Niespodziewany BlueScreen 0x050

Hej,

Jeśli chodzi o program, to faktycznie SeaTools powinien się sprawdzić: http://www.seagate.com/files/www-content/support-content/downloads/seatools/_shared/downloads/SeaToolsforWindowsSetup.exe

A co to dokładnie za aplikacja?

Pozdrawiam,

World of Tanks, gra

Hej,

Jeśli zdarzyło się to tylko raz, to w ogóle bum się tym nie przejmował.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Właśnie w czasie działania tylko tej aplikacji/gry pojawiały się BDOS gdy miałem Pande Free, a poprzedzało go wywalenie do  czarnego ekranu/pulpitu. W jakimś sensie mnie to martwi, bo wcześniej takie sytuacje nie miały miejsca a powtarza się to nagminnie tzn. raz wywali i potem spokój na dzień.

Nie chce nic krakać ale czyżby zintegrowana karta kończyła swój żywot ? W ss’ie wszystkie te “X” są spowodowane błędem sprzętu video. W tym porach wyrzucało mi czarny ekran, tak jak pisałem również 2-a posty temu.

Zrobiłem testy programem i dysk o dziwo przeszedł wszystkie (te krótkie), nie używałem tylko opcji Advenced i Long Generic.

Hej,

Na razie nie byłbym takim pesymistą - może po prostu warto przeinstalować sterowniki do karty graficznej oraz samą grę?

W przypadku dysku, skoro testy przeszedł pomyślnie i nie została wyświetlona informacja o konieczności wymiany, to jest ok.

Pozdrawiam,

Sterowniki zaktualizowane :slight_smile: i śmiga .

Pozdrawiam

no tak jak pisałem warto aktujalizować sterowniki programy :slight_smile:

Hej,

Po screenie widać, że pojawiły się kolejne odnotowane przez S.M.A.R.T problemy z kalibracją głowicy dysku oraz błędy zapisu. Powoli trzeba się będzie chyba przygotowywać do wymiany tego dysku…

Pozdrawiam,

Gwarancja na lapka do 6-tego lipca więc może się załapie na nowy dysk :slight_smile: Ale wszystko zależy od serwisu Lenovo, szkoda tylko że w polsce takiego nie ma, jest tylko pośrednik który wysyła je do serwisu za granice.

Oddając laptop na gwarancje mogę zrobić całkowity format i oddać go bez OS’a ?

 

Hej,

To trzeba by ustalić z serwisem. Ja na pewno bym tak zrobił - poza tym skoro dysk jest do wymiany, to nie ma znaczenia, czy będzie na nim system, czy nie.

Pozdrawiam,

jeszcze tragedii z dyskiem nie ma :slight_smile: wydaje mi się że serwis może nawet stwierdzić że dysk jest sprawny póki smart nie wali żadnym ostrzeżeniem.

Hej,

Owszem, tragedii nie ma, ale błędy w kalibracji już o czymś świadczą. Dodatkowo pokazują się też błędy zapisu, co potwierdza, że wskazania błędów kalibracji nie są błędem w logu S.M.A.R.T’a. Trzeba zwracać uwagę na stan dysku, bo teraz szybko może on skończyć żywot.

Pozdrawiam,

Dziękuje Panom za wyjaśnienia.

Ile wg was on jeszcze “pożyje” tak +/- ?

Hej,

Dość ciężko stwierdzić - może być tak, że padnie w ciągu miesiąca, a może chodzić poprawnie jeszcze kilka lat. Trzeba okresowo przeglądać stan dysku - przy pomocy na przykład CrystalDiskInfo - i koniecznie back-up’ować cenne dane.

Pozdrawiam,

Dziś wieczorem zrobię clona dysku tak na wszelki wypadek

Czasami może się zdażyć BlueScreen za nie docisniecie karty graficznej w przypadku mojego komputera ja tak ciągle miałem 

Karta w laptopie jest zintegrowana :wink:

Hej,

I bardzo dobrze - lepiej mieć kopię swoich danych. Obraz systemu też się przydaje, gdy trzeba na szybko przywrócić sprzęt do stanu używalności.

Pozdrawiam,

Chyba laptop mi się już sypie na amen. Od przed wczoraj po każdym wyłączeniu lapka wykrzaczają mi się sterowniki karty dźwiękowej. Tzn. instaluje sterownik, wyłączam kompa na następny dzień włączam go, odpalam np. aimp3 i brak dźwięku i wyskakuje błąd sterownika :frowning: Chyba czeka mnie szybka reinstalacja systemu no chyba że to już dysk robi mi takie psikusy :frowning:

A za nie działający załącznik przepraszam, widocznie tylko na tym serwisie nie potrafię go poprawnie wrzucić.

sadsd.thumb.png.3f8ffff32fa8dd4de18f3eca