Niedroga drukarka z funkcją druku po Wi-Fi

(Giiixxxx6) #1

Witam,

Obecnie posiadam HP Deskjet 1510, jednak… drukarka zaczyna powoli żyć właśnym życiem, dlatego nadszedł czas na zmianę i kupna czegoś, co umożliwi drukowanie po Wi-Fi. Z racji że drukowane będą głównie dokumenty, budżet na zakup jest właściwie… hmm, czym taniej tym lepiej :wink: .
Właściwie mam już wybrane dwa modele:

Która według was jest warta uwagi? HP ma dobre opinie dot. tego konkretnego modelu, a Canon, cóż… klasa sama w sobie, pytanie jak z tuszami? HP sobie cenię, ponieważ nie wydaję wartości drukarki na tusz.

Pozdrawiam

(stens1950) #2

https://www.komputronik.pl/product/174670/canon-pixma-ip7250.html?gclid=CKaG56_EwNYCFc7Jsgod_1sKSQ&gclsrc=aw.ds

Mam już rok i nie narzekam

(pocolog) #3

Jeśli ma być tanio i drukowane dokumenty, to zdecydowanie rozważ drukarkę laserową.

(Giiixxxx6) #4

@stens1950
Jak z cenami tuszu?

@pocolog
Laserowej nie chcę, drogo. Już wolę te 30 euro na 2/3 miesiące wydać na tusz.

(nietopyrz) #5

Atramentowe HP omijaj szerokim łukiem. Skutecznie prowadzą antykonsumencką politykę na wszystkich frontach.

Podstawowe pytanie. Co drukowane i w jakich ilościach w ciągu miesiąca?

(Giiixxxx6) #6

@nietopyrz
Ile drukowane to zależy od potrzeby - generalnie niewiele w ciągu miesiąca, może zejdzie powiedzmy maksymalnie 50 kartek A4.

(bachus) #7

Wpisz w Allegro model drukarki i zobacz po ile są zamienniki. Mam EPSONa (wifi), tusze są wyjątkowo tanie (po 2-3zł za kolor).

(fiesta) #8

Bzdura, koszty eksploatacji o niebo niższe, a cena niewiele droższego zakupu zwróci ci się po roku.
Na przykład coś takiego:

Zamiennik tonera w cenie około 40 zł:

I masz drukowanie na rok albo i więcej.

(yahoob3) #9

Niedroga - pojęcie względne. Zobacz, np. Brother DCP-J105.

(stens1950) #10

Tanie https://toner.shoparena.pl/pl/p/Zestaw-Canon-CLI551-Pixma-MG-5450-6350-Pixma-Ip7250-tusz/167

(bachus) #11

Ale to masakrycznie potaniało aż się nie chce wierzyć… Plus tanich atramentówek to skaner - bardzo często używam drukarki do skanowania/archiwizowania dokumentów i jako ksero (przycisk to kopiowania bez włączania komputera).

(Giiixxxx6) #12

Właśnie, zapomniałem dopisać że skaner to jest ‘‘must have’’.

(januszek) #13

Jeżeli regularnie nie skanujesz dużej ilości dokumentów to jako skaner spokojnie można wykorzystać aparat w smartfonie.

(pocolog) #14

Nie ma problemu ze skanerem tutaj kilka groszy więcej, ale Brother którego sobie chwalę, ze skanerem 387zł

Dodatkowo z WiFi 440zł

Toner na 1000 stron 20zł

Zero problemu zasychania, utraty jakości wydruku przez głowicę, czekania na wydruk. Drukarki atramentowe to przeżytek, jedynie w specyficznych zastosowaniach jeszcze mają sens gdzie wydruk kolorowy jest konieczny, ale liczą się koszty.

(fiesta) #15

Są i urządzenia wielofunkcyjne z drukarka laserową:

Jak dobrze poszuka to i z WiFi znajdzie takie :slight_smile:

(Fizyda) #16

Ja mam i sobie chwalę Brother dcp j105, tusze śmiesznie tanie.

(Krzysztof Nowak) #17

błąd

(freshmeat) #18

Jakiegoś przykładowego linka podasz?

(Krzysztof Nowak) #19

Masz rację dzięki pomyliłem model

(freshmeat) #20

Te tusze nie są kompatybilne z tym urządzeniem.