Niektóre przyciski klawiatury nie działają - Acer Aspire

Hej!

Jakiś czas temu zauważyłem, że od czasu do czasu przyciski na mojej klawiaturze odmawiają współpracy.

Od czasu do czasu klawisze “I, M, K, Spacja” nie reagują na wciśnięcie, trzeba nawet kilka minut “pospamować” przyciski żeby zaczęły działać.

 

Pod klawiaturą nic nie mam bo konstrukcja lapka uniemożliwia wpadnięcie nawet okruszka.

 

Wszystkie sterowniki są aktualne, żadnych aktualizacji pobieranych ręcznie nie znalazłem (przynajmniej na stronie producenta).

 

Co mogę z tym zrobić? Bywa to naprawdę upierdliwe.

Hej,

A masz możliwość podłączyć zewnętrzną klawiaturę na USB do komputera? Też pojawia się problem?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Niestety jestem typowym “laptopowcem” i nie mam żadnej zewnętrznej klawy ;\

 

Dziwne jest to, że w menedżerze urządzeń mam zaznaczone 2 klawiatury… Nie mam pojęcia czemu i czym jest ta druga.

Hej,

To akurat nie jest dziwne. Druga klawiatura to najpewniej klawisze multimedialne i specjalne, w które wyposażona jest klawiatura laptopa.

Bez tego ciężko będzie sprawdzić, czy problem powoduje sprzęt, czy system. Ewentualnie spróbuj odpalić komputer z systemu typu LiveCD (dowolny Linux w takiej dystrybucji) i sprawdź, czy tam też problem występuje. Jeśli tak, to 100% uszkodzenie sprzętowe.

Pozdrawiam,

Dimatheus

15 posts were split to a new topic: Niektóre przyciski klawiatury nie działają - Acer Aspire