Nieścisłość w opisie komunikatora AQQ 2.0

Nie miałem zamiaru tego zgłaszać, ale zrobię to. Chodzi o opis komunikatora AQQ: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … olden+Path Dokładnie o ten fragment:

Nie wiem kto to pisał, ale niestety wprowadza użytkowników w błąd. Podejrzewam, że sam autor AQQ zdaje sobie sprawę z niedoskonałości komunikatora. A taki opis może być szkodliwy dla przyszłości AQQ, bo zniechęca już na starcie, gdy użytkownik zachęcony tą “bezbłędnością” z opisu zainstaluje AQQ i się przekona na własnej skórze, iż nie do końca tak jest. Dlatego proszę o usunięcie tego ostatniego zdania.

Jeśli ktoś uważa, że się mylę - zapraszam do dokładniejszego przetestowania tej wersji oraz do odwiedzenia oficjalnego forum AQQ. Są tam dowody na poparcie moich słów w postaci błędów zgłaszanych przez użytkowników.

I żeby nie było: zachowajcie to zdanie gdzieś w archiwum, może za kilka wersji będzie je można z powrotem wkleić, tym razem nie naciągając faktów :slight_smile:

EDIT: Poprawka w tytule tematu.

Używałem kiedyś AQQ 1.4.8 Build 166 i nigdy nie miałem z nim problemów.

Z nowszymi wersjami problem pojawia się już na początku - nie mogę się zalogować.

Pisałem o tym błędzie kilka razy i nigdy nie otrzymałem odpowiedzi.

Zrezygnowałem z AQQ. :slight_smile:

VPN , przecież pisałeś już o tym na forum AQQ. Nie lepiej było wkleić linka? Po co dwa razy robić tę samą robotę? Rozumiem, ze kolega jest w grupie “krytycznych” użytkowników AQQ. Nie przyszło Ci do głowy, że u osoby, która to testowała komunikator nie sprawiał problemów? Ja również nie przypominam sobie “niestabilnego” działania AQQ 2 od czasów wyjścia wersji stabilnej. Na tej samej zasadzie można wszystko “skrytykować”. Wystarczy poczytać problemy na forum, jakie sprawiają niektóre stabilne programy.

BTW - na początek, to chyba powinieneś poinformować redakcję drogą mailową i podzielić się swymi spostrzeżeniami, a nie zaczynać od zakładania tematów na trzecich forach.

Pisałem, i co? Przecież bezpośrednio dotyczy AQQ, więc dlaczego miałbym tam nie pisać? Owszem, na razie jestem krytycznie nastawiony, ale nie chcę pogrzebać AQQ, bo ciągle czekam na jego rozwój. Podtrzymuję swój pogląd, że ostatnie zdanie z opisu jest nadużyciem. Jedyne co się zgadza: betatesty. Owszem, były długie. Że solidne to już sprawa dyskusyjna, ale “komunikator żadnym negatywnym zachowaniem nas nie zaskoczy” - toż to śmiechu warte. Nie rozumiem jak można coś takiego napisać przy pierwszej wersji programu, której nawet Wapster nie uważa za stabilną.

PS. Nie wiedziałem, gdzie o tym napisać. Liczyłem też na konstruktywne odpowiedzi innych forumowiczów.

Opis programu na vortalu x i polewka na forum y. Opis dotyczy chyba naszego vortalu?

Twoje zdanie, Twoja sprawa.

Jakie konstruktywne? tak masz rację, popieram? Za opisy programów na vortalu odpowiada redakcja.

Dyskusja na temat AQQ 2 na naszym forum chyba jest pod innym tematem czy mi się przewidziało?

Sprawę opisu programu proszę kontynuować z redakcją.

Wedle mnie taki opis wprowadzający w błąd może pozostać. Zwróciłem na niego uwagę w taki sposób a nie inny, to wszystko co mogę zrobić. Reszta w rękach redakcji, której chyba zależy na rzetelności.

W sprawie mojego wpisu na forum AQQ: nie była to “polewka” jak powyżej moderator pisze. Nie ma tam nic, o czym mogłoby świadczyć moje rzekome lekceważenie dla vortalu. Jestem daleki od tego, stwierdziłem tylko, że ktoś się pomylił.

Fragmenty changelogów od czasu pojawienia się wersji “stabilnej”:

Musicie jednak przyznać, że ten tekst o stabilności jest trochę nie na miejscu. Szczególnie, że takie opinie nie pojawiają się w opisach innych programów.

Odkopuję swój temat. Wysłałem na adres e-mail redakcji poprawny opis komunikatora, niestety zero reakcji. Może trzeba uderzać na inny adres e-mail? Gdzie właściwie zgłasza się takie błędy?

a czy przypadkiem nie kochasz aqq ?? tak sadzę po twojej grafice w podpisie aqq2love.gif

ponadto chyba tylko tobie i grupie przeciwników działa niestabilnie od wersji 1.x u mnie działa bez problemowo, jak są problemy to tylko te które wynikają z błędów gg np. niedostępność serwerów, ale to nie problemy leżące po stronie oprogramowania.

Ale o czym mowa? Ja tylko chcę, żeby opis był bardziej precyzyjny i zrozumiały dla użytkowników.

no sorry ale jak dla mnie jest bardzo precyzyjny i zrozumiały, nie wiem w czym problem

Mowa o tym że po raz kolejny prowadzisz forumową krucjatę na temat wyższości Twojego jedynie słusznego komunikatora.

Nie widzę w nim nic nieprecyzjnego i niezrozumiałego, a uwaga że wyeliminowano niestabilnosć tylko dobrze świadczy o jego twórcach.

Więc o czym mowa ??

Mowa o tym, że opis nie jest do końca prawidłowy. Jest tam kilka drobnych błędów. I niczego nie reklamuję. Chcę pomóc w doskonaleniu vortalu, a Wy zaraz na mnie napadacie. Czy robię coś złego? Po prostu zadaję pytanie jak należy postępować w takiej sytuacji. Jak dotąd nikt, oprócz zbędnej dyskusji, nie udzielił odpowiedzi.

nie napadamy tylko żalisz się ze wysłałeś “prawidłowy” opis i uważasz że on jest prawidłowy…

nie tedy droga, co to za doskonalenie vortalu za pomocą upominania się i rzucania pretensjami, napisz komentarz pod programem z “odpowiednim” opisem tyle mogę ci poradzić :x

Na pewno jest bardziej prawidłowy od obecnego. Mam dostateczną wiedzę, żeby tak twierdzić. Nie proponowałbym gorszego opisu niż aktualny, bo po co? Nic też nie żądałem, ani nie wymuszałem. Jednak jakakolwiek odpowiedź byłaby miła. Dlatego też pytam, czy wysłałem prośbę o zmianę opisu pod dobry adres.

To jest Twoja subiektywna ocena, skoro wysłałeś swoje sugestie a redakcja ich nie uwzględniła to chyba miała swoje powody. Ja uważam że opis jest prawidłowy i czytelny i nie jest on przyczyną niedoskonałości vortalu.

Ty tak uważasz, ponieważ prawdopodobnie nie znasz tego programu.

Czyli jednak miałem rację że jest to “jedyny słuszny” komunikator :stuck_out_tongue:

Wiesz co, powinieneś zostać wróżem. Z kilku słów potrafisz nieprawdopodobną historię wyprowadzić. Szkoda, że nie do końca prawdziwą, jak to we wróżbach bywa.

Nie jestem wróżem i nie jestem fanatykiem jakiegokolwiek softu (wprost przeciwnie do Ciebie). Każdy niech używa to co mu pasuje. Powtórzę jeszcze raz w opisie AQQ na vortalu nie ma nic zdrożnego i niezgodnego z prawdą (opis jak każdy inny). Więc po co zmieniać coś co jest zrobione jak należy ??