Nieuczciwy Allegrowicz. Czy sprawe kierować już do Allegro?

(Łyha89) #1

Witam !

Mam otóż taki problem 9kwietna kupiłem telefon od Allegrowicza który miał 30komenatrzy poztywnych myśle pewnie wszystko będzie ok, wpłaciłem mu 430zł na konto wieczorem napisał że pieniądze otrzymał i poinformuje o nadaniu paczki niestety do wczoraj niebyło z nim kontaktu po licznych prubach dodzwonienia się, pisania e-maili itp...

Przedwczoraj mu napisałem e-mail że jeżeli do dzisiaj nieotrzymam paczki z telefonem albo zwrotu pieniędzy sprawe kieruje do Allegro to wreszcie wczoraj ktoś odpisał łaskawie z jego e-maila że Robert (sprzedawca) jest w niemczech i żebym go niestraszył bo za to jest odpowiedzialność karna i że sprawe do Allegro jak już moge skierować po 2tygodniach.

Co radziecie zrobić z tą sprawą ? Jak wygląda cały proceder zgłąszania sprawy do Allegro ?

Myśle że pieniądze odzyskam... :?

Z góry dzieki za wszystkie odpowiedzi.

(Msprungk) #2

http://www.allegro.pl i 'pomoc" po prawej stronie u góry a do kompletu dział 'usługi" i program ochrony kupujących

A co do straszenia - napisz, że skierujesz przeciwko niemu wniosek do sądu grodzkiego w postępowaniu upominawczym to od razu będzie grzeczniejszy :wink:

(Kyrneh1) #3

Za te pieniądze kupiłbyś w salonie nowy telefon,a tak to wydaje mi się,że po Twojej kasie.To nauczka na przyszłość.

(Łyha89) #4

Zapoznałem się już z tą Pomocą widze że pieniądze idzie odzyskać...

Teraz wszedłem na gościa konto to w informacjach wyskoczyło mi że ostatnio logowanie było dzisiaj o 9:45 a na e-mail dalej nieotrzymałem odpowiedzi

(kalamita) #5

Dziś mamy 18 kwietnia, więc uważam że jesteś trochę w gorącej wodzie kompany, gdyż jeżeli przesyłka została nadana Pocztą Polską, to może iść nawet do dwóch tygodni, nawet jeżeli nadawcę od odbiorcy dzieli 50 km .... Poczcie się nie spieszy ... wiem coś o tym ... niestety

Według prawa sprawę do Allegro możesz zgłosić po 14 dniach roboczych od momentu sfinalizowania transakcji (które jeszcze w Twoim przypadku nie minęły), a by odzyskać pieniądze musisz zgłosić najpierw sprawę na Policję, następnie po otrzymaniu zaświadczenia o wszczęciu postępowania przeciwko Twojemu kontrahentowi, zgłaszam sprawę do Allegro.pl wraz ze skanem dowodu wpłaty, dowodu osobistego i zaświadczenia z Policji - całość procedury będzie trwała od 30 do 50 dni ... Polecam najpierw skontaktować się z Obsługą Klienta Allegro.pl, opisać dokładnie całą sprawę, a oni podpowiedzą Ci co masz robić ...

Pozdrawiam

(Łyha89) #6

Paczke miał wysłać kurierem wpłaciem mu dodatkowo 30zł na przesyłke które napewno starczyły na przesyłke kurierem.

(neo10) #7

Ja bym napisał do niego finalnego maila z prośba o pilne podesłanie na maila skanu z dowodu nadania... daj mu czas do poniedziałku.. jeżeli nie to potem bierz się za zgłaszanie itp... gostek nie podał żadnego numeru komórki w swoich danych?

(Msprungk) #8

Proponuję czytać uważnie. Przecież z pierwszego postu wyraźnie wynika, że sprzedawca zainkasował pieniądze od Kupującego po czym sobie (podobno) wyjechał do Niemiec. Co to ma wspólnego z Pocztą Polską? Dla mnie to jest co najmniej zastanawiające zachowanie Sprzedawcy. No i ten mail. Ton tego maila nie wskazuje na to, że Kupujący może spać spokojnie

(neo10) #9

No ale czysto teoretycznie mógł wysłać i wyjechać w jakiejś sprawie do Niemiec... ;] także trudno tu też tak spekulować bo kto dla głupich 430zl uciekał by do niemiec :stuck_out_tongue:

(Msprungk) #10

Owszem, ale wtedy ktoś z rodziny by wiedział o sprawie. Tak sobie myślę - może sprzedawca nigdzie nie wyjechał tylko specjalnie tak powiedział by kupujący nie drążył tematu....

(Błażej) #11

A co jak wyjechał naprawde do niemiec?

Poczekaj te 2 tyg

Jeśli nie będzie z nim po tym czasie kontaktu to wtedy działaj

(Łyha89) #12

Nom poczekam do wtorku-środy wtedy minie dokładnie 2tygodnie tel komórkowy do niego mam ale co mi potym jak go nieodbiera :? ale qrde sprawdzałem jego komentarze wszystkie 30 jest pozytywne...

(Msprungk) #13

Ilość komentarzy nie ma żadnego znaczenia. Bywali tacy "gracze" na Allegro, którzy przez rok zbierali punkty za jakieś drobne transakcje a potem oszukiwali setki osób. Trzeba wyrobić sobie pewien nawyk:

-jak wartość przedmiotu jest znaczna to należy go kupić WYŁĄCZNIE poprzez odbiór osobisty lub korzystając z Płatności Allegro w powiązaniu z Escrow

-Popytać wcześniejszych kupujących jak to naprawdę było z ich transakcją. Większość Allegrowiczów nie wystawia negatywa bo się boją komentarza odwetowego i nie chcą sobie "zapaskudzić" kartoteki lub nie chcą komuś robić przykrości. Smutne lecz prawdziwe

-nie rzucać się na okazję w jakiejś absolutnie niskiej cenie. Zachować zimną krew. Lepiej stracić przedmiot niż pieniądze