Niedozwolona karta SIM

Niedozwolona karta SIM (na 2 karty w obu gniazdach to samo)
Nieznany numer
Tylko połączenia alarmowe
Nie łączy się z siecią
Nie można wykonać żadnego połączenia
Inna karta (żadna) nie działa
W innym telefonie karta działa
Telefon był resetowany do ust. fabrycznych, nie pomogło

Samsung Galaxy A52s

Telefon ze sklepu czy od kogoś kupiony? Zachodzi podejrzenie, że telefon został zablokowany przez operatora po numerze IMEI z jakiegoś powodu np. został skradziony.

Telefon kupiony w sklepie 1,5 roku temu, wszystko było ok i nic mu się nie stało, ani nie spadł ani nic

Rozpoznaje kartę tylko karta sim niedozwolona, nieznany nr , inne karty SIM też nie działają

Może w lombardzie i był na raty i pierwszy właściciel nie płacił.

A można to jakoś sprawdzić? To był taki sklep, serwis, widziałem też tam telefony używane, to nie był sklep typu media markt czy media expert, tylko taki jakiś sklepik z telefonami. Niby nowy a rozpakowany, kupiłem za 1500 w RTV euro agd był po 2500.

Też tak myślę. Dałem tam do naprawy a oni mi powiedzieli że jest zwarcie na płycie głównej telefonu i naprawa kosztuje 450 ale przeciez karte widzi telefon tylko niezgodna karta sim

Nie był zalany etc? Wygląda to podejrzanie.
@krystian3w nie pomoże reflash oprogramowania?

Telefon jest jak nowy, tylko nie odnajduje sieci
Dałem do serwisu a oni mi mówią że jest zwarcie na płycie i wołają sobie za to 450.
Przecież wykrywa kartę tylko pisze że jest niedozwolona.
Żadna karta nie działa może rzeczywiśćie IMEI jest zablokowany
Ktoś to sprzedał i nie płacił rat

reflash ? Robiłem reset telefonu i dalej nie działa

Dzień Dobry,

poprzez formularz internetowy na stronie www.orange.pl/zobacz/weryfikacja-imei otrzymaliśmy prośbę o sprawdzenie urządzenia o numerze 352599504376406

Wyjaśniamy, że jest ono własnością Orange, a jego użytkownik nie ma prawa go sprzedać.

Urządzenie posiada blokadę IMEI.

Jeśli nie składali Państwo takiego zapytania, prosimy o zignorowanie i skasowanie tej wiadomości.

Wiadomość wygenerowana automatycznie - prosimy na nią nie odpowiadać.

Pozdrawiamy,
Orange

No, czyli wszystko jasne. Żadnej zwary na płycie nie masz, tylko jest blokada IMEI… Kombinowanie z wgrywaniem (reflash) ROM’u na nowo nie ma racji bytu… Powinieneś ten fon oddać do sprzedawcy i pokazać tą wiadomość.

Przez ten czas leżał nieużywany?

Używany , nagle przestał działać

To wszystko wyjaśnia, gdybyś od początku jasno i wyraźnie napisał, to rozwiązanie było dużo szybsze.

Co oni gadają za głupoty , oni są jacyś nienormalni , jak karta działa, jak nie działa, wczoraj kupiłem kartę sim

Telefon jest sprawny ale działa tylko w sieci T-mobile, kupiłem starter, nie rozumiem dlaczego nie działa karta z Play gdzie mam umowę, w innym telefonie działa normalnie a w tym pisze że niedozwolona karta sim, nie rozumiem

Soft brandowany (ROM z logo T-Mobile’a podczas startu)? Jeśli tak, to może warto spróbować wgrać tzw. stock-ROM, czyli bezpośrednio od producenta… U Samsunga zwie się to „XEO”, ale nie wiem, jak u innych marek…

https://www.orange.pl/omnibook/blokada-numeru-imei#

W drugim linku masz instrukcję jak zdjąć blokadę.

Sms

Ważna informacja: w dniu 20.03.2024 r. Twoje urządzenie Galaxy A52s 5G zostanie zablokowane, ponieważ jego numer IMEI 352599504376406 został umieszczony na liście urządzeń skradzionych. Blokadę urządzeń stosujemy na podstawie obowiązujących przepisów - więcej informacji otrzymasz na naszej infolinii 602 900 000 (opłata zgodna z cennikiem). Zespół T-Mobile

Reflash i może ruszy.

Tak na poważnie: skontaktuj się z T-Mobile, a najlepiej idź do salonu. Dowiedz się, o co chodzi.