Niektóre witryny nie działają, grubszy problem

Otóż nie działają mi pewne strony, m.in. Zakładka Moje konto na stronie Microsoftu, support.apple.com i kilka innych, także np. strona Avasta ładuje mi się w widoku uproszczonym, tak samo strona optymalizatora Razer, nie jest to raczej wina sieci, bo na innych urządzeniach działa i po kablu i po wifi, a na tym kompie nie działa i po mobilnym internecie i po domowym (i po kablu i po wifi). Na laptopie próbowałem i działa wszystko, na telefonie też, także pokazał mi sie jakiś komunikat, jak otworzyłem Defendera, że skontaktuj się z administratorem IT czy coś, jak ja nie mam administratora, załączam zrzut ekranu i pliki z FRST(ten zrzut z Defendera). Addition.txt (50,4 KB) FRST.txt (144,0 KB) Shortcut.txt (74,5 KB) image image

1 polubienie

Witaj @DawNet22 na Forum DobreProgramy

Daj mi chwilkę, przejrzę logi :wink:

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

Uruchom przeglądarkę w trybie awaryjnym. Zobaczysz stronę apple com. A który dodatek psuje Ci? To po kolei będziesz wyłączał i sprawdzał.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Zapomniałem dodać, że na VPN’ie działa

otwórz konsolę, (cmd ) wpisz ping 104.81.117.175 (to adres ip support.apple.com które ci nie wchodzi) i zobacz czy zwraca pakiety.

Jak włączam vpna to witryny działają, a tu masz wynik image

Na innej przeglądarce niż chrome działa

Chrome

i Edge

Czy dzieje się to na wszystkich kontach użytkowników?

To zaraz załatwimy temat.
Poproszę wynik polecenia w konsoli.

netsh interface show interface

Do Viola&Richi nie mam dostępu, ale na koncie Milenka tak samo, na przeglądarce Chrome nie działa panel konta użytkownika Microsoft i support Apple.

ipv4 set dnsservers „Ethernet” static 8.8.8.8 primary
i sprawdź czy pomogło

Cudzysłów oczywiście na górze dwa razy.

image

" tak na stronie się wyświetla ma być na górze

A no tak :crazy_face:

przed tym dopisz: netsh interface

1 polubienie

brakuje na początku
netsh interface ipv4 set dnsservers „Ethernet” static 8.8.8.8 primary

a ja sobie poczekam, aż skończycie, bo nie mogę zrobić pliku naprawczego :wink:

Możesz. Ale swoją drogą ciekawe co mu zmienia DNSy.

1 polubienie