Niskie wyniki testów speedtest

Ja mam INEA 600Mb/s. Z driver AMD idzie 7xMb/s, z Microsoftu pobieranie ISO win 10 ledwo 8Mb/s. Widać, ze serwery MS nie wyrabiają już.

Masz dokładnie internetu 12 razy więcej, niż ja, ale tylko ciut szybciej pobierasz. 50Mbs - a pobieranie stabilne z MS 5.7MBs. Miałem 250Mbs z UPC i pobierałem do 30MBs od MS.
Żeby zaraz 600Mbs? Tyli dobra się marnuje.
Snap676

Bogdan no marnuje się. 5 razy 8 to pobierało ci z prędkością 40 Mb/s. Ja normalnie nawet z MS-fru mialem 78MB/s czyli 78 razy 8. Sam sobie policz :stuck_out_tongue:

Z serwerów google nawet ciut szybciej pobieram, ale nie dostrzegam, aby z serwerów MS było coś spie… 12 razy. Wszystko, to dobre ustawienia.
Swoją drogą, mam światłowód w mieszkaniu za 29 zł mies. No i wystarcza w zupełności takiemu emerytowi jak ja.

Było to już robione. Zero zmian.

Najprawdopodobnie zrobię format komputera i zobaczymy, nie wiem co innego mogę zrobić.

No dobrze, ale skoro są takie różnice wyłącznie przy przeglądarce, to może spróbuj zmienić serwery DNS z domyślnych na ja wiem, 8.8.8.8, 8.8.4.4

Po dzwonieniu i pisaniu do INEI wiem od nich tylko tyle że po ich stronie wszystko jest git.

Sprawdzałeś aplikacją speedtest pro, sprawdż tez aplikacją Ookli. Jęśli wyniki będą podobne i będą się znacząco różnić od bieżących wyników w przeglądarkach to ja bym zastanawiał się czy jakieś badziewie nie siedzi w systemie i przy ich uruchomieniu nie korzysta z ich „łącza”.
Przy jednej przeglądarce mozna by to było zrzucić na jej błędy, przy wszystkich które używałeś, byłby to niesamowity przypadek.

Jak rozumiem nie przyjmujesz ewentualności, że masz za słaby komputer do speedtesta na 1Gbps? :wink:
To są już naprawdę spore prędkości i o wysycenie i5 9gen wcale nie trudno…
Sam mając wcześniej i5-9600k i 1Gbps od Inei widziałem jak cpu dostawało czkawki przy pobieraniu np. ze Steama i pełnej prędkości nie było, a np. połowa.
Speedtest wysycał proca na 100 %, chociaż prędkość akurat była w okolicach 900 Mbps.

[quote=„neverez, post:1, topic:652722”]
Witam, mam problem otóż posiadam światłowód od INEI 1GB/s i tylko w programie
pro speed test pokazuje dobre wyniki +/- 950 mb/s w obie strony.
[/quote]
Czasem dobrze zacząć czytać od początku.

I co niby z tego wynika?
Speedtest pro jest zoptymalizowany pod słabe komputery i nie wymaga dużo zasobów od sprzętu.
Co innego ciężkie speedtesty na stronach.
Jeśli już koniecznie chce się udowodnić, że to isp daje dupy, a nie twój sprzęt to odpalasz jakiegoś iperfa czy pobieranie wieloma połączeniami do ramdysku i badasz.
Speedtest na stronce to można sobie robić dla zabawy.

Dwie aplikacje, jedna to tester a druga przeglądarka i cpu sie nie wyrabia przy drugiej. Bo speed test na stronie jest ciężki. Ciekawa teoria. :joy:

No widzisz, polecam zasięgać więcej praktyki, a mniej teorii ;D

Widzę ze do swojego lustra piszesz. :man_facepalming:

Zacznijcie patrzeć sprawę z innego punktu widzenia. F-Secure, to AV jeden z najbardziej obciążających system. Przeglądarki korzystają z modułów systemowych, bibliotek systemowych - grubo ponad setkę. Modułów np firefoxa jest tylko kilkadziesiąt. Nawet nie dziwi, że włączenie przeglądarki znaczy, że każdym procesie buszuje f-secure, jak i w ustawieniach karty sieciowej od dns, do proxy itd. Apka nie uruchamia tyle modułów, co przeglądarka.
F-Secure, to wybór użytkownika. Niestety.

Przy testach, AV powinno się wyłączyć.

Przyspieszysz tymi ustawieniami serwery MS-tu?

Niczyich serwerów nie przyspieszy się.
Trzeba pozbyć się f-secure. Jest cała harmonia dodatków blokujących.
Pobrać TCPOptymizer, uruchomić jako admin, kliknąć Optimal - OK wyskoczy okno z optymalnymi ustawieniami, kliknąć OK, zgodzić się na restart komputera i tyle. Programiku trochę kilobajtów.
Przynajmniej starać się trzeba, żeby wyciągnąć z serwerów ile się da. Poszperać za programami do wielowątkowego pobierania.

1 polubienie

Panowie udało się! TCPOptymizer ustawienia Optimal dały radę i wszystko śmiga teraz!


Dziękuję @Bogdan_G za pomoc.
Proszę o zamknięcie.

1 polubienie