Niedziałająca mysz oraz klawiatura podczas instalacji Win 7

Na twoim miejscu wypiąłbym wszystko i podłączył jeszcze raz.

Oczywiście, to nie żadnego sensu. No chyba, że jest niesprawny i np. daje zwarcie.
Tu ewidentnie jest coś nie tak i raczej nie z portami USB.

Kolejna anomalia. Co mają puste gniazda USB do uruchomienia płyty i wyświetlania (bądź nie) obrazu??

Ciekawe… był kiedykolwiek? :wink: Nie twierdzę, że nie, ale to dość dziwne, bo to podstawa.

No i na koniec jeszcze jedno: co tu nie było uwzględnione? Zasilacz. Akurat on łączy te wszystkie rzeczy (no poza tą wtyką reset), może on jest winnym?
Co to za zasilacz?

Wracam po walce z podpinaniem wszystkiego od zera, z instrukcja od plyty glownej w rece. Niestety, w dalszym ciagu wyswietla mi No signal na monitorze…

Wiem jak absurdalnie brzmi ta sytuacja z wtyczkami, jednak melduje jak sie sprawy maja.

Zasilacz to Corsair VS550, jak wspomnialem w pierwszym poscie.

Co do klucza…
Prosze mi wierzyc, ze byl. Przyklejony do starej obudowy, ktora prawdopodobnie nie przetrwala przeprowadzki. Zrobie szturm na piwnice, by miec pewnosc czy tak jest.

Odepnij komputer od prądu. Naciśnij power kilka razy, zrób reset CMOS, włącz.
Masz zintegrowaną grafikę na płycie?

Do sprawdzenia z innym sprzętem:

  • karta graficzna
  • monitor
  • kabel sygnałowy (VGA, DVI, HDMI - zależy z czego tam korzystasz).

Poczytaj artykuł na blogu @hyper314 - https://www.dobreprogramy.pl/hyper314/Instalacja-Windows-7-na-Kaby-Lake-z-USB-3.0,86288.html
Konkretnie to co jest pomiędzy “Czego potrzebujemy” a “Instalacja sterowników integry procesora”.
Rzecz dotyczy instalacji Windowsa 7 na nowszej platformie Intela, ale ten problem występuje na nowszej platformie AMD analogicznie.
Kluczowy problem to “musimy być zaopatrzeni w mysz i/lub klawiaturę na PS/2 lub włączyć wspomnianą wcześniej opcję emulacji w BIOS-ie” (patrz obrazek).
Masz taką opcję w zakładce Advanced?

Niestety nie ma zintegrowanej grafiki z tego co mi wiadomo. Wyjalem baterie na 10 minut, wlozylem. W dalszym ciagu brak sygnalu. Z tym, ze po wlaczeniu komputer dioda BOOT byla caly czas wlaczona. Wczesniej wylaczala sie po parunastu sekundach. Zresetowalem komputer, po raz drugi to nie wystapilo. Jedynie na ekranie pojawial sie No signal kilkukrotnie.

Teraz nie jestem w stanie sprawdzic, aczkolwiek z tego co pamietam to jedynie Legacy oraz XHCI jezeli chodzi o USB.

Miałem ten sam problem z instalacją Win 7 na płycie B450 z Ryzenem 3600. Żadna przelotka nie pomogła. Trzeba zintegrować sterowniki USB 3 z płytą lub lepiej pendriwem USB instalacyjnym systemu. Na stronie Gigabyte jest program Windows USB Installation Tool, który automatycznie scala sterowniki z instalatorem systemu. Potrzebny jest 8-mio gigowy pen (po scaleniu sterów USB oraz NVMe zajęte jest ok. 5.5 GB przestrzeni a 6-cio gigowych nie spotkałem). Trzeba zrobić to na innym komputerze i u mnie trwało bite PIĘĆ godzin! Innego sposobu nie znalazłem.

Moze byc pen USB 3.0 czy musi byc 2.0?

Piec godzin na tym innym komputerze, czy na tym, gdzie chciales zainstalowac Windowsa?

Mam nadzieje, ze moj chromebook to ogarnie…

Pięć godzin trwało scalanie sterowników z instalatorem Windows zapisanym na na pendrajwa.

Zwykły pen, może być też karta pamięci SD, komputer raczej nie ma znaczenia, byle uruchomił program i miał czytnik płyt DVD - ja mam płytę z Windows 7.

Pendrajw staje się instalatorem systemu przez łącze USB. Tworzy się bootowalny pen z całym systemem, który instaluje system.

Mam pendrive usb 3.0… Jezeli nic z powyzszych rozwiazan nie zadziala, to wtedy sprobuje z tym.

Aczkolwiek, najpierw komputer musi zaczac dzialac i dac mi dostep do biosu :disappointed:

To o czym mówi @Airacobra masz tu - MSI® HOW-TO install Win7 in B450 motherboard


Popatrz o co kaman, poczytaj komentarze pod filmem.
Najnowsze narzędzie MSI Smart Tool (Version: 1.0.0.43) masz na stronie wsparcia swojej płyty głównej w zakładce “Narzędzia”
https://pl.msi.com/Motherboard/support/B450-A-PRO-MAX#down-driver&Win10%2064

Hej,

Nie masz sygnału na monitorze w czasie uruchamiania systemu. Ktoś już pytał, ale nie doprecyzował - do którego portu podłączasz monitor? Możesz pokazać na zdjęciu? Będzie najszybciej.

Pozdrawiam,
Dimatheus

1 polubienie

Nie wiem czy po prostu nie pokusze sie o kupno licencji na Windowsa 10. Obciazy to troche moja studencka kieszen, ale wydaje sie byc rozsadniejszym rozwiazaniem.
Tylko teraz pytanie, czy jezeli bym Win 10 przytargal na pendrive, to musi byc to 2.0 czy moze byc 3.0 usb?

Jak najbardziej, dolaczam zdjecie ponizej z tym, ze podlaczylem dzisiaj komputer do pradu i uwaga… Odpalil, moglem normalnie wejsc do BIOSu. Dla testu zresetowalem go dwa razy i za kazdym razem startowal, rzecz jasna nie liczac systemu

Settings\Advanced\Windows OS Configuration:
BIOS UEFI/CSM Mode
Ustawione jest na CSM i moge zmienic jedynie na UEFI.

Zgadza sie, tylko te dwie opcje. Dalem obie na Disabled i wylaczylo to klawiature oraz myszke jeszcze szybciej.

Na 7 też byś musiał. Zobacz, czy Twoja uczelnia nie ma uczestnictwa w dreamsparku, czy jak zwali to kiedyś. :wink:

Może być nawet USb 1, bez różnicy.

Nie miałeś nigdy wcześniej problemów z karta graficzną/kablami itp.?
Niewykluczone, że przy “przekładaniu” coś zaczęło się sypać. Wiadomo coś się szarpnie, coś dociśnie, a luty już nie takie młode. :wink:

Nie, nigdy nie bylo z ta karta najmniejszych problemow. Identyczna sytuacja ma sie z kablami. Troche dziwi mnie to, ze raz dziala raz nie.

Tak czy inaczej, tworze instalke systemu na pendrive. Miejmy nadzieje, ze Win 10 to ogarnie. Trzymajcie kciuki!

Na XP będzie działać.
A poważnie ten skansen nie wspiera nowych sterowników USB płyty i działać nie będzie.
Problem znany już od najmniej roku.
Jaki sens instalowania archaicznego systemu na nowym sprzęcie?

BTW nie musisz kupować Windows 10, zaktualizuj 7-mkę lub raczej zainstaluj dychę na kluczu siódemki.

Wracam z update…
Zrobilem instalke na pendrive, podlaczylem do komputera. Wszystko ladnie pieknie, do momentu, az mam wybrac gdzie chce zainstalowac system windows.
Jeden dysk jest podlaczony, i wyswietla mi 2 partycje. Jedna MSR ktora jest zastrzezona, o wadze 128MB oraz druga, ktora ma typ podstawowy.
Nie jestem w stanie ani rozszerzyc, ani dodac nowej partycji. Gdy wybieram by zainstalowac Windowsa na partycji drugiej wyswietla mi sie komunikat:
Nie mozna zainstalowac systemu Windows na tym dysku. Wybrany dysk ma styl partycji GPT.

Nawet sformatowalem dysk, zeby miec pewnosc ze nic z niczym nie bedzie kolidowalo :disappointed:

Tak tez pewnie zrobie, gdy znajde klucz

Usuń partycje z dysku na którym chcesz zainstalować i utwórz nową.