Nokia N70 czy E65?

Witam. W poniedzialek bede kupować nowy telefon. Do wyboru mam Nokię N 70 oraz E65. Którą mi doradzacie?

W E65 przemawia do mnie rozszerzenie pamięci do 1GB.

Porównywałem telefony http://europe.nokia.com/phones/comparep … expcol#fg8 i bardziej jestem sklonny do e65. pzdr

Ale N70 możesz wrzucić nawet 2GB pamięci. Posiadam N70 chociaż tak naprawdę mało z niej korzystam bo sima nie mam sciągniętego a to koszt 200 zł najmniej. Ten telefonik jest przyjemny w użyciu ale najlepiej mnieć wgranego najnowsze oprogramowanie i przy nagrywaniu filmów obraz się tnie(słyszałem ze nie którym przy odtwarzaniu) od tej e65 to jest ładniejsza a jak z innymi sprawami to może się ktoś wypowie kto posiada e65

Do E65 też włożysz 2GB i bedzie działać.

Ja zdecydowanie bym brał E65, nie ma sie nad czym zastanawiać, nowszy symbian, napewno lepszy aparat mimo ze oba mają 2mpX, E65 to nie taki kloc jak N70 :wink: i jest nowsza E65 i też duzo drozsza, no chyba ze tez masz okazje kupic E65 w cenie N70 (u mnie w komisie spokojnie N70 dostaniesz już za 500zł, jak potargujesz o lekko ponad 400 :wink: )

Sim lock w tych telefonach to juz nie problem(N70), sciagniesz sim locka w domu za free.

E65 dwa razy drozsza

Sorki że sięwybijam z pytaniem w topic kolegi ale jak to zrobić w domu?

Potrzebujesz programu BB5 simlock i kabla pod USB najlepiej DKU-5, na DKU-2 nie działa i na CA-53 też nie, na CA-43 róznie bywa :wink:

No i w telefonie(do N70 bo do kazdego jest inny) musisz mieć czip taki RM84/99 - RAP3G v2.20 jesli taki masz to sciagniesz sima tym sposobem, jesli nie to sim lock to koszt w komisie jakies 150zł, ale raczej taki czip bedzie :wink:

Wszystko na http://www.symbianos.pl

Polecam E65 , wygląd na zdjęciach nie zabardzo ale w “relau” to już całkiem coś innego , bardzo ładny, przyjemny i delikatny w wyglądzie model , nowy symbian (9,1) dość szybki jak na symbiana , najbardziej potrzebne klawisze bez rozsuwania , nie ma co się zastanawiać E65 a i bateria trzyma bardzo dobrze 4-5 dni (czesto używany). N70 to wielka cegła naprzeciwko E65 ale tylko wizualnie wymiarami różnią się bardzo niewiele 4mm w każdym wymiarze ale te 4 i wygląd robi swoje.

Cena tutaj nie gra roli (oba telefony mam za 1zł :wink: ). N70 ma wbudowane radio co tez jest fajną rzeczą, a e65 nie ma. I e65 ma wiekszy ekranik.

Dobra, to wybór padł na E65 :slight_smile:

Złączono Posta : 03.06.2007 (Nie) 18:55

Jeszcze wracając do tematu…

Mam jeszcze możliwość wyboru Nokii N73. To którą teraz wybrać? E65 czy N73?

jednak ja dalej proponuje E65 , ładniejszy wygląd , szybsze działanie , nie posiada radia może i wada a może i nie , częste podłąnczanie słuchawek/pętli indukcyjnej (bez tego radio nie działa)“wykańcza” pop port, z tego co piszesz to wielkość telefonu nie robi różnicy czy to będzie “cegła” czy coś mniejszego , więc zaproponuje N95 nawet jakbyś miał dopłacić 400-500zł to byłby chyba najlepszy wybór.

Ja terz proponuje E65 jest wogole Gites :!:

Tak, gabaryty nie są problemem. N73 ma za to bardzo fajny aparacik 3.15mgp. E65 jest telefonem bardziej biznesowym…

Niestety, dopłata odpada, akurat te telefony moge dostać za 1zł…

Złączono Posta : 04.06.2007 (Pon) 15:35

Update: zostałem źle poinformowany. Telefon Nokia E65 moge dostać za dopłatą 400zł co zdecydowanie odpada.

Sposrod telefonow, które mogę dostać za 1zł mogę wybrać z Nokii N70, E50 lub 5200.

Jeśli chodzi o te trzy fony to zalezy na czym ci najabrdziej zalezy jesli chodzi o funkcjonalnosc:

  • E50 ma lepszego symbiana od N70 ale za to N70 ma dwa aparaty i jeden ma 2mpX

  • N70 ma lepsze aparaty od E50(ma tylko 1.3mpX) ale za to starszego symbiana

  • 5200 polecam dla tych ktorzy chca sobie posluchac glosno muzy na glosniku i sluchawakch - telefon stworzony głownie do .mp3 tak samo jak nokia 5300 i reszta z tej serii

Wybierz na czym ci najbardziel zalezy i bierz ktoregos z nich. :slight_smile:

E50 > DO BIZNESU

N70 > DO “ZABAWY”

Do N70 spokojnie można wgrać symbiana 9.1 … Nie jest to trudne…ktoś napisał wyżej że się filmiki tną ?? !!

Widocznie można

widziałem kolesia na allegro który sprzedaje n70 ztuningowaną , z wgranym symbianem 9.1(jak tylko znajde tą aukcje to zapodam wam) !!

Zresztą widziałęm już coś podobnego wcześniej (na allegro)

Nie da się zrobić czegoś takiego :? Pewnie wgrał nowego softa i myśli, że ma nowszego symbiana :mrgreen:

N70 i tak ma mierny aparat więc tym bym się nie sugerował rozważając N70 i E50. E50 ma nowszego symbiana i dużo lepszej jakości wyświetlacz (chociaż w n70 jest calkiem nieźle), ale za to nie ma radia i 3G. Sam wybierz.

Nowszy symbian teoretycznie powinien szybciej chodzić i być bardziej nowoczesny (cokolwiek to w tym przypadku znaczy), ale z drugiej strony jak narazie jest dużo mniej programów na niego (np. nie pograsz na nim w gry z N-gage).

Szczerze mówiąc mam już odtwarzacz mp3 1GB więc 5200 jest zbędnym telefonem. N70… podobno telefon który ciągle sie wiesza. Mój kolega wgrał nowego softa i nie ma juz z tym problemow. Niestety strasznie wolno chodzi, wiele programow długo sie ładuje.

Nie znam E50, ale porównując oba telefony wybrałbym E70.

Btw, do E70 da sie wcisnac kare 1Gb, albo nawet i 2GB?

N70 wiesza sie ?? !!

jeśli mowa o tych dwóch telefonach n70 i e65 to z całą pewnością E65! nie ma co porównywać. to tak jakby ktoś się zapytał co wybrać, mercedesa przejściówkę czy może S klase? :mrgreen:

Na Twoim miejscu wziąłbym N70 ;]

hassler jakbys przeczytał poprzednie posty to byś wiedział, że odrzuciłem E65 (z powodu dopłąty w wysokości 400zł).

djrupin słyszałem ogólne opinie na temat tego telefonu, że się wiesza. Nie ‘bawiłem’ się nim więc nie wiem co i jak. Mój kumpel na zwiechy nie narzeka, aczkolwiek długo ładują się rożne pliki, a w szczególności zdjęcia, oraz otwieranie plików worda.

Mimo wszystko i tak jestem bardziej przychylny Nokii N70 :slight_smile: