Niedziałająca zmiana jasności w laptopie

Może reset windowsa do ustawień fabrycznych coś pomoże

Nie napisałeś, czy instalowałeś sam system, czy kupiłeś lapka z systemem.
Jeśli sam instalowałeś system, to zrobiłeś gdzieś błąd przy instalacji sterowników ze strony wsparcia Acera możliwe… że nie po kolei zainstalowałeś chipset jako pierwszy.
Jeśli kupiłeś lapka z systemem, to już coś w nim było zrypane.

Daj jeszcze ten screen z monitora.
Regulacja jasności w panelu intela działa na puszczonym filmiku a nie ogólnie w systemie (tak to przynajmniej działa u mnie).
Czyli reguluje treści puszczane w odtwarzaczu a nie ogólnie jasność systemu.
Jeśli masz najnowszy BIOS/UEFI, czyli tę wersję jaką zapodał kolega @wasabi1084 gdzie jest ta poprawka, czyli sami coś mieli zrypane…to raczej trudno dojść, czemu nie masz regulacji tej jasności.
Skoro „od początku” była ta wada to pozostaje chyba jednak instalacja na czysto systemu i instalacja wszystkich sterów ze strony wsparcia Acera dla twojego modelu.
Sprawdź, czy na pewno masz tę poprawioną wersję BIOS/UEFI zainstalowaną.


Proszę. Mam zaktualizowaną wersję BIOSU/UEFI.

Czy używasz/używałeś jakiegoś oprogramowania do zdalnego sterowania komputerem? Bo po tym sterowniku monitora wygląda na to że tak - Remote Utilities

Odinstaluj ten sterownik (lub może nawet cały program do sterowania komputerem) i zainstaluj standardowy sterownik monitora (Standardowy monitor PnP)

https://www.remoteutilities.com/support/forums/forum1/1339-pnp_monitor-lock-_standard

Może odpal system z pendrive jakiegoś ChromeOS czy Minta i sprawdź czy działa zmiana jasności. Będzie wiadomo czy coś w systemie, czy sprzętowy problem.

Nie napisałeś, czy sam instalowałeś system?
I tak, ten sterownik monitora może mieć na to wpływ.
Ogólnie nie ma potrzeby instalowania innych sterowników monitora (zwłaszcza w laptopie) od tych, które instaluje system domyślnie, czyli od Microsoftu.
Możliwe, że właśnie on powoduje jakiś konflikt.


Ciekawe, że ty masz właśnie " Remote Utilities".
Czyli jak kolega wyżej napisał, zainstalował ci się jakiś inny sterownik wskutek używania jakiegoś narzędzia itp, o czym sam w sumie do końca może nie wiesz.
Zdalny pulpit…coś z tym związane.
Poza tym, uruchomienie jakiegoś systemu Linuxa z pendrive jak napisał @wasabi1084 da ci definitywną odpowiedź, czy nie jest to jakiś problem sprzętowy (czyli coś z samą matrycą).
I nie napisałeś jeszcze, czy sam instalowałeś system?
Czy kupiłeś lapka z zainstalowanym systemem.
Jednak chyba kupiłeś bez systemu, skoro nie miałeś panela Intela.

Nie instalowałem programu Remote Utilities.
Sterowniki zazwyczaj instaluje Driver Boosterem.
Laptopa kupiłem z systemem, ale nie mogłem włączyć gier.
Zalecono mi żebym sam zainstalował bo na tym systemie zainstalowanym były jakieś programy które spowalniał komputer typu. Discord, DropBox i inne takie głupoty

Sprawdzę na Linuxie czy będzie działać.

To jeśli będzie działać na Linuksie zainstaluj system na nowo i sterowniki po ludzku, bez śmieciowego softu do pseudo instalacji sterowników.

Grafikę sprawdzisz FurMarkiem.

A mam pytanie jak odinstaluje windowsa i zainstaluje linuxa to będę mieć póżniej licencję na windowsie?

Tak, nie zmieniasz ważnych bebechów by OEM wygasł.

Czy możesz napisać JAKI TO KONKRETNIE jest laptop?

wyżej jest napisane acer nitro 5 an515-54 :upside_down_face:

A powinno być napisane w PIERWSZYM poście :wink: Próbowałeś zainstalować ponownie sterowniki klawiatury z poziomu menedżera urządzeń (czyli w praktyce odinstalować i uruchomić system ponownie)?

czemu klawiatury

Ach, pewnie nie doczytałem, że nie działa ściemnianie głosowe… :stuck_out_tongue_winking_eye:

Te do klawiatury mogą się przydać jak na sterowniku MS nie chce działać poprawnie Fn np. z innymi kombinacjami (regulacja dźwięku, bluetooth, Wi-Fi, klawiatura numeryczna w bloku liter gdy laptop nie jest 15-17 calowy).

Kiedyś ich „sterownik” dodawał przy okazji powiadomienie o włączeniu CapsLocka.

W manualu jest tak:

image

WyŻeJ napisałem, że się pomyliłem, a nie wiem jak zmienić treść posta.

Być może masz ją zablokowaną z powodu niedanawnej rejestracji (lub zbyt niskiej aktywności w wątkach, gdy limit jest niższy niż 4 miesiące).

Bo normalnie jest do 60 dni ołówek przy poście i tytule wątku.

Bez-nazwy-1