Niespodziewany BlueScreen 0x050

(mr. ja) #1

Witam,

ostatnio podczas włączonej gry wyrzuciło mnie do pulpitu win7, proces działał w tle ale niestety nie było możliwości wejścia do niej. Po zakończeniu procesu uruchomiłem ją ponownie, ale po prawie 20 minutach grania pokazał mi się blue screen.

Rzeczy które sprawdziłem i są ok: Procesor, Ram

Podejrzany: Dysk

W załączniku: procesy które powodują BlueScreen oraz błędy dysku

Bardzo proszę o pomoc

Pozdrawiam

ss.thumb.png.69d490cbd3dc8fcb3848e668018BS.thumb.png.00be756df83bcae378a6704928a

(Dimatheus) #2

Hej,

Faktycznie z dyskiem jest problem natury mechanicznej - występują problemy z kalibracją głowicy dysku, przez co może istnieć problem z odczytem danych na krawędziach talerzy. Czy ten BSOD wyskoczył jeden raz czy pojawia się częściej?

Pozdrawiam,

(mr. ja) #3

Tak, pojawia się dość często jak tylko odpalę jakąś grę która potrzebuje troche zasobów, w czasie przeglądania internetu oraz normalnej pracy BSOD nie występuje.

(Dimatheus) #4

Hej,

Może więc warto przetestować pamięć RAM przy pomocy na przykład MemTest’u.

Pozdrawiam,

(mr. ja) #5

Po teście trwającym 4h nic nie wykrył, widocznie RAM jest w porządku.

(Dimatheus) #6

Hej,

Skoro nie znaleziono błędów, to możemy założyć, że RAM jest w porządku. Czy w między czasie nie pojawiły się jakieś nowe BSOD? Generalnie chodzi o to, by sprawdzić, czy pojawiają się różne błędy, spowodowane przez różne pliki systemowe. Jeśli się pojawiły, możesz pokazać to na screenie tak, jak w pierwszym poście?

Pozdrawiam,

(mr. ja) #7

Cześć,

BSOD pojawiają się cały czas z tym samym błędem. Zrobiłbym zdjęcie aparatem wyskakującego BlueScreena na laptopie, ale trwa on max 2s i od razu następuje restart.

W załączniku cały opis BSOD z programu

Lista zrzutów.pdf

Pozdrawiam

(MrBeckham666) #8

użyj komende w cmd chkdsk /f /r

(Dimatheus) #9

Hej,

Czy przypadkiem nie używasz antywirusa Pandy?

Pozdrawiam,

(mr. ja) #10

Tak, używam Pande Free. Obecnie robię testy i jak na razie jest ok, te które polecił MrBeckham666

(Dimatheus) #11

Hej,

Zatem spróbuj, jak będzie zachowywał się system po deinstalacji Pandy.

Pozdrawiam,

(mr. ja) #12

Dobrze, dokończę testy które już zacząłem.

Następnie pozbędę się Pandy i zdam tu raport :wink:

EDIT1:

Jeszcze nawiązując do porad Pana MrBeckham666 ,to nie pecet a laptop. Zasilacz mam oryginalny. Nic przy nim nie grzebałem, nie podkręcałem, nie zmieniałem konfiguracji.

FxControl.exe jest od programu proficy machine edition (programowanie sterowników PLC).

Wcześniej miałem Avasta ale przymulał system w sposób dość zauważalny, następnie SA+ program lekki ale nie miałem pojęcia dlaczego podczas odpalonej gry FPSy z (35-54) spadły do 5-10 więc go odinstalowałem. Następnie wróciłem do Pandy której już kiedyś używałem na poprzednim komputerze w wersjach testowych (180 dni) które są normalnie płatne, byłem z nich bardzo zadowolony ale reklamy były bardzo natrętne. Więc na moim obecnym lapku postanowiłem zainstalować Pande Free dokładnie 25.03.2016, po ponad tygodniu zaczęły się pokazywać BSOD w czasie grania w WoT’a.

EDIT2:

MBAM – czysto

Adwcleaner – wygląda na czystego (załącznik) nie czyszczę zbytnio rejestrów bo dawno temu jeszcze za czasów XP  raz sypnął mi się system :wink:

OCCT – po obciążaniu lapka przez prawie 2h nie wystąpił żaden BSOD http://www50.zippyshare.com/v/cKJj6JnG/file.html

chkdsk/f/r - zero problemów

Czy aktualizacje są wymagane i ich brak może być przyczyną ? Wiele osób skarży się że system po aktualizacji (windows 7) zaczyna mulić, zwalniać itp.

Tutaj proszę lista uruchomionych aplikacji: http://www112.zippyshare.com/v/eCEzPzp9/file.html

Podczas całości testów nie pojawił się BSOD :slight_smile:

(linki do zippy podałem dlatego iż jest za mało miejsca na załączniki i nie mieszczą się wszystkie, a także się nie wyświetlają)

1.png

2016-04-10-19h13-Frequency-Bus.png

2016-04-10-19h13-Frequency-CPU #0.png

2016-04-10-19h13-Memory Usage-Memory Used.png

(mr. ja) #13

Zainstalowałem 360TSE, oby to była tylko wina Pandy Free. Po testuje i dam znać czy problem ustąpił :wink:

(Dimatheus) #14

Hej,

Tutaj ciężko coś polecić, bo każdy będzie robił to przez pryzmat tego, co sam używa. Testowałem już wiele rozwiązań zabezpieczających (Nortony w różnych wersjach, AVG, Avast, Panda, Bit Defender, Comodo, Trustport AV - żeby wymienić tylko te, co na dłużej zawitały) i generalnie najlepszym sposobem jest samodzielne przetestowanie rozwiązań i wybór optymalnego dla siebie.

BSOD wskazywały na pliki Pandy, więc też mam taką nadzieję. :slight_smile:

Pozdrawiam,

(mr. ja) #15

Bardzo dziękuje za pomoc.

Na obecną chwilę brak problemów. Jeśli nie odezwę się do końca tygodnia to znaczy że problem już nie występuje i można temat zamknąć. Mam jeszcze pytanie odnośnie błędów kalibracji głowicy (1472). Można na jej podstawie oddać dysk na gwarancję, albo to naprawić jakimś programem ?

(MrBeckham666) #16

nie ma :slight_smile: co do av to secureaplus jest leciutki co do problemów z fps jest to bardzo dziwne :slight_smile: ile działał ci SA+ na kompie ?

(Dimatheus) #17

Hej,

Samemu się tego nie naprawi. Czy można na podstawie tego parametru oddać dysk na gwarancji. Tutaj sytuacja zależy od tego, jakiego producenta jest dysk. Najlepiej ściągnąć aplikację producenta i pozwolić jej ocenić stan dysku - chodzi o aplikacje Seatools: http://www.seagate.com/pl/pl/support/downloads/seatools/

Pozdrawiam,

(mr. ja) #18

(Dimatheus) #19

Hej,

Dysk markowany jest logiem Samsunga, ale prawdopodobnie wyprodukowany przez Seagate’a, więc w testach program powinien bez problemu go wykryć - choć 100% pewności niestety nie mam.

Pozdrawiam,

(mr. ja) #20

Dokładnie mam ten http://www.newegg.com/global/pl/Product/Product.aspx?Item=N82E16822152291

Dysk przetestuje dziś jak zdarzę, a jak mi się nie uda to najpóźniej w piątek, bo czwartek u mnie ciężko z czasem wolnym.

Dziś poza tym wyrzuciło mnie z aplikacji, tzn. ściela się, pokazał się czarny ekran, jedynie wejście w menadżer i zamknięcie procesu pomogło. Podobnie było jak laptop pracował na Pandzie, tyle że chwile po takiej sytuacji po ponownym odpaleniu gry i graniu w nią (około 10-15min) występował BSOD, na chwilę obecną go jeszcze nie ma :slight_smile: ale to wywalanie z apki jest dziwne :(. Nic nie instalowałem po wyrzuceniu Pandy, ani nic nie zmieniałem w ustawieniach itp.