Niedziałające funkcje windows po aktualizacji

Cześć wszystkim,
Po aktualizacji przestało mi działać sterowaniem dźwiękiem z autostartu, nie działa te prawoklik na pulpcie gdzie ustawia sie rozdzielczość ekranu itp funkcje. Podejrzewam też kilka innych rzeczy których jeszcze nie odkryłem.
Tu pytanie do Was, czy jest opcja na naprawe tego bez przeinstalowywania windy? Używałem restorehealth i sfc nic nie dało.
Tak samo czyszczenie po aktualizacji itp funkcji.
Ktoś coś? Jakiś pomysł?

Odinstaluj problemową aktualizację i sprawdź czy sytuacja się poprawi. Jeśli wymuszałeś aktualizację do win 10 version 1903 to przed próbą ponownej instalacji najpierw zaktualizuj wszystkie sterowniki w systemie i pobierz aktualizacje z Windows Update, a później dopiero dokładaj wersję 1903.

Jaką masz kartę graficzną ?

Co to ma do rzeczy ? Aktualizacje Windowsa obejmują znacznie więcej spraw niż tylko karta graficzna.

Skoro pytam, to ma …

ppm

Komunikat przy prawokliku. Jeśli chodzi o samą aktualizacje to nic nie wymuszałem. Obecnie działam na 18922

Co do sterowników to raczej to nie jest tego kwestia tylko czegoś innego. Sprzęty działają poprawnie. To o czym pisałem w 1 poscie juz działo sie przed aktualizacją tak mi sie wydaje. Po niej samej chyba coraz wiecej rzeczy niedziała?

Karta to Gforce 840m laptop asus R510LN, i5, 12gb ramu, crucial ssd 250gb…

Podejrzewam ze to sie i tak skonczy przeinstalowywaniem windy ( a bardzo tego nie chciałem )

Zobacz czy uda ci się zaktualizować sterownik nVidii.

zaktualizowane, niestety bez zmian…

Czy Windows 10 jest czysty instalowany czy ten zmodyfikowany przez producenta komputera ?

Nie mam tego problemu ale nieraz na tego rodzaju rzeczy pomaga utworzenie nowego konta lokalnego z uprawnieniami administratora i logowanie do systemu poprzez nie
Spróbuj.
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4026923/windows-10-create-a-local-user-or-administrator-account
Poniżej link do filmu,obejrzyj

Czysty, tyle tylko że mam już 2-3 rok albo i dłużej wiec być moze to efekt “zasyfienia” przez różne rzeczy ktore tutaj były.

Zaraz sprawdze jak na innym koncie bedzie sie zachowywał

Propozycja pracy na koncie administracyjnym to na pewno nie jest rozwiązanie żadnego problemu. Skoro nie znasz rozwiązania, to lepiej nic nie pisz, zamiast pisać głupoty.

Bardzo często to jest jedyne najprostsze rozwiązanie. Oprócz czystej instalacji.
Można sie oczywiście pobawić. Jak kto chce, proszę bardzo.
Tylko za ja nie do ciebie napisałem więc jak nie masz nic konkretnego to czasu nie zabieraj.

https://blog.pcrisk.com/windows/12651-this-file-does-not-have-a-program-associated-with-it-for-performing-this-action-

1 polubienie

Możesz też spróbować resetu do ustawień początkowych z zachowaniem plików.

Żadna z tyhc opcji nie zadziałała. Na koncie lokalnym działa rzecz jasna heh. Czyli u mnie na profilu coś skopane.

@domker gdzie to dokładnie jest ? Bo ja nigdzie nie widze takiej opcji? Tzn reset wiem gdzie ale gdzie jest że ma zachować pliki ?

Po odpaleniu resetu do początkowych wyskakuje dodatkowe okienko z pytaniem, czy z zachowaniem plików, czy nie.

Potwierdzam ,że mam to samo

Co to znaczy “sterowanie dźwiękiem z autostartu”?

Przy klikaniu na głośnik, albo dwukliku dzieje sie nic. Przy prawokliku i wyborze obojętnie której opcji też nic sie nie dzieje.

To nie autostart tylko obszar powiadomień. Spróbuj tego lub tego (część porad się pokrywa).