Niedroga drukarka z funkcją druku po Wi-Fi

Witam,

Obecnie posiadam HP Deskjet 1510, jednak… drukarka zaczyna powoli żyć właśnym życiem, dlatego nadszedł czas na zmianę i kupna czegoś, co umożliwi drukowanie po Wi-Fi. Z racji że drukowane będą głównie dokumenty, budżet na zakup jest właściwie… hmm, czym taniej tym lepiej :wink: .
Właściwie mam już wybrane dwa modele:


Która według was jest warta uwagi? HP ma dobre opinie dot. tego konkretnego modelu, a Canon, cóż… klasa sama w sobie, pytanie jak z tuszami? HP sobie cenię, ponieważ nie wydaję wartości drukarki na tusz.

Pozdrawiam

https://www.komputronik.pl/product/174670/canon-pixma-ip7250.html?gclid=CKaG56_EwNYCFc7Jsgod_1sKSQ&gclsrc=aw.ds

Mam już rok i nie narzekam

Jeśli ma być tanio i drukowane dokumenty, to zdecydowanie rozważ drukarkę laserową.

@stens1950
Jak z cenami tuszu?

@anon741072
Laserowej nie chcę, drogo. Już wolę te 30 euro na 2/3 miesiące wydać na tusz.

Atramentowe HP omijaj szerokim łukiem. Skutecznie prowadzą antykonsumencką politykę na wszystkich frontach.

Podstawowe pytanie. Co drukowane i w jakich ilościach w ciągu miesiąca?

@nietopyrz
Ile drukowane to zależy od potrzeby - generalnie niewiele w ciągu miesiąca, może zejdzie powiedzmy maksymalnie 50 kartek A4.

Wpisz w Allegro model drukarki i zobacz po ile są zamienniki. Mam EPSONa (wifi), tusze są wyjątkowo tanie (po 2-3zł za kolor).

Bzdura, koszty eksploatacji o niebo niższe, a cena niewiele droższego zakupu zwróci ci się po roku.
Na przykład coś takiego:


Zamiennik tonera w cenie około 40 zł:

I masz drukowanie na rok albo i więcej.

1 polubienie

Niedroga - pojęcie względne. Zobacz, np. Brother DCP-J105.

Tanie https://toner.shoparena.pl/pl/p/Zestaw-Canon-CLI551-Pixma-MG-5450-6350-Pixma-Ip7250-tusz/167

Ale to masakrycznie potaniało aż się nie chce wierzyć… Plus tanich atramentówek to skaner - bardzo często używam drukarki do skanowania/archiwizowania dokumentów i jako ksero (przycisk to kopiowania bez włączania komputera).

Właśnie, zapomniałem dopisać że skaner to jest ‘‘must have’’.

Jeżeli regularnie nie skanujesz dużej ilości dokumentów to jako skaner spokojnie można wykorzystać aparat w smartfonie.

Nie ma problemu ze skanerem tutaj kilka groszy więcej, ale Brother którego sobie chwalę, ze skanerem 387zł


Dodatkowo z WiFi 440zł

Toner na 1000 stron 20zł

Zero problemu zasychania, utraty jakości wydruku przez głowicę, czekania na wydruk. Drukarki atramentowe to przeżytek, jedynie w specyficznych zastosowaniach jeszcze mają sens gdzie wydruk kolorowy jest konieczny, ale liczą się koszty.

Są i urządzenia wielofunkcyjne z drukarka laserową:


Jak dobrze poszuka to i z WiFi znajdzie takie :slight_smile:

1 polubienie

Ja mam i sobie chwalę Brother dcp j105, tusze śmiesznie tanie.

błąd

Jakiegoś przykładowego linka podasz?

Masz rację dzięki pomyliłem model

Te tusze nie są kompatybilne z tym urządzeniem.