Nieuczciwy Allegrowicz. Czy sprawe kierować już do Allegro?

Witam !

Mam otóż taki problem 9kwietna kupiłem telefon od Allegrowicza który miał 30komenatrzy poztywnych myśle pewnie wszystko będzie ok, wpłaciłem mu 430zł na konto wieczorem napisał że pieniądze otrzymał i poinformuje o nadaniu paczki niestety do wczoraj niebyło z nim kontaktu po licznych prubach dodzwonienia się, pisania e-maili itp…

Przedwczoraj mu napisałem e-mail że jeżeli do dzisiaj nieotrzymam paczki z telefonem albo zwrotu pieniędzy sprawe kieruje do Allegro to wreszcie wczoraj ktoś odpisał łaskawie z jego e-maila że Robert (sprzedawca) jest w niemczech i żebym go niestraszył bo za to jest odpowiedzialność karna i że sprawe do Allegro jak już moge skierować po 2tygodniach.

Co radziecie zrobić z tą sprawą ? Jak wygląda cały proceder zgłąszania sprawy do Allegro ?

Myśle że pieniądze odzyskam… :?

Z góry dzieki za wszystkie odpowiedzi.

http://www.allegro.pl i 'pomoc" po prawej stronie u góry a do kompletu dział 'usługi" i program ochrony kupujących

A co do straszenia - napisz, że skierujesz przeciwko niemu wniosek do sądu grodzkiego w postępowaniu upominawczym to od razu będzie grzeczniejszy :wink:

Za te pieniądze kupiłbyś w salonie nowy telefon,a tak to wydaje mi się,że po Twojej kasie.To nauczka na przyszłość.

Zapoznałem się już z tą Pomocą widze że pieniądze idzie odzyskać…

Teraz wszedłem na gościa konto to w informacjach wyskoczyło mi że ostatnio logowanie było dzisiaj o 9:45 a na e-mail dalej nieotrzymałem odpowiedzi

Dziś mamy 18 kwietnia, więc uważam że jesteś trochę w gorącej wodzie kompany, gdyż jeżeli przesyłka została nadana Pocztą Polską, to może iść nawet do dwóch tygodni, nawet jeżeli nadawcę od odbiorcy dzieli 50 km … Poczcie się nie spieszy … wiem coś o tym … niestety

Według prawa sprawę do Allegro możesz zgłosić po 14 dniach roboczych od momentu sfinalizowania transakcji (które jeszcze w Twoim przypadku nie minęły), a by odzyskać pieniądze musisz zgłosić najpierw sprawę na Policję, następnie po otrzymaniu zaświadczenia o wszczęciu postępowania przeciwko Twojemu kontrahentowi, zgłaszam sprawę do Allegro.pl wraz ze skanem dowodu wpłaty, dowodu osobistego i zaświadczenia z Policji - całość procedury będzie trwała od 30 do 50 dni … Polecam najpierw skontaktować się z Obsługą Klienta Allegro.pl, opisać dokładnie całą sprawę, a oni podpowiedzą Ci co masz robić …

Pozdrawiam

Paczke miał wysłać kurierem wpłaciem mu dodatkowo 30zł na przesyłke które napewno starczyły na przesyłke kurierem.

Ja bym napisał do niego finalnego maila z prośba o pilne podesłanie na maila skanu z dowodu nadania… daj mu czas do poniedziałku… jeżeli nie to potem bierz się za zgłaszanie itp… gostek nie podał żadnego numeru komórki w swoich danych?

Proponuję czytać uważnie. Przecież z pierwszego postu wyraźnie wynika, że sprzedawca zainkasował pieniądze od Kupującego po czym sobie (podobno) wyjechał do Niemiec. Co to ma wspólnego z Pocztą Polską? Dla mnie to jest co najmniej zastanawiające zachowanie Sprzedawcy. No i ten mail. Ton tego maila nie wskazuje na to, że Kupujący może spać spokojnie

No ale czysto teoretycznie mógł wysłać i wyjechać w jakiejś sprawie do Niemiec… ;] także trudno tu też tak spekulować bo kto dla głupich 430zl uciekał by do niemiec :stuck_out_tongue:

Owszem, ale wtedy ktoś z rodziny by wiedział o sprawie. Tak sobie myślę - może sprzedawca nigdzie nie wyjechał tylko specjalnie tak powiedział by kupujący nie drążył tematu…

A co jak wyjechał naprawde do niemiec?

Poczekaj te 2 tyg

Jeśli nie będzie z nim po tym czasie kontaktu to wtedy działaj

Nom poczekam do wtorku-środy wtedy minie dokładnie 2tygodnie tel komórkowy do niego mam ale co mi potym jak go nieodbiera :? ale qrde sprawdzałem jego komentarze wszystkie 30 jest pozytywne…

Ilość komentarzy nie ma żadnego znaczenia. Bywali tacy “gracze” na Allegro, którzy przez rok zbierali punkty za jakieś drobne transakcje a potem oszukiwali setki osób. Trzeba wyrobić sobie pewien nawyk:

-jak wartość przedmiotu jest znaczna to należy go kupić WYŁĄCZNIE poprzez odbiór osobisty lub korzystając z Płatności Allegro w powiązaniu z Escrow

-Popytać wcześniejszych kupujących jak to naprawdę było z ich transakcją. Większość Allegrowiczów nie wystawia negatywa bo się boją komentarza odwetowego i nie chcą sobie “zapaskudzić” kartoteki lub nie chcą komuś robić przykrości. Smutne lecz prawdziwe

-nie rzucać się na okazję w jakiejś absolutnie niskiej cenie. Zachować zimną krew. Lepiej stracić przedmiot niż pieniądze

2 posts were split to a new topic: Problem ze sprzedawcą z Allegro