Nokia E50 czy brać inną?

Witam

Zastanawiam sie nad kupnem telefonu Nokia E50, dobrze sie sprawuje, jak z jej systemem ? dobrze pracuje ? Podobno mp3 ma dobre ?

Moze cie mi jeszcze cos na temat tego fona napisać ? Wady i zalety.

Czy może wźiąść inny telefon w tej cenie ?

Bardzo fajny telefon o naprawdę dużuch możliwościach zwłaszcza biorąc pod uwagę Symbiana. Czcionka nie jest taka zła. Natomiast beznadziejny jest tryb wybierania głosowego - nie można nagrać własnego głosu tylko jest syntezator mowy i to w dodatku tylko angielski - nie rozpoznaje polskiej mowy co praktycznie czyni tę funkcję bezużyteczną - w tym zakresie pierwowzór 6310 i 6310i były bezkonkurencyjne. Bateria je naprawdę ok - blisko możlwiości 6310i. Ta Nokia ma naprawdę dobry odtwarzacz mp3 , dobry aparat (1,3 Mpix), Slot na karty pamięci (micro sd) + pamięć wewnętrzna ok 70 MB . Jest to telefon głównie przeznaczony dla biznesmenów , ale myślę że jeżeli szukassz multimedialnego telefonu to ten powinien po części spełnić twoje oczekiwania. W podobnej cenie jest Nokia N70 :smiley: Jeżeli zależy ci na przede wszystkim możliwościach multimedialnych to bierz tą Nokię :wink: . Pod względem multimedialnym N70 bije E50 na głowę :smiley:

No z tego co wiem to N70 ma starszego symbiana niż E50 :wink:

A tak to tymi bardziej ważnymi funkcjami to N70 jest tylko lepsza pod względem aparatu i niczym specjalnie więcej… no może ze ma jeszcze radio i tak to już raczej nic więcej…

Wolałbym już E50 bo ma wiekszy wyswietlacz i jest lżejsza, nowszy symbian.

A jak z wytrzymałością E50 ? Są już jakies “wrodzone” wady ?

Czy psuje sie w niej coś często w wielu modelach ?

Mam ten telefonik od 4 miechów i sprawuje się bez zarzutu. Zaliczył też jeden crash test-spadł na podłogę z wysokości 1,5 metra i nic.

Oprócz nowszego symbiana i szybszego działalnia ma też lepszy wyświetlacz niż n70, ale za to nie ma radia i 3G.

Radia i tak mało używam… a 3G w Plosce… to gorzej niż źle :]

Wysw. z tego co czytałem mają taki sam pod wzgledem kolorów 262 tys. tylko że E50 ma większy…

A jakieś fotki przykładowe mógłby ktoś wkleić zrobione tym fonem :] ?

E50 ma właśnie ciut mniejszt wyświetlacz, ale za to ma dużo lepszą rozdzielczość, co przekłada się na super jakość :slight_smile:

Chłopie nawet się nie zastanawiaj. Napewno będziesz zadowolony:) Dodam, tylko że niektórzy narzekają na małą czcionkę-ale na jakimś forum ktoś znalazł skuteczny sposób na jej powiększenie.Tyko, że troszkę się dziwię, bo pomimo iż posiadam wadę wzroku, wszystko doskonalę odczytuję:)

PS. Super jest również ta dioda, która informuje o nieodebranym połączenu/smsie.

No właśnie maciasss1, czytałem różne opinie i komentarze że ma małą czcionke ten telefon i nażekali ludzi na to, ale ja mam dobry wzrok więc raczej z tym problemów mieć nie będe.

A mógłbyś podać linka do tego forum, albo na PW ? :slight_smile:

bede wdzięczny, albo jakies inne stronki gdzie jest duzo aplikacji na ten telefon oraz różne porady itp…

Bede wdzięczny :slight_smile:

I jeszcze jedno, czemu ściągnięcie sim locka z tego telefonu jest tak drogie ? (inne wyższe modele Noki również)

Mam Plusa i bede kupowac tego fona z Sim lockiem na Plusa, zresztą podobno te telfony z Orange często sie zawieszają i wyłanczają same, bo tak zbrandlowali soft ze szkoda gadac :shock:

Zdjęcie simlocka jest takie drogie bo mało kto potrafi to robić. Softa z orange można łatwo samemu usunąć i uzyskać normalny telefon taki jak z nokia poland.

Jeśli już to kupuj bez locka (od dystrybutora) lub z simem na Plusa. Ja mam w Orange i nie mam z telefonem problemów, chociaż na początku były-twardy reset pomógł:)Mi czcionka nie przeszkadza. A jeśli chodzi o stronkę to polecam: http://www.dotsis. com (usuń jedną spację);)po zarejestrowaniu się masz dostępdo wielu programów. Jeśli znasz ruski to możesz coś poszukać na: series60. ru(też 1 spacja do wywalenia;))

A co do tego forum to muszę poszukać bo chyba gdzieś tą stronkę zapisałem…tylko gdzie:/ Chociaż w google powinieneś znaleźć odpowiedź:)

Tutaj jest artykuł, który wyjaśnia jak zmienić czcionkę w E50: http://forum.symbian os.pl/viewtopic.php?t=3082 (1 spacja do wywalenia)

mój kuzyn go ma jako służbowy, wcześniej miał n70 i mówi że ten jest szybszy i tak nie muli

bateria jest najsłabszym punktem tego telefonu, troszkę dziwne że telefon biznesowy a bez ogniwa polimerowo-jonowego każdy pamięta ile trzymała 6310i

w orange już wychodzi z softem który wyłącza orange menu, ewentualnie wgranie nowego kasuje bo klienci się skarżyli w orange że te menu zamula fon, zresztą na jednym forum pracownicy nokii sami źle się wyrazili że orangutan tak postępuje z ich telefonami.

telefon wydaje się duży ale naprawdę to fajnie leży w kieszeni bo jest cienkiutki i lekki. mojemu kuzynowi wyłącza się i włącza sam czasem ale możliwe że to jego wina bo bawił sie nim i powgrywał rzeczy z s60 v2 a później nie mógł niektorych pokasować i możliwe że sam namotał.

bawiłem sie i joy chodzi ok, wadą są małe guziki i np mój ojciec juz by miał problem z naciśnięciem klawisza menu i C. kilka osób u niego w firmie skarży się że strasznie długo smsy wysyła ale u niego nie zauważyliśmy tego problemu. ogólnie jeśli z symbianem w tej cenie brałbym e50, bez symbiana natomiast nokie 6233 albo se k800i

Faktycznie klawisz c jest troszkę przymały i można go omyłkowo nacisnąć. Co do wysyłania smsów to nie trwa u mnie to długo, do tego znalazłem w sieci jakiś patch który to przyspiesza i faktycznie pomogło:)tzn. skróciło czas wysyłania esa o jakieś 5 sekund. Ja bym się zastanawiał jeszcze nad 6300-mi się strasznie podoba i może na gwiazdkę sobie sprawię:)

no mi tez się podoba strasznie ale narazie tylko w erze jest chyba

mógłbyś podesłać link

Złączono Posta : 13.05.2007 (Nie) 22:05

naSMS umożliwia dodania do wiadomości numeru telefonu bo standardowo tego nie ma, co uważam za błąd skoro się reklamuje telefon jako biznesowy, kurcze w mojej poczciwej 7250i jest taka opcja i nieraz korzystałem z tego

ogólnie myślę że telefon udany.

wie ktoś jak jest ze znakami ą, ę w słowniku t9 czy skracają smsy do 70 znaków jak w n70, wiem że tym programem naSMS można się tego pozbyć i znaki ą, ę zamieniają się na a,e ale ten program jest komercyjny.

grzechu w tej chwili nie wiem czy odnajdę ten link do tego patcha. Jak chcesz to napisz na PW to prześlę Ci to na maila-plik zajmuje 32KB a są w nim patche praktycznie do całej serii E i N:). A jak nie to jutro poszukam tego linka, chociaż łatwo nie będzie:( A co do programu NaSMS to zastanawiam się nad jego kupnem-koszt coś ok. 20 złociszy, więc niewiele jak za tak pożyteczny programik (tylko jeszcze nigdy nie wykonywałem przelewów zagranicznych:/ ale co tam może się uda:))

Zmiana wielkości liter w E50:

Click!

Co do wybierania głosowego to w moim przypadku nie ma problemu,czasem zdarzy mu się pomylić nazwy,poza tym wybiera wszystko co mu powiem.(FW 06.41.3.0)Bateria trzyma mi 5-6 dni jeśli się nim ostro bawie to jakie 3-4.

Co do aplikacji na s60v3 to zajrzyjcie na impart-forum.com :x

Witam.

Używam ten smartphone od stycznia tego roku.

Przede wszystkim jest on dla segmentu biznesowego,

choć nie tylko.

Najważniejsze zalety wg mnie to :

  • Symbian S60 v3,

  • dobra rozdzielczość ekranu,

  • oprogramowanie,

  • ładny design,

Dobrze spisuje się w nawigacji w połączeniu z odbiornikiem GPS

  • TomTom Navigator 6.

Jedyne co mi brakuje to WiFi.

Teraz wybrałbym Nokię E65.

Dzięki za linki i rady.

Dziś właśnie kupiłem Nokie E50 i jak narazie jestem zadowolony.

Jutro mam jeszcze iść odebrać kabel pod USB, tylko który lepiej ?

Widziałem kilka różnych w cenie 3zł i 5zł na allegro :shock: różne modele. Mógłby mi ktoś doradzić jaki najlepiej wźiąść ?

I jeszcze karte pamięci, czy lepiej z KingStona czy z SunDiska ?

Myśle żeby kupić 2GB, bo jak miałem k750i i karte 1GB to miałem mało hehe.

I jeszcze jakiś dobry adapterek, bo mam słuchawki CreAtive EP 630 i chciałbym z nich korzystać w mojej E50, tylko nie wiem czy sa wogole takie adaptery do Noki i w jakiej cenie i czy są dobre.

Dzięki i prosze o pomoc :slight_smile:

Jest przejsciowka i kosztują jakieś pare zł (koło 10).