasem trzeba się zastanowić czy warto w ten sposób walczyć o pozytywa czy po prostu się nauczyć i zdać...

Pozdro Ejkon :slight_smile:

(Kpc21) #8

Nieprawda. Ocenianie śródroczne regulowane jest przez wewnątrzszkolny system oceniania (tzw. WSO). Który w każdej szkole może być inny.

(Ejkon) #9

No tak ale ten WSO też po części jest ustalany z góry...

(Kpc21) #10

W dużym stopniu właśnie nie.

(Ejkon) #11

Ale prawda jest taka, że nauczyciele i tak mają to w d***** bo i tak nie da się do tego dostosować choćby poz względem sprawdzianów czy tam obojętnie czego a oni dobrze wiedzą, że żaden uczeń się i tak nigdy nie postawi a nawet jeśli to i tak wyjdą z tego obronną ręką... :?

Trochę poczytałem i okazuje się jednak, że WSO musi być oparte na tym co nam dało MEN :stuck_out_tongue:

Pozdro :slight_smile:

(sla17) #12

Skoro nie podoba Ci się to :

1. Zmienić kraj, gdzie panują inne zasady ocenania.

2. Dostosować się do panujących u nas zasad.

3. Przestudiować dokładnie WSO, Statut Szkoły itp., i przytaczać "paragrafy" z niego - czego też nie polecam, bo jak ty im, to i oni tobie :slight_smile:

Po zatem sam wiem, że aby dostać trzeba jedynie uważać na lekcji i minimum przelecieć notatki, to na dwa się napiszę, jednak dla mnie to za mało :slight_smile:

Pozdrawiam.

(Elisa Gawin) #13

To ja jestem zagrożeniową dziewicą. Nie rozumiem jak można mieć średnią 1.75 lub coś koło tego i pultać się, bawić w szkolne regulaminy... :roll:

(Ejkon) #14

Raczej jak będziesz miał średnią co najmniej 3 i Ci się zdarzy wpadka to potem możesz szukać innych sposobów uniknięcia jedynki na semestr .

Florentine i piotr5315 dobrze gadają :slight_smile:

Pozdro :slight_smile: