Niedziałająca mysz oraz klawiatura podczas instalacji Win 7

Jak, oby nie, zniknie znowu-> TV podepnij. :wink: Może monitor/kabel?

Co do dysku i instalacji, usuń, jak poradzono, partycje i od nowa. :wink:

Nie bylo takiej mozliwosci, trzeba bylo BIOS zmienic z CSM na UEFI i dopiero wtedy mialem taka mozliwosc.
System zainstalowalem, wszystko elegancko.

Zresetowalem komputer, zeby podlaczyc drugi dysk, pochowac kable i zamknac obudowe i znow to samo. Sprobuje podpiac pod drugi monitor :sweat:

Sytuacja sie powtarza

No więc jutro wproś się do znajomych lub wyrpoś jakaś starą grafikę na dzień do przetestowania. Jak nie pójdzie-> coś z płytą, jak pójdzie coś z kartą lub coś w ten deseń będziemy kombinować. :wink:

A wcześniej nie miałeś przypadkiem podłączonego monitora do wyjścia dla zintegrowanej karty graficznej, czyli nieco wyżej? Najważniejsze, że jest jakiś postęp. :smiley:

A jako że pojawiła się powtórka z brakiem obrazu zacząłbym od zmiany kabla - ewentualnie podłączenia monitora do innego portu na karcie graficznej - a tych widać, że masz całkiem sporo.

1 polubienie

Nie, jestem pewien ze nie. Z tego co widze, to nawet nie ma tam gniazda odpowiedniego na ten kabel.

Przeskakiwalem pomiedzy portami, ten sam efekt.

Dzisiaj za pierwszym odpalaniem komputer wyswietlil obraz, wyswietlila sie opcja wejscia do biosu a potem przeszedl dalej i znow wyswietlil komunikat no signal… Obstawiam, ze wczytalby sie system gdybym wczesniej ustawil bootowanie na dysk SSD, bo od instalacji dalej widnieje tam USB stick, o ile sie nie myle.
Za nastepnym razem juz nie odpalil.

Zaraz zrobie przeszczep starego radka r7 270, zobaczymy co to da.

Moze byc tak, ze BIOS jest wadliwy albo zbyt stary, zeby to ogarnac? Daloby go rade chyba zaktualizowac przy uzyciu pendrive, prawda?

Wątpię, raczej fizycznie płyta walnięta lub karta / kable.

Spróbowałem raz jeszcze, odpalił i właśnie odpisuje z PCta a nie laptopa.

Z poziomu systemu jestem w stanie coś zrobić, może coś uaktualnić, żeby rozwiązać/zlokalizować problem?

Czy pamięci RAM masz włożone do 2 i 4 gniazda (patrząc od coolera). To ważne.

Tak. Sposoby aktualizacji BIOS masz opisane na stronach 39-40 manuala do swojej płyty.
Nawet można aktualizować BIOS na goluśkiej płycie (!). Potrzebny tylko zasilacz. Monitor nie jest wymagany!

Weź kartę do znajomych, kiedy będą świętowali Sylwestra, ty dobierz się do komputera i sprawdź. Ja bym obstawiał, że nie wstanie. :wink: