Nieznany problem z 2 niezależnymi dyskami

Witam,

 

Sytuacja wygląda następująco. Jestem posiadaczem 2 dysków - WD BLack 2TB (ma 3 miesiące) i WD Green 1TB. Ostatnio przeinstalowałem system na Windows 10. Problem pojawia się w momencie pierwszego restartu systemu, logowanie zawiesza się na logo microsoftu co ciekawe dzieje się to samo w tym samym momencie na obu dyskach twardych. Przebieg wyglądał tak:

 

  • Instaluje Windows 10 na WD Black

  • System zainstalowany bez problemu, instaluje aktualizacje,

  • Restart systemu;

  • Błąd

Zmieniam dysk

  • Instaluje Windows 10 na WD Green

  • System zainstalowany bez problemu, instaluje aktualizacje,

  • Restart systemu;

  • Błąd

 

Mówię sobie ok, to tylko windows postawie linuxa i sprawdzę, no więc :

  • Instaluje archa na WD Black

  • Na zainstalowanym systemie doinstalowuje programy, w końcu idę spać i wyłączam kompa

  • Wstaje rano i mam błąd przy startowaniu systemu

  • Dokładnie to samo na WD Green

Oba dyski sprawdziłem mają 0 błędów, 0 bad sektorów ich żywotność jest jeszcze powyżej 90%.
Wymieniłem kable sata, nic nie dało.

Macie może pomysł dlaczego 2 niezależne dyski, nie używane w raidzie mają ten sam błąd na 3 róznych systemach ? (Windows 10/7 oraz arch linux )

Przy którym dysku dojdziesz do wniosku, że to nie wina napędów?  Mówisz, że po restarcie, czyli coś zaczyna być w pełni obsługiwane. Ja bym zaczął od karty graficznej, sprawdzenia temperatur, puszczenia pełnego testu pamięci…

Masz zawsze podpięte oba dyski do płyty?

 

A zasilacz - odczytaj z niego co to za typ?

 

I to co wyżej, bo wygląda na problem sprzętowy?

Tempratury w normie, gpu działa bez zastrzeżeń, test pamięci zrobiony - wynik ok.

 

 

Nie zawsze dyski były podpiete na raz.
Zasilacz Logic ATX 12V 2.2 - vol 230V 60-50Hz, 
 

Przy tym który da mi jakieś rozsądne uzasadnienie co nie działa, zresztą nie rozumiem pytania 2 dyski testowane a ty piszesz jakbym 30 użył …

 

Jak robiłeś test pamięci?

 

Memtest+ z bootowalnego iso linuksa

Sprawdź na innym zasilaczu.

 

Zobacz jak wyglądają wszystkie elektrolity na płycie i karcie grafiki?

Nie mam za bardzo możliwości testu na innym zasilaczu, co to sa te elektrolity na płycie i gpu ?

a może spróbuj zainstalować system z podpiętym jednym dyskiem, a dopiero na gotowe podpiąć drugi?

Zawsze zastanawiam się po co Bozia co niektórym dała internet???

 

Pierwszy lepszy link!!!

 

http://extern.pl/elektronika/wymiana_kondensatorow/

 

Zobacz, czy nie są wylane lub wypukłe.

 

I trzeba inny zasilacz.

 

 

Czyli wg ciebie “elektrolity” to “kondensatory” ? Napisales jakias glupkowata nazwe po ktorej nie szlo zrozumiec o co ci chodzi i pieszesz po co niktorym internet ? Wiec po co niektorym edukacja ?

P.S. Polecam https://pl.wikipedia.org/wiki/Elektrolit
P.S2. I po czym wywnioskowałeś że to zasilacz, oświecisz mnie ?

To też próbowałem. 

Wpisz głupkowatą nazwę do szukajki i zobacz, co wyskoczy?

 

 

Bo to bardzo słabej jakości zasilacz i czarna lista i trzeba sprawdzić kompa na innym firmowym.

 

https://techlipton.pl/czarna-lista-zasilaczy/

 

Czyli żadnych konkretów tylko to że jest na “czarnej liście”… bardzo to mądre … 

O to co się pojawi (załącznik), dalej chcesz głupoty pisać ?

elektrolity_-_Szukaj_w_Google.png

wejdź do biosu, czy widoczny jest dysk z systemem, opcja- ata port information lub coś w tym rodzaju, czy dysk ustawiony jest jako nadrzędny, pozostało jeszcze sprawdzenie kabelków

Zastanawiam się po co zadajesz pytanie na Forum, jak na wszystko masz własną odpowiedź.

 

Takie zachowanie kompa może świadczyć na problem z zasilaniem, zasilaczem lub inne i najpierw trzeba sprawdzić, to co napisałem.

 

I naprawdę, NIE bój się czytać!!!

 

Edit:

 

Napisałem wyraźnie… elektrolity na płycie

Kable były wymonione, pisałem w pierwszym poscie ;). Dysk jest widoczny.

Ja się zastanawiam jak ktoś kto kondensatory nazywa elektrolitami się w ogóle wypowiada i jeszcze pisze głupkowate wywody o używaniu internetu. Bardzo Cię proszę opuść ten temat, twoja wiedza nie umożliwia Ci pomocy w tej sprawie a twój język technologiczny uniemożliwia rozumienie tego co piszesz. Dzięki za chęci ale to nie to … proponuje się dedukować i więcej nie wypisywać takich głupot.

No wiesz, typów kondensatorów jest dużo… ale kondensator elektrolityczny, to potocznie , elektrolit, i tyle.

 

Widać dla Ciebie nazwanie komputera, kompem, NIE kojarzy się z komputerem… Koniec

 

Edit:

Ale masz rację, powinno fachowo być: kondensator elektrolityczny.

Czy próbowałeś zauktualizować bios? I nie dochodź się o elektrolity, tak potocznie określa się kond. elektr.

Nie piszesz nic o komunikacie błędu.

Bios jest aktualny, ostatnia wersja z 2013 roku.

Kolega wyżej ma rację. Pożycz od kogoś zasilacz i sprawdź czy i przy nim problem będzie występował. Jesteś głuchy na jego argumenty, a na 99% ma rację.