Niedziałająca zmiana jasności w laptopie

Witam, mam problem w moim laptopie nie mogę zmienić jasności. Domyślnie to fn i strzałka do góry teraz nie działa może coś trzeba zaktualizować lub zainstalować. Dzięki z góry za wyświetlenie a bardziej za odpowiedź.

Ta opcja powinna też być w menu powiadomień jeśli dobrze pamiętam.
obraz_2023-08-06_180256120

no właśnie nie ma

Może jest włączona automatyczna zmiana jasności

Sprawdź czy się nie wywala dedykowany sterownik do karty graficznej nawet jak to dalej integra (w CPU a nie osobny chip AMD „Radeon”/nVidii).

Co to znaczy wywala?

Zrób „uruchom ponownie” i zobacz czy działa. U mnie to kiedyś pomogło, a zwykłe „zamknij” i włączenie komputera nic nie dawało.

Niestety to nie rozwiązało to mojego problemu :frowning: .

Zrób zrzut ekranu z menadżera urządzeń i wstaw na forum.

Regulacja jasności nie działa również, gdy nie jest zainstalowana karta graficzna. Czyli jak radzi @krystian3w sprawdź czy jest zainstalowany sterownik dedykowany do grafiki, a nie np. standardowa karta M$ lub wykrzyknik .
Klawisz Windows + X, wybierz menadżer urządzeń, rozwiń drzewko pod Karty Graficzne. Zobacz co tam masz.

Co to w ogóle za laptop?
Domyślnie Fn i strzałka w górę?
Trochę to raczej dziwne, ponieważ przeważnie regulacja to Fn i klawisze ze słoneczkiem (przy wyłączonym FnLock w niektórych lapkach).
Wcześniej działała ci ta regulacja na nim?
Jak dasz centrum akcji i „edytuj” prawym klikiem myszy to nie masz tej pozycji, żeby ją przypiąć?

Działa ci w ogóle regulacja jasności w menu ustawień?

To ustawienie jest jeszcze w Centrum Mobilności


Nigdzie ci się nie pojawia?

No to tak

  1. laptop to acer nitro 5 an515-54
  2. mój błąd zmienię to w poście fn + strzałka w bok gdzie jest na klawiaturze narysowane słoneczko
  3. regulacja mi działała
  4. nie mam w centrum akcji takiej opcji ani w ustawieniach. W centrum mobilności jak przewijam w lewo prawo to nic się nie dzieje

mam nadzieję, że to coś pomoże.

Wgrane link i link ?

W jednej z aktualizacji BIOSu jest też informacja o poprawce regulacji jasności matrycy. Ostatni BIOS, poprawkę zawarto w wersji 1.32, najnowsza to 1.33 zawiera poprzednie.

wszystko zainstalowane

Nie masz w ogóle tej pozycji nawet w ustawieniach?
f82e570b436caccaf26fac80d50bfae8218b1011_2_517x352
W ogóle klawisze funkcyjne inne ci działają?
Czyli regulacja podświetlenia klawiatury i głośności?
Dziwna sytuacja, że w ogóle nie masz tej funkcji nawet w ustawieniach systemowych.
Może faktycznie - tak jak wyżej kolega @wasabi1084 jest to związane z BIOSE-m.
Daj screena z ustawień „wyświetlacz”.


no nie mam jak były jakieś poradniki to myślałem, że Ci ludzie z yt mają starą wersję Windowsa i już w nowych nie ma. Pozostałe klawisze działają. BIOS zaktualizowany.

Pozdrawiam

Dodam jeszcze, że nie miałem tego od początku

Pozdrawiam

Dziwna sytuacja.
Masz w menedżerze urządzeń pod monitor - „standardowy monitor pnp” i to „urządzenie działa poprawnie”?
Ty sam instalowałeś system?
Jeśli tak, to pewnie źle zainstalowałeś sterowniki chipsetu, lub popełniłeś jakichś błąd podczas instalacji sterowników, skoro piszesz, że nie miałeś nigdy tego ustawienia (tak zrozumiałem), ale na początku napisałeś, że teraz nie działa, czyli wcześniej miałeś to ustawienie?
Jaki masz panel sterownia grafiki Intel?
W panelu działają jakiekolwiek ustawienia kolorów, jasności itd.?
Masz panel grafiki Intela ze sklepu Microsoft Store?
Ten?


Jeśli nic nie działa to odinstalowałbym sterownik Intel UHD Graphics 630 i sprawdził co się dzieje na podstawowym systemu.
Sprawdź jeszcze, co się dzieje jak odpalisz system w trybie awaryjnym a właściwie to możesz to sprawdzić na początku.
System masz zaktualizowany do najnowszej wersji?
To „wyświetlanie nocne” ci działa (przyciemnia i zażółca ekran)?

Mam sterownik PnP-Monitor Lock (Standard) nie wiem czy ma to znaczenie
nie miałem tej opcji w ustawieniach zmiany jasności nawet jak działało. Używałem zawsze skrótu FN + strzałka w lewo/prawo i od jakiegoś czasu nie działa mi nawet przy użyciu kombinacji.
Pobrałem centrum sterowania grafiki Intel i w zakładce wideo znałazłem opcję jasność, ale nie mogę jej zmienić.
W trybie awaryjnym to samo.
Wyświetlanie nocne nie działa
i po odinstalowaniu sterownika nie zgadniesz też nie działa :frowning: