Nieznany problem z 2 niezależnymi dyskami

(Suami777) #1

Witam,

Sytuacja wygląda następująco. Jestem posiadaczem 2 dysków - WD BLack 2TB (ma 3 miesiące) i WD Green 1TB. Ostatnio przeinstalowałem system na Windows 10. Problem pojawia się w momencie pierwszego restartu systemu, logowanie zawiesza się na logo microsoftu co ciekawe dzieje się to samo w tym samym momencie na obu dyskach twardych. Przebieg wyglądał tak:

• Instaluje Windows 10 na WD Black

• System zainstalowany bez problemu, instaluje aktualizacje,

• Restart systemu;

• Błąd

Zmieniam dysk
- Instaluje Windows 10 na WD Green

• System zainstalowany bez problemu, instaluje aktualizacje,

• Restart systemu;

• Błąd

Mówię sobie ok, to tylko windows postawie linuxa i sprawdzę, no więc :

• Instaluje archa na WD Black

• Na zainstalowanym systemie doinstalowuje programy, w końcu idę spać i wyłączam kompa

• Wstaje rano i mam błąd przy startowaniu systemu

• Dokładnie to samo na WD Green

Oba dyski sprawdziłem mają 0 błędów, 0 bad sektorów ich żywotność jest jeszcze powyżej 90%.
Wymieniłem kable sata, nic nie dało.

Macie może pomysł dlaczego 2 niezależne dyski, nie używane w raidzie mają ten sam błąd na 3 róznych systemach ? (Windows 10/7 oraz arch linux )

(bachus) #2

Przy którym dysku dojdziesz do wniosku, że to nie wina napędów?  Mówisz, że po restarcie, czyli coś zaczyna być w pełni obsługiwane. Ja bym zaczął od karty graficznej, sprawdzenia temperatur, puszczenia pełnego testu pamięci…

(JNJN) #3

Masz zawsze podpięte oba dyski do płyty?

A zasilacz - odczytaj z niego co to za typ?

I to co wyżej, bo wygląda na problem sprzętowy?

(Suami777) #4

Tempratury w normie, gpu działa bez zastrzeżeń, test pamięci zrobiony - wynik ok.

Nie zawsze dyski były podpiete na raz.
Zasilacz Logic ATX 12V 2.2 - vol 230V 60-50Hz, 

Przy tym który da mi jakieś rozsądne uzasadnienie co nie działa, zresztą nie rozumiem pytania 2 dyski testowane a ty piszesz jakbym 30 użył …

(bachus) #5

Jak robiłeś test pamięci?

(Suami777) #6

Memtest+ z bootowalnego iso linuksa

(JNJN) #7

Sprawdź na innym zasilaczu.

Zobacz jak wyglądają wszystkie elektrolity na płycie i karcie grafiki?

(Suami777) #8

Nie mam za bardzo możliwości testu na innym zasilaczu, co to sa te elektrolity na płycie i gpu ?

(p19koz) #9

a może spróbuj zainstalować system z podpiętym jednym dyskiem, a dopiero na gotowe podpiąć drugi?

(JNJN) #10

Zawsze zastanawiam się po co Bozia co niektórym dała internet???

Pierwszy lepszy link!!!

http://extern.pl/elektronika/wymiana_kondensatorow/

Zobacz, czy nie są wylane lub wypukłe.

I trzeba inny zasilacz.

(Suami777) #11

Czyli wg ciebie “elektrolity” to “kondensatory” ? Napisales jakias glupkowata nazwe po ktorej nie szlo zrozumiec o co ci chodzi i pieszesz po co niktorym internet ? Wiec po co niektorym edukacja ?

P.S. Polecam https://pl.wikipedia.org/wiki/Elektrolit
P.S2. I po czym wywnioskowałeś że to zasilacz, oświecisz mnie ?

To też próbowałem. 

(JNJN) #12

Wpisz głupkowatą nazwę do szukajki i zobacz, co wyskoczy?

Bo to bardzo słabej jakości zasilacz i czarna lista i trzeba sprawdzić kompa na innym firmowym.

https://techlipton.pl/czarna-lista-zasilaczy/

(Suami777) #13

Czyli żadnych konkretów tylko to że jest na “czarnej liście”… bardzo to mądre … 

O to co się pojawi (załącznik), dalej chcesz głupoty pisać ?

elektrolity_-_Szukaj_w_Google.png

(stan55) #14

wejdź do biosu, czy widoczny jest dysk z systemem, opcja- ata port information lub coś w tym rodzaju, czy dysk ustawiony jest jako nadrzędny, pozostało jeszcze sprawdzenie kabelków

(JNJN) #15

Zastanawiam się po co zadajesz pytanie na Forum, jak na wszystko masz własną odpowiedź.

Takie zachowanie kompa może świadczyć na problem z zasilaniem, zasilaczem lub inne i najpierw trzeba sprawdzić, to co napisałem.

I naprawdę, NIE bój się czytać!!!

Edit:

Napisałem wyraźnie… elektrolity na płycie

(Suami777) #16

Kable były wymonione, pisałem w pierwszym poscie ;). Dysk jest widoczny.

Ja się zastanawiam jak ktoś kto kondensatory nazywa elektrolitami się w ogóle wypowiada i jeszcze pisze głupkowate wywody o używaniu internetu. Bardzo Cię proszę opuść ten temat, twoja wiedza nie umożliwia Ci pomocy w tej sprawie a twój język technologiczny uniemożliwia rozumienie tego co piszesz. Dzięki za chęci ale to nie to … proponuje się dedukować i więcej nie wypisywać takich głupot.

(JNJN) #17

No wiesz, typów kondensatorów jest dużo… ale kondensator elektrolityczny, to potocznie , elektrolit, i tyle.

Widać dla Ciebie nazwanie komputera, kompem, NIE kojarzy się z komputerem… Koniec

Edit:

Ale masz rację, powinno fachowo być: kondensator elektrolityczny.

(stan55) #18

Czy próbowałeś zauktualizować bios? I nie dochodź się o elektrolity, tak potocznie określa się kond. elektr.

Nie piszesz nic o komunikacie błędu.

(Suami777) #19

Bios jest aktualny, ostatnia wersja z 2013 roku.

(p19koz) #20

Kolega wyżej ma rację. Pożycz od kogoś zasilacz i sprawdź czy i przy nim problem będzie występował. Jesteś głuchy na jego argumenty, a na 99% ma rację.