Niski transfer w torrentach

Witam. Mam pewien problem z torrentami, a minowicie z prędkością ich pobierania. Cały czas mam prędkość ok 4kb/s. Czasem spada do 0.89, a maksymalnie to 10kb/s. Myślę, że coś jest nie tak… Mam neostrade 1mb i liveboxa. Do pobierania torrentów używam aresa. Normalnie prędkość przy pobieraniu u mnie to ok. 130kb/s. Może wiecie co może być przyczyną? Nie jestem aż tak dobrze obeznany w tym temacie… Proszę pomóżcie! !!

Pozdrawiam.

To używaj unikalnego programu, ja polecam uTorrent.

Użyj programu uTorrent. Ściągaj torrenty, które mają dużo seedów i peerów. adam749 nie czepiaj się na siłę. Swoją drogą dużo wiesz o torrentach. Skąd?

adam749 na torrentach są również pliki legalne i nie ma potrzeby od razu traktować wszystkich jak piratów [-X

Spróbuj innego programu np. utorrent i czy pliki które ściągasz mają dużo seedów,sprawdź również czy firewall nie blokuje ci aresa

Tak… Teraz moje kolejne pytanie: co to są seedy i jak to sprawdzić oraz jak sprawdzić czy firewall nie blokuje aresa i co to znaczy :smiley: Proszę o wyrozumiałość…

Nie jestem w tej tematyce na tyle biegły…

Ściągnąłem Bete Win 7, bo udostępniona wersja przez DP u mnie nie chciał się ściągnąć (przy 15% stawało ściąganie) więc ściągnąłem z rapida…

Po za tym rapidshare to jest przechowalnia plików tak jak wrzuta, czy chomiki itp.

Dobra koniec offtopu bo zaraz i za to oberwie.

Jakiego masz firewalla lub antywirusa??

Jakiego masz antywirusa

http://www.searchengines.pl/Seed-and-Peer-t62938.html

Kaspersky

Ale kaspersky Internet Security czy Kaspersky antivirus??

Ściągnij uTorrenta. Włącz kreator ustawień. Kliknij przycisk sprawdź przekierowanie portów.

jeszcze nie ‘dobranoc’ a juz bajki opowiadasz? =D>

mylisz klienta z trackerem i z reguly te platne strony z trackerami sa wlasnie pirackie, bo tam dostaniesz cos za pol-darmo…

co do problemu autora - porty przekierowane/otwarte? klient ustawiony - wiekszosc ma za duza ilosc polaczen rownoczesnych co zatyka karte/OS (znaczy za duzo plikow na raz i seedow podpietych pod nie)

firewall i ustawienia routera/modemu?

Zrobiłem tak, jak mówił slawex1983. Wyświetlił mi się taki komunikat:

"

Welcome to the µTorrent Port Checker.

A test will be performed on your computer to check if the specified port is opened.

Checking port 29081 on xxx…

Error! Port 29081 does not appear to be open.

Please see http://www.portforward.com for more information about how to map a port.

Please make absolutely sure that PeerGuardian2 or Protowall is allowing utorrent.com (xxx) in either of those programs. Those of you using ipfilter.dat should make sure the list does not include the website’s IP. After making sure of this, re-run this test by refreshing the page (F5). "

Jaki masz net ? Musisz odblokować porty w firewallu.

  1. nie podawaj swojego IP :smiley:

  2. w kliencie (utorrent?) ustaw port 6885-9 (typowy dla p2p w routerach)

  3. mozesz ustawic random (za kazdym razem otwierajac klienta, ten wybiera inny port) az trafisz… czasochlonna operacja,

ps.

  1. a klient dodany do wyjatkow na firewall’u, tym sprzetowym jak i software’owym?

Jezeli jestes w wewnetrznej sieci, tudziez komercyjnej, nie powinienes miec blokowanych portow, ale jezeli to jakas trefna siec, z chorym adminem, ktory uwielbia maile i telefony od uzytkownikow to moze blokowac porty, albo udostepniac tylko te standardowe typowe dla kazdego uzytkownika:P Jak wylaczysz windowego firewalla i wszelkie inne boby i nic nie pojdzie, to niestety musisz szukac glebiej u pana boba:P Przy okazji mozesz wziac kij i powiedziec mu zeby przekierowywal porty i uzewnetrznial cie w sieci dzieki czemu zyskasz miano seeda:P

A co do piractwa? Tosz wszyscy bazujemy na legalnym sofcie a przy pomocy torrentow udostepniamy sobie zasoby:P

Kto by chcial sciagac lewizne, skoro nawet placac za oprogramowanie nie jest ono tego warte:P

A PS: nie doczytalem:P skoro masz 4kb/s, to raczej moze nie porty, tylko trafny rzut admina na to, ze jak sciagasz cos za posredcnitwem torrentow to ci ucina lacze do oplakanych wartosci:)

ProAgent , mam neostrade 1mb. livebox należy do mnie i tylko do mnie :smiley: Mam połączony na 2 kompy: mój i moich rodziców.

Clockwork , po ustaieniu takiego portu dalej to samo.

bomkallo , “windowego firewalla”- tzn zapore?

A czy to normalne:

liczba slotów: 6

liczba połączeń: 600

?? ?? ??

a… i-

seedów:26(2165)

peerów 47(7291)

oho, fakt, tez nie doczytalem neostrada:P ■■■■:P

jak powyzej, wejdz sobie na torrentz.com, wpisz obojetnie co i skup sie na duzej liczbie seedow

ja ostatnio testowalem lacze sciagajac crysisa:P to ogolnie przy optymalnej liczbie nawet do 20-30 seedow potrafie wyssac 180-200kb, a zatem moze zrob sobie kilka prob na dobrze oseedowanych torrentach

a jak masz dwa kompy, to nie weim router czy sieciowka? jezeli router to tez pokombinowac mozesz zebys byl widoczny, ogolnie bedac seedem(zakladam) ma sie mozliwosc laczenia do seedow i peerow, wspomagajac w ten sposob wymiane danych a co za tym idzie masz wieksze szanse na to, ze predzej dostaniesz cos ty, niz peer ktory tylko ssie na seedach:P

a20fbfb5db026ce7.jpg

“Aby uzyskać wysokie transfery…” Co mam tam wpisać ?? ?? !!

W programie wyświetla mi się jeszcze z żółty trójkąt “brak połączeń przychodzących”

Nic nie wpisuj tylko sprawdź przekierowanie portów i zobacz jakie ew. są wolne wtedy wpisz.

ale jak o sprawdzić?